Narty we francuskich Alpach

Przy ilości ośrodków narciarskich we francuskich Alpach trudno jest stwierdzić, które są tymi najbardziej przyjaznymi dzieciom. We wszystkich prawie znajdziecie szkółki narciarskie, wyciągi dywanowe, stoki saneczkowe czy klubiki z opiekunkami. Te, które stawiają na bycie ośrodkami rodzinnymi oznaczone są marką Famille Plus. Alpy francuskie z dziećmi to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł. Za serwisem skiinfo.fr podaję więc 10 stacji we francuskich Alpach wyjątkowo przyjaznych dzieciom.

Alpy francuskie z dziećmi – 10 ośrodków narciarskich przyjaznych rodzinom z dziećmi:

► LES MENUIRES

Leżący w Dolinie Belleville (jednej z Trzech Dolin) ośrodek Les Menuires oferuje wszystkie możliwe atrakcje dla dzieci: zajęcia na śniegu dla dzieci do 5 lat, animacje, ofertę rodzinnych skipassów – le pass Famille, szkółki narciarskie dla dzieci od 2,5 lat, opiekę dla najmłodszych.

Dla uczących się jeździć na nartach istnieją dwa bezpieczne stoki, a wyciągi wjeżdżające na wyżej położone stoki mają specjalne zabezpieczenia dla dzieci.

Atrakcje poza nartami to m.in alpine coaster (wstęp dla dzieci od 3 lat na sankach rodziców), śniegowy zamek do jazdy na ”jabłuszkach”, tor saneczkowy o długości 4 kilometrów. A po nartach można udać się do aquaparku, a jeśli dzieciom starczy sił, to można je zabrać do centrum zabaw – Fun Park.

www.lesmenuires.com

► ORCIERES

Stacja Orcières w Wysokich Alpach (Alpy Południowe), w Masywie des Ecrins była pionierem jeżeli chodzi o zajęcia dla dzieci na śniegu. Już w roku 1967 powstał tu pierwszy śnieżny ogród – jardin des neiges ze szkółką narciarską. Teraz oprócz wyciągów zaadaptowanych na potrzeby dzieci, najmłodsi narciarze mogą korzystać ze specjalnie dla nich przygotowanych stoków Opoualand. Szkółki narciarskie mają specjalne programy dla maluchów już od 18-go miesiąca życia!

W okolicy znajdziecie bogatą ofertę noclegów dla rodzin – w hotelach, ośrodkach villages clubs i résidences de tourisme. Atrakcje i zajęcia dla najmłodszych organizowane są w sali Famille+, w pałacu sportów oraz w Domu Dzieci – Maison de l’enfant.

Co roku prawdziwa okazje dla rodzin zaczynają się pod koniec marca. W ramach Dziecięcej Wiosny – skipass dla dzieci do 10 lat gratis! Oferty będą także dostępne w wypożyczalniach sprzęty – przy jednym zestawie dla dorosłego, zestaw dla dziecka do lat 10 gratis, podobnie w niektórych restauracjach oraz w szkołach jazdy na nartach.

www.orcieres.com

Alpy francuskie z dziećmi► LES KARELLIS

Les Karellis to ośrodek leżący w Sabaudii, w Dolinie Maurienne. Nie należy to dych największych, ale reklamując się jako królestwo dzieci i bardzo dba o ofertę dla rodzin. A to m.in. zajęcia i opieka dla dzieci i młodzieży od 3 miesięcy do 17 lat. We wszystkich okolicznych ośrodkach noclegowych villages de vacances są kluby dla dzieci w rożnym wieku. Nie brakuje także oferty warsztatów i przedstawień dla najmłodszych, a dla rodziców z niemowlakami dostępnych jest wiele punktów do przewijania. Na terenie stacji ruch samochodowy jest ograniczony. Kilka razy w tygodniu organizowane są rodzinne après-ski z zabawami dla dzieci.

www.karellis.com

► LES GETS

Narciarskie wakacje bez potrzeby używania samochodu w uroczym miasteczku – to znajdziecie w Les Gets! Położony w Górnej Sabaudii, w des Portes du Soleil odznaczony jest marką Famille Plus. Do wyboru cały wachlarz atrakcji dla rodzin na stokach i w miasteczku, m.in. malwowy stok Milka oraz stok dla początkujących Les Mappys, ferma pedagogiczna, lodowisko, warsztaty artystyczne i robienia czekolady. Największą atrakcją jest bez wątpienia Teren Grand Cry na stokach – prawdziwa indiańska wioska z namiotami tipi, gdzie organizowane są zajęcia dla dzieci.

www.lesgets.com

Alpy francuskie z dziećmi - Praloup► VAL THORENS

Leżąca na wysokości 2300 m w 3 Dolinach stacja Val Thorens oferuje ogromny wybór zajęć dla dzieci. Oczywiście dla najmłodszych istnieją klubiki z opieką oraz śnieżne ogrody do nauki jazdy na nartach – darmowy skipass dla dzieci poniżej 6 lat. Tu znajduje się najdłuższy stok saneczkowy we Francji Toboggan – 6 kilometrów szaleństwa na sankach, które pokonuje się w 45 minut! Dla pragnących urozmaicić zjazdy czeka Fun Slope z tunelami śnieżnymi, mostkami, spiralami, etc.

W dolnej części stacji znajdziecie oznaczony szlak przygotowany na spacery z wózkiem – Rando Poussette, czyli Wózkowy Przechadzka. A dla dzieci zmęczonych zajęciami na śniegu, ale wciąż z nadwyżką energii – Fun Park z trampolinami, kulkowymi basenami, etc.

 www.valthorens.com

► LE GRAND BORNAND

W samym sercu Masywu des Aravis, w Górnej Sabaudii, prawdziwy rodzinny ośrodek narciarski to Grand-Bornand. Oferta tradycyjnych zajęć dla dzieci jest przeogromna – kilka żłobków i przedszkoli, w których pobyt można połączyć z nauką jazdy na nartach, dla najmłodszych zajęcia inicjacji na śniegu, a od 3 lat szkółki narciarskie Francuskiej Szkoły Narciarstwa ESF i 3 bezpieczne stoki saneczkowe. Poza tym takie kuligi czy przejażdżki kucykiem dla dzieci w wieku 2 -10 lat. Dla dzieci w wieku 3-8 lat istnieje specjalne lodowisko.

www.legrandbornand.com

Alpy francuskie z dzieckiem► LES HOUCHES

Narty we Francji pod Mont Blanc

Les Houches leży w dolinie Chamonix i jest jedną z topowych stacji we francuskich Alpach. Tutaj Francuska Szkoła Narciarstwa organizuje kursy dla dzieci już od 2 lat. Zanim założą narty, dzieci są zachęcane do zabawy na śniegu na sankach i w rakietach. Dla dzieci w wieku 3-5 lat organizowane są kursy w śniegowym ogrodzie Club Pioupiou. Można połączyć kurs z pobytem w przedszkolu. Poza tym istnieje kilka tras spacerowych przygotowanych dla wózków. Na stokach można spotkać klaunów, a w czwartki organizowany jest zjazd z poszukiwaniem skarbów. Z atrakcji poza narciarskich – warsztaty dziecięce w lokalnym muzeum, przedstawienia i kino dla dzieci. Pod tym linkiem znajdziecie więcej informacji o Chamonix i stacjach narciarskich w okolicach.

www.leshouches.com

► COMBLOUX

Narty pod Mont Blanc

Combloux, nazywany perłą Mont Blanc, to ośrodek przygotowany na przyjęcie rodzin z dziećmi od 3-go miesiąca życia – lista baby-sitters, wypożyczalnie sprzętu dla niemowlaków, żłobki – to czeka na młodych rodziców. Wszystkie informacje znajdziecie w przewodniku Bout’Chou. Dla najmłodszych wielbicieli śniegu przy wyciągach znajduje się l’Igloo de Baloo – bezpieczny teren o powierzchni 100m2 do zabaw na śniegu. Tuż obok jeden z trzech stoków saneczkowych. Dzieci od 6 lat mogą towarzyszyć rodzicom w wyprawach na rakietach lub w przejażdżkach psim zaprzęgiem. Istnieje możliwość połączenia nauki jazdy na nartach z zabawą w przedszkolu Gardiski. Na stronie znajdziecie miejsca noclegowe i restauracje kids friendly.

www.combloux.com

Alpy francuskie z dziecmi

► AUSSOIS

Średniej wielkości stacja w dolinie Maurienne w Górnej Sabaudii dbająca o klientelę z dziećmi oferuje specjalne ceny skipass Famille, skipass gratis dla dzieci do lat 5, specjalne oferty przygotowane na końcówkę marca i kwiecień. Z atrakcji dla najmłodszy przejażdżki na osiołkach i kulig z kucykami. Dla starszych dzieci snow tubing, zjazdy z lampionami, sztuczne ognie, nocne zjazdy, zawody Ptits Loups). Przy wyciągach znajdują się wszystkie podstawowe atrakcje dla dzieci: dwa wyciągi dla poczatkujących, śnieżny ogród, zabezpieczony stok saneczkowy, plac zabaw, przedszkole, trasa spacerowa przygotowana dla wózków.

www.aussois.com

► SERRE CHEVALIER

Jeden ze sloganów tej stacji to « W Dolinie Serre Chevalier, rodzina jest świętością». Tak więc w całym ośrodku znajduje się wiele stoków i wyciągów zaadaptowanych na potrzeby dzieci. Od stoków saneczkowych po bogatą ofertę szkółek narciarskich. Do tego istnieją trasy spacerowe przygotowane na potrzeby wózków. Na wysokości 1900 m, znajduje się trasa rakietowa –ścieżka Lutin. Inny szlak rodzinny to Traces douces. Deval‘Bob to niesamowita atrakcja dla wszystkich wielbicieli sanek od lat 7: 4-kilometrowy zjazd, w czasie którego pokonuje się 26 zakrętów i 573 metrów różnicy wysokości.

www.serre-chevalier.com

Nie można dodać komentarza

%d bloggers like this: