Restauracje w Barcelonie

Barcelona z dziecmi

Jeśli planujecie podróż do Barcelony z dziećmi, na pewno zastanawiacie się, gdzie będziecie jeść. Warto jest przygotować sobie z wyprzedzeniem listę restauracji i kawiarni przyjaznych dzieciom. Zwłaszcza, że w każdej dzielnicy jest ich kilka, a są też dzielnice wyjątkowo przyjazne dzieciom, jak na przykład Gràcia. Chociaż barcelończycy wychodzą z dziećmi często i chętnie i może się wydawać, że miejsc kids friendly jest mnóstwo, jeśli nie przygotujecie się, możecie trafić na miejsca bez przewijaka, bez krzesełek, a co gorsza ze słabej jakości jedzeniem. Przy ilości restauracji i barów w Barcelonie, obok tych naprawdę polecanych, jest bardzo wiele miejsc na wątpliwym poziomie czyhających na roztargnionego turystę. A po co nam niepotrzebne nerwy na wyjeździe?

Gdy my jedziemy do nowego miasta, zazwyczaj zaznaczam na mapie wszystkie ciekawe miejsca i w porze posiłku sprawdzam, która z restauracji znajduje się najbliżej miejsca, w którym akurat jesteśmy. W tym poście znajdziecie linki do istniejących już map z restauracjami przyjaznymi dzieciom, więc połowa ‟roboty” już jest wykonana.

Istnieje wiele serwisów i blogów poświęconych restauracjom i kawiarniom kids friendly w Barcelonie, większość po hiszpańsku i kataloński, chociaż jest kilka po angielsku.

Foodie Kids Barcelona i Foodie Kids Madrid

Foodie Kids to akcja zorganizowana przez dziewczyny z serwisu mammaproof.org, które stworzyły i wydały przewodniki po Madrycie i Barcelonie po lokalach gastronomicznych idealnych dla dzieci. W każdym z miast opisały po 40 miejsc: restauracje, bary, sklepy z żywnością. Na stronie internetowej znajdziecie interaktywną mapę Barcelony z zaznaczonymi restauracjami oraz opisy niektórych z lokali, a także sklepów, w których można nabyć przewodnik.

Tu znajdziecie mapę Barcelona Foodie Kids

Gdzie jeść z dziećmi w Barcelonie

Restauracje Family Fans

Family Fans to inicjatywa Zrzeszenia Restauracji Barcelony, które jako cel postawiły sobie zapewnić rodzinom:

  • miłą wysokiej jakości obsługę,
  • brak barier architektonicznych, przestrzeń na wózki, krzesełka dziecięce, miejsce do przewijania,
  • zdrową żywność dla całej rodziny,
  • dania dla dzieci lub możliwość dzielenia dań na mniejsze porcje,
  • dodatkowe atrakcje dla dzieci

W akcji biorą udział 54 restauracje. Na stronie familyfans.cat można znaleźć mapę ze wszystkimi miejscami. Wiosną przez dwa miesiące lokale Family Fans oferowały zniżki dla rodzin z dziećmi. Warto zajrzeć na stronę przed wyjazdem, żeby sprawdzić, czy nie ma nowych ofert.

Tutaj możecie ściągnąć mapę Family Fans

Barcelona Colours

Barcelona Colours to blog dwóch mam w trzech wersjach językowych: hiszpańskiej, katalońskiej i angielskiej, z bieżącymi informacjami o wydarzeniach w Barcelonie dla rodzin z dziećmi, recenzjami produktów i miejsc. Sekcja gastronomiczna podzielona jest na restauracje, kafejki, cukiernie, ogródki oraz lodziarnieW wersji angielskiej znajdziecie, oprócz informacji o lokalach przyjaznych dzieciom, pomysły na miejsca do zwiedzania z dziećmi, informacje o plażach, parkach, etc.

restauracje kids friendly w Barcelonie

Weatogether

Weatogether to serwis tworzony przez ojców i wujków, którzy lubią spędzać czas na mieście całą rodziną. Automatyczny tłumacz Google zainstalowany na stronie nie zawsze tłumaczy wszystko z sensem, ale jest to jakaś pomoc, zwłaszcza, że opisano tu sporo ciekawych miejsc. Restauracje są ułożone według dzielnic i według typów kuchni, więc łatwo jest wybrać to, co nas interesuje.

%d bloggers like this: