Barcelona dla dzieci – Aquarium

Dla wielu rodzin zwiedzających Barcelonę z dziećmi jednym z obowiązkowych punktów wizyty jest L’Aquarium. W zależności od pory roku można trafić na spore tłumy. My wybraliśmy się w jedną z grudniowych sobót i z premedytacją pojawiliśmy się przy wejściu w porze obiadowej. Na wszelki wypadek jednak, aby uniknąć kolejki przy kasach (której w ogóle nie było), bilety kupiliśmy przez internet. Pamiętam jednak, gdy kiedyś dziadkowie zabrali naszych bratanków do Oceanarium w czasie ferii wielkanocnych, opowiadali, że w kolejce spędzili ponad godzinę.

Po wizycie w Oceanarium Saint Malo oczywiście nie mogłam nie porównać tych dwóch obiektów. W Barcelonie dużo lepiej zaaranżowane są akwaria, w których nie widać ścian, co w Saint Malo bardzo raziło. Oczywiście ogromne wrażenie w barcelońskim Aquarium robi przejście, a właściwie przejazd ruchomą taśmą pod akwarium z rekinami. Jednak sama wizyta wydała mi się krótsza. Do tego atrakcje dla dzieci w Saint Malo były naprawdę świetne.

Co łączy te dwa obiekty? Sklep z tymi samymi bezwartościowymi gadżetami! Zupełnie nie rozumiem, jak w takim miejscu nie sprzedaje się ciekawych tematycznych książek, których przecież jest tyle na rynku. Lub innych wydawnictw poświęconych morzu, oceanom, ochronie środowiska – gier, planszy, map. W obydwóch miejscach sklepy wypełnione są tymi samymi maskotkami i tandetnymi zabawkami.

Barcelońskie Aquarium – wrażenia dzieci

Barcelona dla dzieci - Aquarium

Dzieciom oczywiście najbardziej podobały się rekiny. Duże wrażenie zrobiły na nich także pingwiny. Ryby rybami, ale po wyjściu najmilej wspominały część z łodzią podwodną i mini plac zabaw z domkiem i jaskiniami. Jednak po jakimś czasie od wizyty zaczęły się dopytywać, kiedy wrócimy, więc wnioskuję, że wizyta w Oceanarium jest dla nich frajdą.

Informacje praktyczne

Chociaż podczas naszej wizyty przy kasie nie było praktycznie kolejki, warto nabyć bilet jeszcze przed wyjazdem do Barcelony. Ceny na stronie Aquarium są niższe niż w kasie i często można trafić na promocje. Bilet kupiony online jest ważny przez 3 miesiące i nie trzeba określać ani daty ani godziny wizyty. My kupiliśmy bilet rodzinny – koszt 60 euro za całą czwórkę.

Czas zwiedzania

Barcelona dla dzieci - Aquarium

Na Aquarium zarezerwujcie sobie 2-3 godziny. Jeśli chcecie uniknąć tłumów, warto zjeść wcześniejszy lunch i udać się do oceanarium w czasie hiszpańskiej pory obiadowej, czyli mniej więcej od 13.30 do 15.30.

Dojście do Aquarium

Linia zielona (L3) metra dojeżdża do stacji Drassenes. Następnie należy udać się w kierunku pomniku Kolumba i mostem zwodzonym dojść na teren nazywany Maremagnum, od nazwy centrum handlowego. Do Aquarium można także dojść od strony Barcelonety (Metro Barceloneta, linia żółta (L4).

Aquarium w Barcelonie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: