Disney World w Orlando - Floryda

Co trzeba obowiązkowo zobaczyć na Florydzie? Wiele osób nie ma wątpliwości – Walt Disney World. My zdecydowaliśmy się zatrzymać w Orlando, ponieważ leżało po prostu „po drodze” naszego amerykańskiego roadtripu. Przez chwilę zastanawialiśmy się, czy zatrzymywać się, czy nie. Zwyciężyło podejście, no jak to, będziemy tuż obok i nie skorzystamy?

Disney World Floryda Orlando

Nie będę ukrywać, że mam mieszane uczucia co do naszej wizyty w Disney World na Florydzie. Po pierwsze, gdybyśmy jechali raz jeszcze wybrałabym Epcot zamiast Disney’s Hollywood Studios. Jednak trzeba było pogodzić różne gusta dzieci. Myślę, że żeby faktycznie skorzystać z parku, trzeba spędzić w nim co najmniej dwa dni. Ale z drugiej strony, nie po to lecę przez ocean, żeby siedzieć w parku atrakcji chociażby był on najfajniejszy na świecie… Gdybym była wielką wielbicielką tego typu miejsc, być może inaczej bym na to patrzyła…

Disney World Floryda

Co należy wziąć pod uwagę? Po pierwsze jest znacznie drożej niż w Eurodisney. Przypominam szczegółowy wpis z informacjami o Disneyland Paris. Jeśli do tego dodamy hotel na terenie parku, to już w ogóle obłęd. Po drugie Walt Disney World w Orlando to 4 różne parki i dodatkowo parki wodne: Magic Kingdom Park, Epcot, Disney’s Hollywood Studios oraz Disney’s Animal Kingdom Theme Park! Ale to przecież nie wszystko. W okolicach mamy jeszcze Kennedy Spacer Center – na pewno jest to ogromna atrakcja, gdy jedziemy ze starszymi dziećmi. Dla pięciolatków wątpliwa. Jest też Universal Orlando Resort (3 parki!), o którym słyszałam bardzo dobre opinie oraz SeaWorld Orlando. Tak więc wybór jest przeogromny.

Zwiedzanie Florydy - Disney World

Dlaczego wybraliśmy Studios? Magic Kingdom od razu odpadł, bo byliśmy w Paryżu. Epcot wydaje mi się najciekawszy, jednak należało spodziewać się tłumów. Poza tym na pewno potrzeba byłoby więcej niż jednego dnia. Zdecydowaliśmy się więc na Studios, bo tutaj mogliśmy pogodzić zainteresowania naszej dwójki (Star Wars i Frozen). Ponieważ do parku dotarliśmy wcześnie rano na samo otwarcie, nie było w ogóle kolejek do najfajniejszych atrakcji!

Disney World – kolejki i Fast Pass

Zwiedzanie Florydy - Disney World

Ku naszemu zdziwieniu, kolejki nie były przesadnie długie, a do najciekawszych atrakcji weszliśmy zupełnie bez czekania, bo od nich zaczęliśmy wizytę. W drugiej części dnia skorzystaliśmy z Fast Pass. To bardzo ważna opcja, jeśli planujecie Magic Kingdom lub Epcot. Należy ściągnąć aplikację i można rezerwować z wyprzedzeniem. W Epcot najbardziej oblegane atrakcje – Frozen Ever After, Mission SPACE czy Seas with Nemo ludzie rezerwują z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem! W końcu niektórzy przyjeżdżają tu na wakacje swojego życia na kilka dni i mają wszystko zaplanowane co do ostatniego szczegółu (nie tak jak ja). Jeśli chcemy zrobić rezerwację na miejscu w parku, nie trzeba chodzić do każdej atrakcji osobno tak jest w Paryżu, tylko do punktu Fast Pass, w którym rezerwujemy wszystkie atrakcje.

Disney‘s Hollywood Studios – wrażenia dzieci

Największym przeżyciem były dla nich spotkania z ulubionymi bohaterami. Adzie podobały się także przedstawienia, na co w Paryżu nie starczyło nam czasu. Oczywiście Ivan miał większą frajdę z całej wycieczki – nie tylko było więcej atrakcji poświęconych Star Wars, to jeszcze zrobił Jedi Training. Jest dostępne także w Disneylandzie w Paryżu, polecam wielbicielom Star Wars.

Ceny wejść do parków Disneya na Florydzie

Disney World Floryda

Podaję Wam przykładowe ceny. Ceny na bilety jednodniowe mogą różnić się w zależności od daty. Wejście dla 4-osobowej rodziny (dzieci do 10 lat) na jeden dzień do jednego parku to koszt około 400 USD. Jeśli chcemy wejść do kilku parków, cena rośnie do około 650 USD. Trzy dni z możliwością wejścia do kilku parków to 1.440 USD, wciąż czteroosobowa rodzina. Dzieci od lat 10 płacą tą samą cenę co dorośli. Tak więc nie ma porównania z cenami w Eurodisneylandzie.

Hotele w Orlando

Nocowaliśmy w jednym z hoteli poza resortem w okolicach Celebration. Bez rewelacji, ale była to jedna noc i miało być blisko. I miał basen, co bardzo doceniły dzieci. Dziwi mnie tylko wysoka ocena na booking.com – ponad 8 punktów. Plusem było to, że można było skorzystać z autobusu wcześnie rano i powrotnego wieczorem. Ten ranny wypełniony był po brzegi – tłok gorszy niż w porannym korku. Ale dzięki temu uniknęliśmy potem kolejek. W okolicach jest ponad 1000 (!) hoteli. Wybór jest ogromny, wszystkie ceny i wszystkie wygody. Warto rezerwować z wyprzedzeniem.

Czy warto jechać do Disney World na Florydzie?

Disney World - Floryda

Myślę, że warto z kilku względów. Dla dzieci jest to niesamowita frajda. Zwłaszcza takich w wieku 5-6 lat. Jeszcze do końca nie wiedzą, czy są w krainie fantazji czy nie. Poza tym Amerykanie to Amerykanie. Wszyscy są pozytywnie wkręceni, łącznie z obsługą – tutaj nie ma porównania z Paryżem. To ludzie robią filmową atmosferę. No i wszystko jest zrobione z większym rozmachem. Dylematem może być jedynie to, ile dni spędzić w Orlando i które parki zwiedzić.

Floryda - Disney World Orlando

 

Total
5
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: