Wakcje na Costa Blanca

Costa Blanca z dziećmi - Denia

Po Kraju Basków i Galicji, w tym roku postanowiliśmy spędzić letnie wakacje nad Morzem Śródziemnym, tak żeby dzieci mogły nacieszyć się bez ograniczeń plażą i basenem. Po kilku wieczorach spędzonych na rozeznaniu w Internecie, wybór padł na miejscowość Dénia na Costa Blanca, prowincja Alicante. Powodów było kilka, ale najważniejszy to to, że z okolicznych miejscowości turystycznych ma najszersze i najdłuższe piaszczyste plaże. To prawda, że zabudowa ciągnie się przez kilka kilometrów wzdłuż wybrzeża, ale nie ma tu wysokich bloków przeniesionych wprost z barcelońskich czy madryckich osiedli-sypialni, a tak wyglądają niektóre miejscowości w okolicy. Do tego ma całkiem przyjemne centrum i stare miasto i ciekawe okolice, sporo atrakcji dla dzieci i bogatą tradycję kulinarną.

Wakacje w apartamencie przy plaży

Costa Blanca z dziećmi - apartament przy plazy

Przy wyborze wakacyjnego mieszkania kierowaliśmy się w zasadzie dwoma kryteriami – miało leżeć blisko plaży i chcieliśmy, żeby w kompleksie był basen. Wykluczyłam oferty mieszkań leżących po drugiej stronie głównej ulicy, która biegnie wzdłuż kompleksów z apartamentami i hoteli aż do centrum. Nie miałam ochoty przedzierać się przez ciąg samochodów z dziećmi i wszystkimi plażowymi gadżetami.

Udało nam się znaleźć lokum tuż przy plaży dosyć daleko od centrum miasteczka, z tym się akurat liczyliśmy, ale za to miejscówki przy samym brzegu morza były wolne o każdej porze dnia. Do tego mieliśmy do dyspozycji zadbaną część wspólną z przepięknym trawnikiem, co nie jest częste, z basenami dla dorosłych i dla maluchów.

Atrakcje dla dzieci

Costa Blanca z dziećmi - Denia - place zabaw

Oprócz plażowania Dénia ma sporo do zaoferowania na ciekawe spędzanie czasu z dziećmi w różnym wieku. Poniżej tylko kilka przykładowych propozycji, a więc można:

 • udać się na spacer deptakiem wzdłuż miejskich plaż i wzdłuż portu
 • wyruszyć na wycieczkę do skalistych zatoczek Las Rotas
 • pospacerować po starym mieście i pójść na kolację do któregoś z licznych tapas bar na ulicy Loreto lub w dzielnicy rybackiej
 • wdrapać się na wzgórze z ruinami arabskiego zamku
 • wybrać się na wycieczkę statkiem – w zależności od wieku dzieci można wybrać rejs po porcie, popołudnie na katamaranie, rejs do pobliskiej miejscowości Javea, etc.
 • wyruszyć na pieszą wycieczkę po parku naturalnym Montgó
 • udać się do któregoś z parków wodnych w pobliskim Benidorm lub wesołego miasteczka Terra Mítica

Po naszych wakacjach możemy potwierdzić – Dénia jest jednym z najbardziej family friendly miasteczek na wybrzeżu.

Przydatne informacje

Dénia – portal turystyczny

Costa Blanca Alicante – portal turystyczny

Excursiones Mundomarino – wycieczki statkiem, katamaranem, etc.

Aqualandia – park wodny w Benidorm

Terra Mítica – park tematyczny i wesole miasteczko

2 comments

 1. Szukam właśnie fajnego noclegu na pobyt z dzieckiem na Costa Blanca. Blisko plaży, z basenem, przyjaznego dziecku. Mogłabym prosić o namiar na ten nocleg w Denii.

  pozdrawiam,
  Katarzyna

  1. Wynajęliśmy mieszkanie w Serviden – http://www.deniaplaya.com. Osiedle było super, basen i położenie, ale samo mieszkanie bez rewelacji. Na ich stronie jest dużo fajniejszych. Przed decyzją, proszę popatrzeć na planie, po której stornie głównej drogi leży wybrane mieszkanie. Pozdrawiam, Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: