Cucuron

Nie sposób opisać wszystkie ciekawe miejsca w Parku Luberon (Parc Naturel Régional du Luberon). My okolice odkrywamy powoli, w miarę możliwości poruszania się z naszym podwójnym wózkiem. Mam nadzieję, że wiosną będzie nam dużo łatwiej docierać w nowe miejsca. Na razie polecam miasteczko idealne do wypadu na wózkowe spacery wśród winnic. Położone u podnóży masywu Luberon, około 35 km od Aix-en-Provence, Cucuron jest idealne na rodzinne wycieczki z wózkiem.

Szlaki spacerowe i rowerowe wokół Cucuron

Na stronie informacji turystycznej znajdziecie 7 szlaków o różnej długości. Dosyć dobrze oznaczone zaczynają się na usytuowanych na obrzeżach miasteczka parkingach. My wybraliśmy ten wśród winnic – SENTIER DES VIGNERONS DE CUCURON. 

Cucuron – jadalnia Aix

W samym centrum Cucuron można wejść na wzgórze, z którego rozciąga się przepiękny widok na Luberon. Miło spaceruje się także uliczkami miasteczka. Jest to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Aix na weekendowy wypad, co przekłada się na bogatą ofertę gastronomiczną. Jak na tak małą miejscowość jest tu całkiem dużo restauracji – od creperie po kuchnię autorską. Na zakończenie wycieczki można zakupić butelkę wina z okolicznych winnic w sklepie spółdzielni zrzeszającej lokalnych producentów.

Przydatne informacje

Informacja turystyczna Cucuron

Informacja turystyczna Luberon

Luberon Web

 

 

%d bloggers like this: