Barcelona z dziećmi – spotkania ze Sztuką i Nauką

Centrum Nauki CosmoCaixa oraz CaixaForum to dwa z miejsc na mapie Barcelony wyjątkowo przyjaznych dzieciom. Pod tym względem stolica Katalonii jest nie do przebicia. Przy każdej naszej wizycie w Barcelonie żałuję, że nie mamy więcej czasu na wszystkie atrakcje kulturalne. Czasami jednak udaje nam się wyskoczyć na rodzinne poznawanie sztuki lub nauki.

CaixaForum – spotkania ze sztuką od najmłodszych lat

CaixaForum - muzea Barcelony z dzieckiem

Jednym z ciekawych miejsc, w którym można spędzić popołudnie całą rodziną jest CaixaForum. Należąca do Fundacji banku la Caixa, oferuje bogaty program wystaw przez cały rok. Już sam budynek CaixaForum zasługuje na uwagę – modernistyczna fabryka tekstylna zaprojektowana przez jednego z trzech najznakomitszych architektów modernistycznych Katalonii – Josepa Puig i Cadafalch. Z kolei przy projekcie przebudowy z początku XXI wieku pracowali Arata Isozaki, Francisco Javier Asarta, Roberto Luna oraz Robert Brufau. Oprócz wystaw w centrum organizowane są projekcje filmów, wykłady i konferencje. Dla dzieci opracowano specjalny program CaixaForum Kids, w ramach którego organizowane są wydarzenia dla dzieci już od 3 lat. Oferta rodzinna obejmuje takie propozycje, jak:

  • wizyty z przewodnikiem
  • warsztaty związane z wystawami
  • projekcje filmów animowanych
  • przedstawienia, etc.

 Barcelona z dzieckiem - Muzea i wystawy

Ponieważ jeszcze do 3 lat brakuje nam trochę czasu, podczas ostatniej wizyty w Barcelonie wykorzystując sjestę dzieci i chłód pomieszczeń galerii, udało nam się obejrzeć dwie wystawy, a na koniec porysować trochę w specjalnie zaaranżowanej sali Kids.

Informacje praktyczne

Wejście darmowe dla dzieci i młodzieży do lat 16

Dorośli – 4€.

Warsztaty od 2 do 6€

Adres: Av. Francesc Ferrer i Guàrdia, 6-8

Metro Plaça Espanya (Linia 1, Linia 3, Linia 8)

CaixaForum Barcelona – strona internetowa CaixaForum w wersji angielskiej

CosmoCaixa – nauka przez zabawę

Jeśli zmęczycie się tłumem turystów w centrum Barcelony, polecam wizytę w wyżej położonych częściach miasta. Dzielnice Sarrià i Sant Gervasi zachwycają swoją modernistyczną architekturą, a ponadto oferują kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia. Jednym z nich jest CosmoCaixa – centrum nauki uznane za jedno z najciekawszych w Europie.

CosmoCaixa - centrum nauki w Barcelonie

Oprócz stałych wystaw, odpowiednich raczej dla starszych dzieci, dla maluchów ciekawym doświadczeniem może być wizyta w zalewowym lesie amazońskim zlokalizowanym w głównym budynku centrum oraz obserwacja ryb i żółwi niczym w oceanarium. Chwilę wytchnienia i zabawy można też znaleźć na zewnętrznym ogólnodostępnym dziecińcu, gdzie usytuowano m.in. zegar słoneczny, stację meteorologiczną, ślimak Archimedesa i in, a tuż obok możemy pospacerować wśród autochtonicznej roślinności w Ogrodzie Śródziemnomorskim.

Dzieci od lat 3 mogą skorzystać z interaktywnej sali Click – wejście należy zarezerwować w recepcji. Poza tym oferowane są warsztaty z fauną ¡Toca, toca! dla dzieci od lat 5a od 8 lat warsztaty w planetarium. Na wszystkie te sesje należy zapisać się przy wejściu.

Informacje praktyczne

Wejście darmowe dla dzieci i młodzieży do lat 16

Dorośli – 4€

Warsztaty – 4€

Adres: c/ Isaac Newton, 26

Metro Tibidadbo (Linia 7)

CosmoCaixa – strona internetowa centrum nauki CosmoCaixa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: