Barcelona dla dzieci - CosmoCaixa

Barcelona dla dzieci to moja specjalizacja 🙂 Każdy nasz wyjazd do katalońskiej stolicy mam zaplanowany co do godziny. Teatry, wystawy dla dzieci czy muzea właśnie. CosmoCaixa, czyli barcelońskie Centrum nauki, to jedna z moich ulubionych atrakcji dla dzieci w Barcelonie. Obok Wzgórza Montjuïc i Caixa Forum. Dlaczego polecam Wam obowiązkowo? Po pierwsze, wyjedziecie ze zbyt turystycznego (jak na mój gust) centrum Barcelony. Warto tu zajrzeć z uwagi na niesamowite sąsiedztwo. W okolicach można podziwiać przepiękną architekturę domów, które kiedyś były letnimi rezydencjami barcelońskiej burżuazji. Z kolei z tarasu przed Cosmo Caixa rozciąga się wspaniały widok na miasto. Po drugie, centrum jest świetnie zaprojektowane. A po trzecie, bardzo okazyjne cenowo porównując do innych atrakcji Barcelony.

Barcelona dla dzieci

Na wizytę w centrum należy zarezerwować kilka godzin, ale nie ma obaw, że spędzimy tu cały dzień. Możemy połączyć wyprawę w te górne dzielnice miasta z obiadem w Asador de Aranda. To restauracja z tradycyjną kuchnią Kastylii. Raj dla wielbicieli jagnięciny, restauracja mieści się właśnie w  jednej z takich pięknych willi. A jeśli jeszcze starczy Wam sił, możecie pójść na spacer do Parku-Labiryntu w Horta.

Barcelona dla dzieci - CosmoCaixa

Sama CosmoCaixa jest miejscem, w którym znajdą coś dla siebie dzieci w każdym wieku. Moje 5-latki upodobały sobie las amazoński, oczywiście najbardziej akwarium z rybami. Do tego trafiliśmy na wystawę czasową T.Rex, która też im się spodobała. A potem ruszyliśmy eksperymentować. Ponieważ byliśmy w czasie ferii świątecznych, tłum był taki, że trudno było na spokojnie “przerobić” wszystkie stanowiska. Te, które nam się udało, było warto. Być może CosmoCaixa nie jest już jednym z najnowocześniejszych centrów nauki w Europie, jednak architektonicznie wciąż pozostaje wśród tych najfajniej zaprojektowanych.

Barcelona dla dzieci – warsztaty w CosmoCaixa

CosmoCaixa - warsztaty

Podczas naszej ostatniej wizyty braliśmy udział w warsztatach, które odbywają się w osobnych salach, do których nie można wejść, jeśli nie wykupimy dodatkowego biletu (koszt 4 euro od osoby, w zależności od warsztatu rodzice płacą lub nie). Najlepiej jest zarezerwować udział przez internet. Trzeba wskazać godzinę. Można także zrobić to na miejscu. Nie jestem pewna w tygodniu, jednak w weekendy i wakacje szkolne można spodziewać się kolejek.

Warsztaty Clik i  Toca-toca

Barcelona dla dzieci - CosmoCaixa

Clik to idealne miejsce dla kilkulatków. Spokojnie można iść z dziećmi, które nie mówią po hiszpańsku czy katalońsku. Animatorka sadza na początku dzieci w kręgu, wyjaśnia, że będą bawić się w odkrywców, że mogą wszystkiego dotykać. Po czym dzieci ruszają odkrywać wietrzny tunel, tunel z zapachami, instrumenty, itp. Warsztat polega więc na swobodnych eksperymentach. Na koniec sadza je raz jeszcze i pyta, co im się najbardziej podobało. Za ten warsztat płacą tylko dzieci. Dla dzieci od lat 5 przeznaczony jest warsztat Toca Toca, czyli Dotykaj. W tym wypadku rodzice także płacą za wstęp.

Planetarium Burbuja

Barcelona dla Dzieci - planetarium
Foto: CosmoCaixa

Tu już trzeba znać języka i jednak przestrzegać wskazań wieku. Warsztat zalecany jest dla dzieci od 5 do 8 lat. Ja się rozpędziłam. Chociaż dzieci wspominają ten warsztat raz na jakiś czas, w czasie jego trwania widziałam, że jeszcze są za małe na podążenie za wyjaśnieniami animatora. Chociaż z drugiej strony, rozbudził w nich wyobraźnię i co jakiś czas zaglądają do swojej książeczki o planetach.

Pod tym linkiem znajdziecie informacje o pozostałych warsztatach w CosmoCaixa .

CosmoCaixa – informacje praktyczne

Barcelona dla dzieci

Barcelona dla dzieci – CosmoCaixa – strona internetowa

Dojazd

Z centrum miasta można dojechać metrem L3 (linia zielona) lub L5 (niebieska) do stacji Vall d′Hebron i tam wsiąść do autobusu H4. Druga opcja to dojazd linią L7 (brązowa) do stacji Av. Tibidabo i spacer do CosmoCaixa.

Autbusy jadące z centrum to m.in.V13 z Plaça Catalunya i V15 z Passeig de Gracia. Trzeba wysiąść na przystanku Plaça F. Kennedy.

Cena biletu

Dzieci do lat 16 wchodzą za darmo. Dorośli płacą 4 euro. Bilety można kupić przez internet lub na miejscu. Udział w warsztatach za dodatkową opłatą.

Barcelona dla dzieci - CosmoCaixa

Total
14
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: