Alternatywa dla fast foodów - Buenas Migas

Barcelona - gdzie jeść - Buenas Migas

Gdzie jeść w Barcelonie z dziećmi? To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Trudno w czasie wyjazdu z dziećmi stołować się zawsze w restauracjach. Nie tylko ze względu na koszty, ale także na czas i cierpliwość zwłaszcza mniejszych dzieci. Oto bardzo przydatny przewodnik po miejscach, w których można zjeść szybko, dobrze i w miarę tanio – prawdziwa alternatywa dla typowych fast-foodów.

Gdzie iść w Barcelonie na dobre bocadillos?

W całej Hiszpanii tradycja kanapek, czyli bocadillos lub bocatas oraz entrepans po katalońsku, jest bardzo zakorzeniona. Najczęściej się je spożywa na drugie śniadanie lub na kolację, dzieci obowiązkowo dostają kanapkę na podwieczorek. Jednak jeśli podróżujemy z dziećmi i nie mamy ochoty na spędzanie kilku godzin dziennie w restauracji, kanapka z sałatką może być dobrym rozwiązaniem na szybki obiad. Zwłaszcza, że w Barcelonie jest sporo ciekawych miejsc, gdzie taki lunch możemy zjeść.

Rodzajów kanapek jest wiele. Typowa kanapka z chleba tostowego, szynki i sera na ciepło, w pozostałej części Hiszpanii nazywana sandwich mixto, w Katalonii nosi nazwę bikini, od nazwy lokalu w którym była serwowana po raz pierwszy. Typowym dla Katalonii jest także hot-dog nazywany tu frankfurtem. Znajdziecie wiele miejsc, które po prostu nazywają się Frankfurt, a frankfurt zamówicie wszędzie tam, gdzie serwuje się kanapki na ciepło. Poza tym, najbardziej typowym bocadillo jest ten z jamón serrano, czyli z szynką.

Poniżej kilka propozycji miejsc na szybki lunch z dziećmi na bazie kanapek i nie tylko. Wszystkie są otwarte non-stop, dzięki czemu nie musimy się stresować dopasowywaniem rozkładu dnia do godzin posiłku. Linki do stron lokali w tytułach.

Viena – ulubiona sieć restauracji rodzin z dziećmi

Barcelona - gdzie jeść - Restauracja Viena

Ta lokalna sieć swój początek miała w małym barze założonym w 1969r. w okolicach Barcelony. Teraz Viena to ponad 40 restauracji w Katalonii, Andorze i ostatnio także w Walencji. Można tu zjeść typowe małe kanapeczki, les flautes, czy spore kanapki z szynką serrano lub serem, hot dogi, ciabatty, hamburgery. Do tego pieczone ziemniaki, sałatki oraz rogaliki na słodko.

 Viena dla dzieci

Lokale Vieny są przestronne, dysponują krzesełkami dla dzieci, a do tego dla maluchów mają balony i bloki do rysowania. Zawsze można spotkać tu całe rodziny. My mamy taką własną tradycję, że jak tylko przejeżdżamy przez granicę, a najczęściej jest to ok. 21.00, zatrzymujemy się w Viena w Gironie. Ulubionym zajęciem dzieciaków jest proszenie o balony, które praktycznie od razu “udaje” im się wypuścić z rąk. I wtedy tata musi iść prosić o nowe…

W Barcelonie Viena ma cztery restauracje w centrum miasta oraz w centrach handlowych La Maquinista, Diagonal Mar, Les Glòries i Pedralbes.

Adresy w Centrum Barcelony:

SandwiChez składniki najwyższej jakości

SandwiChez naturalne soki

Założona przez byłego dyrektora Vieny, SandwiChez to lokalna sieć restauracji, która działa od 2010 roku. Oferują kanapki na zimno i ciepło, także z chleba razowego oraz chleba bezglutenowego, hot-dogi, sałatki, tylko naturalne soki i domowe ciasta. Ich znakiem rozpoznawczym jest jakość składników – współpracują z sześcioma piekarniami, dobierając odpowiedni rodzaj chleba w zależności od rodzaju kanapki. Większość składników pochodzi od lokalnych producentów z Katalonii. I tak produkty mleczne pochodzą z gospodarstw z Osony oraz z gospodarstwa Granja Armengol z okolic Vic, a oliwa ze Spółdzielni z Les Garrigues.

W SandwiChez można tez zamówić jedzenie na wynos.

Adresy:

Buenas Migas – lunch w miłym wnętrzu

Barcelona - gdzie jeść - Restauracja Buenas Migas

Co mogą robić Angielka i Włoch w Barcelonie? Na przykład serwować pyszne focaccie w przyjemnym otoczeniu! Tak właśnie powstała sieć Buenas Migas, gdy ta mieszana para postanowiła otworzyć lokal oferujący prawdziwe focaccie. Mają 11 barów w centralnych punktach miasta, gdzie można zjeść pyszny lunch lub napić się kawy i spróbować domowego ciasta. W karcie znajdziecie focaccie, lasagne, tarty na słono, makarony, sałatki i duży wybór ciast.

Wszystkie lokale otwarte są cały dzień non-stop i mają wi-fi.

Buenas Migas lokalizacje

Adresy:

Sagas Farmers, Cooks and Co.

Gdzie jeść w Barcelonie

Przebogata karta kanapek podzielona na te inspirowane tradycyjnymi smakami Katalonii i te inspirowane street foodem całego świata. Do tego fajnie urządzony lokal w sercu El Born. Przy tworzeniu menu współpracował gwiazdkowy chef Oriol Rovira. Warto zajrzeć, chociaż oczywiście ceny nie są najniższe.

 

Adres: Pla de Palau, 13

%d bloggers like this: