Noclegi z klimatem na granicy Portugalii i Hiszpanii

Kolejne wakacje w Hiszpanii i Portugalii. Tegoroczna sierpniowa trasa wiodła z Madrytu przez pogranicze hiszpańsko portugalskie i Dolinę Douro na północne wybrzeże Portugalii. Początkowo miałam w planach nocleg w Ávila (polecam na wyjazd z dziećmi – jedno z najbardziej magicznych miejsc w Kastylii) przejazd do Portugalii i dwie noce w Dolinie Douro. Jednak do naszego portugalskiego wyjazdu dołączyli znajomi, którzy wcześniej byli w uroczym miejscu tuż na granicy hiszpańsko-portugalskiej i zaproponowali, żeby tam spędzić trzy noce.

Wakacje na granicy Hiszpanii i Portugalii

W ten sposób znaleźliśmy się w tym niesamowitym miejscu. Quinta de la Concepción wydaje się być położona na końcu świata, chociaż z Madrytu jedzie się do niej trzy godziny z kawałkiem. Najbliższa mini-miejscowość oddalona jest od hotelu około 10 kilometrów. Quinta leży na skraju dwóch parków naturalnych. Jest przepięknie położona na skarpie z widokiem na Duero i winnice po stronie portugalskiej. Widok rozpościera się z przeszklonej jadalni, salonu z kącikiem do lektury i grami planszowymi i z ogrodu z basenem i jacuzzi. Wokół rosną wszystkie możliwe drzewka owocowe od kiwi przez figi do pomarańczy.

Wakacje w Hiszpanii z dziecmi

Część wspólną urządzono na stare kastylijskiego domostwo z mnóstwem tradycyjnych przedmiotów i narzędzi. Co prawda latem życie toczy się na zewnątrz – na zacienionym ganku, tarasie z widokiem na Duero czy, w przypadku dzieci, na basenie i w otaczającym basen ogrodzie. Do dyspozycji gości jest także boisko do gry w padel.

Pokoje

Noclegi w z dziećmi w Hiszpanii

Pokoje w stylu rustykalnym są skromne – stare drewniane szafy, łóżka z drewnianymi lub żeliwnymi zagłówkami. To mój ulubiony styl na wyjazdy z dziećmi – mało sprzętów i jeszcze mniej bibelotów. Rodziny mogą wybrać między pokojami trzyosobowymi, dwupokojowym apartamentem lub dwupoziomowym apartamentem z kuchnią.

Jedzenie

W cenie noclegu dostajemy śniadanie – domowe konfitury, pasty serowe i rybne i świeże domowe wypieki. My korzystaliśmy także z opcji kolacji, trzeba zamówić z wyprzedzeniem do godziny 19.00. Domowe jedzenie przygotowywane na miejscu przez właścicieli. Dwudaniowe menu z deserem kosztuje 18 euro, napoje płatne dodatkowo. Danie dziecięce – makaron, tortilla, corquetas, etc. kosztuje 10 euro.

Co można robić w okolicy?

Park Naturalny rzeka Duero

Quinta leży na granicy parku Naturalnego Arribes del Duero i Parque do Douro Internacional. W recepcji dostajemy mapę po okolicy ze szczegółowymi informacjami – najładniejsze widoki, wodospady, rejsy statkiem, restauracje po stronie hiszpańskiej i po portugalskiej. W okolicach jest mnóstwo szlaków o różnej długości i trudności – to na sezon jesienny i wiosenny. Latem nie pozwala na to upał. My zdecydowaliśmy się na krótkie spacery po tarasach widokowych i obowiązkowy rejs statkiem po rzece Duero lub Douro, jak to woli. Popołudnia spędzaliśmy nad basenem, ponieważ upał nie pozwalał na nic innego. Po stronie portugalskiej można kąpać się w rzece – o tym będzie w kolejnym poście.

 

Posada Real Quinta de la Concepción

Ctra. Salto de Saucelle Km.9’7. 37230 Hinojosa de Duero

Teléfono: +34/923 513 070. Mail: info@quintadelaconcepcion.es

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: