Rejsy po porcie w Barcelonie

Jeszcze w czasach przed dziećmi zwiedzając nowe miasta mieliśmy w zwyczaju wybierać się na wycieczki statkiem po portach, rzekach i kanałach. Z poziomu wody miasta wyglądają ciekawie, można odkryć miejsca, do których na piechotę się nie dochodzi. Poza tym, jak na Gdańszczankę przystało, uwielbiam porty, morze i statki.

W Barcelonie rejs statkami Las Golondrinas (czyli Jaskółkami) jest obowiązkową atrakcją dla rodzin z dziećmi i chyba każdy mieszkaniec przynajmniej raz w życiu na taką wycieczkę się wybrał. Las Golondrinas pływają od 125 lat, to prawdziwy klasyk zwiedzania miasta. Podczas naszej ostatniej wizyty wykorzystaliśmy słoneczny sobotni ranek na rejs po barcelońskim porcie.

Istnieją dwie opcje rejsów:

40-minutowy rejs po porcie – dzieci do lat 4 gratis; dzieci 4-10 lat – 2,80 euro; dorośli 7,20 euro

1,5-godzinny rejs wzdłuż wybrzeża Barcelony – dzieci do lat 4 gratis; dzieci 4-10 lat 5,5 euro; studenci – 13,5 euro, dorośli – 15 euro

Barcelona z dziecmi

My wybraliśmy opcję 40-minutową, nauczona doświadczeniem z wcześniejszych wypadów, że po pół godzinie dzieciaki tracą zainteresowanie wycieczką. Faktycznie, pomimo zachwytów na początku rejsu, na sam koniec obydwoje stracili zainteresowanie widokami. Trudno wymagać więcej od trzylatków.

Statki Golondrinas dopływają na wysokość nabrzeża kontenerowego z jednej strony i terminalu statków pasażerskich z drugiej. Po drodze przepływa się obok portu jachtowego, centrum Mare Magnum, stoczni jachtowej, portu rybackiego. Przy odrobinie szczęścia można spotkać olbrzymie superjachty czy gigantyczne wycieczkowce. W oddali widać wzgórze Montjuïc z zamkiem i cmentarzem. W drodze powrotnej można podziwiać świetny widok na miasto.

Przydatne informacje

Las Golondrinas – strona internetowa i sprzedaż biletów statków Las Golondrinas

BCN Naval Tours – strona internetowa i sprzedaż biletów katamaranów Eco Tours

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: