Bratysława na weekend

Bratysława nie ma łatwo. Jest niedużym miastem bez większych atrakcji. Daleko jej do Pragi, tuż pod nosem ma Wiedeń. Zaglądać tu czy nie zaglądać? Wybór należy do Was.

Ja wybrałam się do Bratysławy odwiedzić przyjaciół, więc pobyt wspominam bardzo miło. Jeśli spytalibyście moje maluchy o wrażenia z podróży, będą opowiadaćzachwycone, jak było super. Dzieci w większej grupie zawsze dobrze się bawią. Prawda jest też taka, że w samej Bratysławie nie spędziliśmy zbyt dużo czasu. W czasie tego wyjazdu odwiedziliśmy Budapeszt i Niskie Tatry. Na Bratysławę zostały nam dwa dni. W doborowym towarzystwie, czas spędziliśmy wyśmienicie.

Zwiedzanie Bratysławy

Zamek W Bratysławie

Nie odkryję tu żadnych tajemnych skarbów Bratysławy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wejścia na wzgórze zamkowe. Trafiliśmy na uroczystości z okazji Dnia Konstytucji i pokaz sił zbrojnych. Jak możecie się domyśleć, wejście na wojskową ciężarówkę było dla niektórych prawdziwym przeżyciem.

Bratysława na weekend

Kolejny punkt zwiedzania Bratysławy to spacer po Starym Mieście. To już bardzo subiektywne odczucia. Ponieważ w Europie Centralnej bywam rzadko, przebywanie w typowym mieście naszego regionu sprawia mi przyjemność. Czuję się po prostu jak w domu.

Zamek Devin

Bratysława - zamek Devin

Wiecie już, że zwiedzanie zamków jest punktem obowiązkowym naszych wyjazdów. Nie mogliśmy więc nie zobaczyć leżącego na przedmieściach Bratysławy zamku Devin. Znowu spotkała nas miła niespodzianka – akurat na terenie zamku odbywały się pokazy rycerskie. Tak więc dzieci mogły podziwiać zbroje czy uczyć się strzelać z łuku. Zajrzyjcie tu koniecznie. Mnie zachwycił wspaniały widok na Dunaj.

Atrakcje dla dzieci w Bratysławie

Bratysława dla dzieci

Place zabaw

Nie mieliśmy szczęścia do pogody, która w przeciągu kilku godzin zmieniła się z przyjemnej letniej w jesienną szarugę. W związku z tym nie dane nam było poznać tutejsze place zabaw, a ponoć jest kilka bardzo fajnych.  Pod tym linkiem znajdziecie listę placów zabaw w Bratysławie.

Plaża i plac zabaw nad rzeką

Gdzie można połączyć wypad na  plac zabaw z miłym miejscem dla rodziców? W Bratysławie na działającej w miesiącach letnich plaży Magio. Plaża leży tuż przy moście z charakterystycznym UFO, czyli punktem widokowym i restauracją. Z plaży rozciąga się widok na Stare Miasto. Jest to przyjemne miejsce na chwilę relaksu o zachodzie słońca.

Bratysława latem – plaże i odkryte baseny

W Bratysławie jest kilka odkrytych basenów, a także plaż nad jeziorami. Przy tych ostatnich często zlokalizowane są restauracje i place zabaw. Jednym z takich miejsc jest KOŠARISKÁ.

Interesującym miejscem może być bio-basen Borovica. Leży koło miejscowości Lozorno, około 20 minut od Bratysławy. Woda jest naturalnie oczyszczana i filtrowana przez rosnące tu rośliny. Dla dzieci wydzielony jest specjalny zbiornik z wodą o temperaturze 30ºC. Wstęp kosztuje 6 euro, dzieci do lat 6 gratis, w wieku 6-12 lat – 4 euro. Na terenie kompleksu jest restauracja.

Ciekawe miejsca kryją się także w leżących na terenie Bratysławy lasach. Nie tylko jest tu sporo tras spacerowych, ale także kilka atrakcji, które spodobają się wszystkim dzieciom. W Kolibie park linowy (minimalny wzrost 130 cm) oraz tor bobslejowy. Z kolei kolejka linowa łączy lasy Železná studnička z wieżą telewizyjną Kamzik, która ma także platformę widokową i restaurację.

Hotele w Bratysławie

Bratysława na weekend

W Bratysławie jest całkiem sporo fajnych hoteli w dobrej cenie. Bez problemu można znaleźć pokój rodzinny w hotelu 4-gwiazdkowym za mniej niż 100 euro. W mieście jest także spory wybór ładnie zaaranżowanych apartamentów. Oto kilka propozycji:

Hotel Loft – nowo otwarty hotel w centrum Bratysławy, tuż obok Pałacu Prezydenckiego. Dostępne pokoje rodzinne.

Apollo Hotel – trochę oddalony od starego miasta, odnowiony w zeszłym roku, oferuje pokoje rodzinne

Fukas Apartments – apartamenty na Starym Mieście z wyposażoną kuchnią

Keglevich Palace – Beethoven Apartments – apartamenty na Starym Mieście w odrestaurowanym pałacu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: