Podczas naszego ostatniego pobytu w Hamburgu nie przestawało padać. Nie udało mi się więc zabrać dzieci do wspaniałego parku Planten und Blumen z jego fantastycznymi placami zabaw. Spacery musieliśmy ograniczyć do minimum. Na szczęście wielbiciele statków i wody w Hamburgu nudzić się nie mogą nawet w czasie ulewnych deszczy.

Rejsy statkiem

Hamburg z dziecmi - rejsy statkiem

Jeśli tylko jesteśmy gdzieś blisko wody, zazwyczaj wybieramy się w rejs statkiem. Dzieciaki mają frajdę, my chwilę odpoczynku, a miasta z wody zawsze wyglądają ciekawie. W Hamburgu opcji na rejs statkiem nie brakuje – rejs po jeziorze Alster, rejs kanałami w HafenCity czy w końcu rejs po imponującym hamburskim porcie. Jeśli traficie, tak jak my, na deszczową pogodę, to jest to jeden ze sposobów na zwiedzanie miasta przy kiepskiej aurze, ponieważ statki mają zakryty pokład.

Muzeum Morskie

Muzeum morskie w Hamburgu

Aby ukryć się przed intensywnym deszczem wybraliśmy Muzeum Morskie i była to świetna decyzja. Nasze dzieci uwielbiają piratów, więc najwięcej czasu spędziliśmy w salach z żaglowcami. Co prawda musieliśmy bardzo pilnować, żeby z tej wielkiej radości nie narobiły jakiś szkód, bo zachwycały je takie detale, jak kotwice czy łodzie ratunkowe. Muzeum zachwyca nie tylko replikami statków z różnych epok, pokazuje w fantastyczny sposób historię żeglarstwa i nawigacji i z ilości rodzin z dziećmi można śmiało wnioskować, że jest bardzo lubione przez mieszkańców Hamburga.

Statki – Muzea

Wielbiciele statków

Kolejnym ciekawym miejscem dla wielbicieli statków, do którego nam się już nie udało dotrzeć, jest nabrzeże ze statkami, które można zwiedzać. Pasażerowce, statki towarowe, rzeczne – cześć z nich jest ciągle w użyciu. To miejsce wpisuję na listę rzeczy do zrobienia podczas kolejnej wizyty. Mam nadzieję, że następnym razem będziemy mieli więcej szczęścia do pogody.

 

Przydatne informacje

Hamburg Travel – strona informacji turystycznej Hamburga

Hamburg.de – strona informacji turystycznej Hamburga

 

Nie można dodać komentarza

%d bloggers like this: