wakacje na lazurowym wybrzezu

Lazurowe Wybrzeże znam tylko w wersji jesienno-zimowej. Latem korzystamy z uroków naszych okolic, czyli jezior Verdonu, a na urlop uciekamy w mniej zatłoczone miejsca, jak na przykład lipcowa Costa Blanca czy Kraj Basków. Gęsto zabudowane wybrzeże nie zachęca mnie do letniego wypoczynku. Być może się mylę, zapewne można znaleźć urocze zakątki, jednak ja wizualizuję niekończące się korki i sznury samochodów. Dlatego raczej polecam Lazurowe wiosną lub jesienią, bo atrakcji tu nie brakuje.

Jesienne Lazurowe Wybrzeze

Cannes

Cannes w lutym

Szczerze mówiąc Cannes nie zachwyciło mnie specjalnie, może miałam zbyt duże oczekiwania. Owszem, spacer bulwarem jest przyjemny, hotele imponujące, super widok na ośnieżone Alpy – ale co więcej? Sznur samochodów i tłumy ludzi (pod koniec lutego!), zwłaszcza na placu zabaw położonym na końcu promenady. Nawet nie chcę sobie wyobrażać, co tu musi się dziać w sezonie. Jest to jedno z tych miejsc, o których myślisz – byłam, widziałam, a gdybym nie zobaczyła, nic by się nie stało. Dzieciom na pewno się podobało, nie zabrakło obowiązkowej w każdym francuskim mieście karuzeli i wspomnianego już placu zabaw.

 Antibes

Antibes w lutym

Moim zdaniem Antibes to jedno z bardziej urokliwych miejsc na południu Francji. Po pierwsze spodobał mi się sam fakt, że nie zamiera wraz ze zmrokiem (tak jak nasze miasteczko na przykład). Gdy przyjechaliśmy w piątkowy wieczór, słychać było restauracyjno-barowy gwar, ludzie siedzieli na tarasach restauracji (chociaż był to luty) – poczułam się niczym w Hiszpanii.

 Antibes z dzieckiem

Do tego jest świetne na spacer z małymi ruchliwymi dziećmi. Do wyboru mamy promenadę wzdłuż portu, stare miasto, a w sobotni ranek także wyłączone z ruchu samochodowego centrum. Ci, którzy lubią dłuższe spacery mogą udać się wzdłuż morza aż do przylądka Antibes. Po drodze znajdziecie place zabaw. Dla zaprawionych piechurów gratką może być ścieżka wzdłuż przylądka ( trasa na ok. 2 godziny).

Antibes polecam na kilkudniowy pobyt i jako bazę na wypady w okolice. Mi pozostał niedosyt, pogoda też nie do końca dopisała, więc mam ochotę tu jeszcze wrócić.

Spacery po Antibes  

Atrakcje dla dzieci w okolicach Antibes

Kid’s Island – podczas naszego pobytu w lutym ten park tematyczny był zamknięty, a sprawia wrażenie ciekawego: ciekawe place zabaw – Casa Africa, Labirynt, karuzele, Magiczna Rzeka, Strefa Playmobil

Marineland – oceanarium, delfinarium i park wodny

Antibesland – wesołe miasteczko i park rozrywki

Wyspy des Lérins – dopływa się tu w 10 minut stałym połączeniem z Cannes. Idealne miejsce na piknik.

 

Przydatne informacje

Antibes Juan les Pins – informacja turystyczna Antibes

Destination Cannes – informacja turystyczna Cannes

French Riviera – strona informacji turystycznej Lazurowego Wybrzeża

Cote d’Azur  – strona informacji turystycznej Lazurowego Wybrzeża

%d bloggers like this: