Barcelona z dziecmi

Barcelona- miejsca przyjazne dzieciom

Co prawda nasza rodzina dopiero “raczkuje”, jeśli chodzi o uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta, z prostej przyczyny: nad dwójką dwulatków jest po prostu trudniej zapanować, a jeszcze nie potrafią się skupić na danej atrakcji zbyt długo. Mimo to lubię być na bieżąco z wydarzeniami dla dzieci. Ponieważ nie przesiadujemy raczej w domu, zawsze staram się mieć po ręką kilka opcji atrakcji na mieście. Poniżej znajdziecie serwisy i portale, w których sprawdzam, co w trawie piszczy:

Mammaproof – najobszerniejszy przewodnik po Barcelonie dzieci

Najpełniejszy i mój ulubiony serwis z informacjami, gdzie i co robić w Barcelonie z dziećmi. Recenzje restauracji i kawiarni, propozycje wypadów w okolice, a co czwartek świeże informacje o wydarzeniach w newsletterze. Bardzo sobie cenię żółty przewodnik po wszelkiego rodzaju klubikach dla bobasów, lokalach baby-gym, czy kawiarniach z kącikiem zabaw, z których korzystamy w czasie zimowych wizyt. Do tego na stronie Mammaproof.org znajdziecie interaktywną mapę ze wszystkimi miejscami opisanymi w serwisie!

Wersja językowa: hiszpański

Parki Barcelony - Barcelona przyjazna dzieciom

TimeOut Barcelona

Do barcelońskiej wersji tygodnika TimeOut mam ogromny sentyment. Otóż zaczął ukazywać się zaraz po mojej przeprowadzce do Barcelony. Ponieważ ukazuje się po katalońsku, służył mi nie tylko do bycia na bieżąco z kalendarzem imprez, ale także był pomocą w nauce języka. Wciąż więc tu sprawdzam, co, gdzie, kiedy…

Na stronie internetowej TimeOut znajdziecie wersję hiszpańską ze szczegółowym kalendarzem imprez, koncertów, pomysłami na weekend, wypadami w najbliższe okolice, tematycznymi zestawieniami restauracji, informacją o ciekawych sklepach, etc.

Na stronie TimeOut w języku angielskim zawartości jest trochę mniej, ale w zakładce Barcelona for Kids zebrane są informacje o miejscach przyjaznych dzieciom i atrakcjach dla całej rodziny. Znajdziecie tu m.in. informacje o restauracjach, parkach, muzeach, plażach na Costa Brava i bieżących wydarzeniach dla dzieci.

Wersja językowa: kataloński, hiszpański, angielski

Barcelona przyjazna dzieciom

PetitBCN – wszystkie imprezy dla dzieci w jednym miejscu

PetitBCN to chyba najbardziej szczegółowy kalendarz imprez dla dzieci: wydarzenia muzyczne, teatr, kino, cyrk i magia, wystawy, festiwale i warsztaty – to wszystko zebrane jest w kategorii Agenda. Poza tym znajdziecie tu informacje o ciekawych miejscach w Barcelonie i wypadach w okolice.

Wersja językowa: kataloński

Barcelona dla dzieci

 

Sortirambnens – informacje o atrakcjach dla dzieci w Katalonii

Sortirambnens to bardzo obszerny serwis z atrakcjami dla dzieci w całej Katalonii, niestety tylko po katalońsku. Z czytelnego menu możemy szybko wybrać to, co nas interesuje: rodzinna turystyka aktywna (z podziałem na wodę, powietrze, jaskinie, konie i sporty zimowe), wycieczki, muzea, parki (wesołe miasteczka, parki wodne, mini zoo, etc.), hotele i restauracje, Na stronie dostępny jest także kalendarz najbliższych wydarzeń. 

Wersja językowa: kataloński

Barcelona z dzieckiem - Muzea i wystawy

 

Barcelona Colours

Barcelona Colours to blog dwóch mam z bieżącymi informacjami o wydarzeniach w Barcelonie dla rodzin z dziećmi, recenzjami produktów i miejsc.

W wersji angielskiej znajdziecie obszerny przewodnik po restauracjach i kawiarniach kids friendly oraz pomysły na miejsca do zwiedzania z dziećmi, informacje o plażach, parkach, basenach, szlakach rowerowych etc.

Bardzo wygodna jest zakładka Map, gdzie wpisy posegregowane są dzielnicami Barcelony, co może ułatwić planowanie wizyty w danej części miasta.

Wersja językowa: hiszpański, kataloński, angielski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: