Wydzial Zabaw w ECS Gdansk

Pisałam już o tym chyba nie raz, od pierwszych miesięcy życia bliźniaków postawiliśmy na ich aktywność i taki tego rezultat, że dzieci mam wyjątkowo pełne energii. Dlatego też, oprócz obowiązkowych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu, zwłaszcza przy niekorzystnej aurze korzystamy z zadaszonych centrów dla dzieci. Tak też było w czasie naszej ostatniej wizyty w Gdańsku.

 

Euro Lider Plac Zabaw

Euro Lider Plac Zabaw w Gdansku

Gdy tylko tutaj weszłam z maluchami, wiedziałam, że jest to miejsce idealne dla dzieci 2-3-letnich. W dużych centrach zabaw zazwyczaj kącik dla maluchów jest mały i szybko się nudzą, z kolei część dla starszych dzieci jest zbyt duża i nie dość że do niedawna nie odważyły się wchodzić na co wyższe konstrukcje, to jeszcze idąc sama nie mogłabym nadążyć za dwójką.

Euro Plac Zabaw Lider na gdańskim Chełmie ma dla mnie idealną wielkość, dzieci mogą swobodnie zapuszczać się we wszystkie zakamarki, a ja mogę je namierzyć. Strefa malucha jest obszerna, oprócz basenu z piłkami i zjeżdżalni jest mnóstwo pojazdów, do tego duże klocki i bujaki. Strefa dla starszych dzieci ma takie rozmiary, że już 2,5-roczne maluchy same się wspinają i przemieszczają po tunelach. Oczywiście najlepiej udać się przedpołudniem, gdy starsze dzieci są w szkole i nie ma tłoku ani niebezpieczeństwa potrącenia przez rozpędzone starszaki.

Jedyny minus Placu Zabaw Lider to opłata za czas zabawy. W podobnych miejscach we Francji czy Hiszpanii płacimy dopiero przy wyjściu, więc nie musimy spoglądać na zegarek. Natomiast tu, żeby nie przepłacić trzeba z góry ustalić, ile czasu planuje się spędzić. Jeśli zdecydujemy się na drugą godzinę już w trakcie zabawy zamiast 16 pln (jest to cena za 2 godziny opłacane z góry), zapłacimy 24 pln, ponieważ dopłata za kolejną rozpoczętą godzinę liczy się jako nowe wejście. Trochę to skomplikowane? Czasami mam wrażenie, że w Polsce lubimy sobie komplikować trochę życie…

Przydatne informacje

Euro Lider Plac Zabaw, Galeria Tesco 

ul. Cienista 30, Gdańsk Chełm

T. 505-908-312

Euro Lider Plac Zabaw – strona internetowa

Wydział Zabaw w Europejskim Centrum Solidarności

Wydzial Zabaw w Europejskim Centrum Solidarnosci w Gdansku

Do Europejskiego Centrum Solidarności wybrałam się z nadzieją – zupełnie nie wiem, jak mogłam wpaść na taki pomysł – że uda mi się zwiedzić Centrum, a potem udam się z dziećmi na plac zabaw. Niestety, wystawy nie udało mi się zwiedzić i z chęcią wrócę do ECS już sama. Natomiast plac zabaw bardzo mi się spodobał i myślę, że też tu wrócimy przy następnej wizycie w Trójmieście.

W Wydziale Zabaw w środku tygodnia oprócz naszej dwójki był tylko jeszcze jeden chłopiec. Dzieciaki miały więc do dyspozycji cały lokal. Z informacji, które znalazłam wynika, że Wydział jest zaprojektowany z myślą o przekazaniu starszym dzieciom idei współpracy i solidarności, a służą temu interaktywne gry. Nie wiem, jak się to ma w praktyce. Dla dwulatków sala zabaw jest niewątpliwie atrakcyjna, mogą swobodnie sobie biegać, wspinać się, budować wieże z klocków gigantów, majstrować przy różnego rodzaju sterach i przyciskach. Może się zdarzyć, że godzina zabawy nie będzie wystarczać. A tu mamy kolejny przykład skomplikowanych zasad – wejść do Wydziału Zabaw można tylko o pełnej godzinie.

Przydatne informacje

Wstęp płatny od 2 lat – 5 pln za godzinę zabawy

Dzieci do lat 2 – gratis

Europejskie Centrum Solidarności

Plac Solidarności, 1, Gdańsk

Wydział Zabaw – strona internetowa

Sala dla maluchów BOBOgim

Położoną w okolicach Galerii Morena salę BOBOgim wypróbowałam w deszczowe popołudnie, gdy dzieci rozpierała energia i zupełnie nie miały ochoty na zabawę swoimi zabawkami. W sali zabawek, układanek i klocków są całe kosze. Poza tym mogą dać upust energii biegając, skacząc do kulkowego basenu lub jeżdżąc na którymś samochodów. Miejsce jest przestrzenne, ładnie wykończone i może być alternatywą dla najmłodszych dzieci dla dużych sal zabaw.

Przydatne informacje

Wejście – 8 pln za godzinę zabawy

BOBOgim mieści się przy Lilgim (centrum gimnastyki sportowej dla dzieci i młodzieży)

ul. Schuberta 104 A, Gdańsk

BOBOGim – strona internetowa

Nie można dodać komentarza

%d bloggers like this: