Barcelona z nastolatkiem

Oto specjalny post dla wybierających się do Barcelony ze starszymi dziećmi. Poprosiłam naszego trzynastoletniego bratanka, który do Barcelony przyjeżdża kilka razy w roku, o listę jego ulubionych miejsc. Dziś więc Barcelona by Sergio i dodatkowo rady, gdzie kupić bilety na mecz FC Barcelona i kilka słów o Port Aventura.

Las Ramblas

Coś muszą mieć w sobie Las Ramblas, skoro odwiedzający tak je lubią. Mieszkańcy nie przepadają za tą częścią miasta zdominowaną przez turystów, ja staram się unikać. Dla Sergio jednak obowiązkowy punkt w czasie pobytu w Barcelonie to spacer Ramblami do morza. Nie zapomnijcie napić się wody z la Font de les Canaletes – powrót do stolicy Katalonii gwarantowany!

El Puerto

Port w Barcelonie

Ilość, a przede wszystkim klasa jachtów, które można oglądać w barcelońskim porcie niewątpliwie zachwyci każdego nastolatka. To ciąg dalszy obowiązkowego spaceru od Las Ramblas przez port do Barcelonety.

La Barceloneta

Plaze w Barcelonie

Ten punkt podczas pobytu też mnie nie dziwi, bo za każdym razem, gdy widzimy się w Barcelonie udajemy się na obiad do Barcelonety. Informacje o restauracjach znajdziecie tutaj i tutaj. Chłopcy najbardziej lubią te nad samym morzem, podczas gdy dorośli wydłużają pogawędkę przy stole, dzieciaki biorą piłkę i bawią się na piasku.

Torre Agbar por la noche

Torre Agbar Barcelona

Ten punkt na liście Sergio chyba zaskoczył mnie najbardziej. Ja lubię Torre Agbar, ponieważ przypomina mi lata, gdy mieszkaliśmy w Poblenou, a dla Sergio to widocznie symbol Barcelona by night.

Telefèric – kolejka linowa na Montjuïc

Kolejka linowa na Montjuic

Moja teoria, którą staram się sprawdzać w nowo-odwiedzanych miejscach, że miasta od strony wody czy z góry zawsze wyglądają fantastycznie, potwierdza się w Barcelonie. Wjazd Telefèric na wzgórze Montjuïc jest super atrakcją dla dzieci. Tutaj znajdziecie informacje, co i jak.

L’Aquarium, czyli barcelońskie oceanarium

Barcelona widok na Aquarium

Punkt obowiązkowy w wielu przewodnikach o rodzinnych wypadach do Barcelony i jak widać jest to miejsce, która zapada w pamięci zarówno maluchów, jak i starszych dzieci. Na blogu już wkrótce relacja z barcelońskiego Aquarium.

Sagrada Familia

Sagrada Familia

Bajkowa architektura Gaudíego zachwyca od najmłodszych lat. Niewątpliwie jeden z symboli Barceony znalazł się na liście naszego nastolatka.

Camp Nou

 

 

 

Punkt obowiązkowy na liście młodego adepta futbolu. Od pierwszych wizyt w Muzeum Klubu z dziadkami po wyjścia na mecz z wujkiem – dla kilkunastoletniego wielbiciela piłki oczywisty must see.

Gdzie kupić bilety na mecz Barçy

W sieci, jak i fizycznie na mieście znajdziecie wiele punktów sprzedaży biletów na mecze. Dobrym sposobem jest kupno miejsc zwalnianych przez właścicieli miejscówek na stadionie, tzw. socios. System ten nazwa się seient lliure (asiento libre po hiszpańsku), jest dostępny na stronie oficjalnej klubu i można znaleźć miejsca w dobrej cenie w różnych częściach Camp Nou. Jedyna niedogodność to to, że może być trochę trudniej znaleźć kilka miejsc obok siebie, trzeba po prostu obserwować stronę, bo miejscówki zwalniają się do kilku-kilkunastu godzin przed każdym meczem.

Pozostałe pomysły na Barcelonę z nastolatkiem

A to jeszcze kilka propozycji, które wydają mi się ciekawe dla starszych dzieci:

CosmoCaixa

CosmoCaixa

CosmoCaixa, czyli Centrum Nauki, w swoim czasie okrzyknięte jednym z najciekawszych w Europie, mnie osobiście podoba się także ze względu na architekturę i położenie – można przy okazji zobaczyć tę Barcelonę nie-turystyczną. Szczegóły opisałam tutaj.

Bosc urbàpark linowy położony w Forum, w klimacie industrialnym z widokiem na morze z jednej strony i na nowoczesną dzielnicę Diagonal Mar z drugiej. Może być dobrą przerwą w zwiedzaniu. Zwłaszcza jeżeli dojedziemy tam rowerem.

Barcelona na rowerze

Barcelona na rowerze

 

Przejażdżka rowerem wzdłuż plaż, od Barcelonety do Forum właśnie – idealna na rozerwanie nastolatków. Wypożyczalnie rowerów wyrastają jak grzyby po deszczu w całym mieście – tutaj znajdziecie kilka adresów.

Port Aventura

Port Aventura
Foto: Port Aventura World

To oczywiście już nie Barcelona, ale pamiętam z wizyty mojej chrześniaczki kilka lat temu (gdy miała lat 16), że jednym z głównych punktów pobytu dziewczyn był właśnie wypad do Port Aventura. Wybrały się tam pociągiem z Estació de França, a bilety udało im się kupić dwa w cenie jednego, ponieważ skorzystaliśmy z jednej z wielu promocji.  Na stronie parku znajdziecie aktualne oferty.

%d bloggers like this: