Hotel na Costa Brava

Jedno z najbardziej family friendly miejsc na Costa Brava to niewątpliwie Roses. Odznaczone zresztą jest marką Family Holiday Destination. Gdzie szukać noclegu z dziećmi w Roses? My zatrzymaliśmy się w Hotelu Monterrey należącym do sieci Pierre et Vacances. To propozycja noclegu dla rodzin, które lubią intensywne życie letnich kurortów. Ja osobiście mam mieszane odczucia. Ale po kolei.

Położenie

Hotel na Costa Brava

Hotel Monterrey leży przy samej plaży, a właściwie przy deptaku, który pełen jest ludzi od rana do nocy. Brzeg morza jest tak blisko, że mocząc nogi w wodzie, wciąż będziemy słyszeć muzykę dobiegającą z hotelowego baru. Ta część Roses nie jest zbyt urocza. Owszem, bliskość morza i zachęcający do biegania czy maszerowania deptak to plusy. Jednak wokół jest mnóstwo gęsto postawionych wysokich budynków z apartamentami. Niezbyt urodziwych. Do tego oczywiście pełno knajp i sklepów z plażowymi gadżetami. Chaos i kurortowy zgiełk. Znacznie bardziej podobają mi się okolice ścisłego centrum Roses, gdzie budynki są niższe i jest po prostu przyjemniej. A już najbardziej kameralnie jest zupełnie z drugiej strony miasta, w kierunku Cap Morfeu i Punta Falconera.

Hotel Monterrey

Hotel dla rodzin na Costa Brava

Sam hotel to typowy obiekt plażowy. Odnowiony niedawno, więc pokoje są naprawdę przyjemne. Fajnie zaaranżowane, skromne, jasne – tak jak lubię. Oczywiście do tego świetny widok, jeśli zatrzymamy się w pokoju od strony morza, co wiąże się z dodatkową opłatą. Części wspólne nie powalają. Ani restauracja, ani bar. Jest zwyczajnie, plażowo. Basen też jakoś mnie nie zachęcił. Wciśnięty w patio, bez rewelacji. W hotelu nie ma także żadnych specjalnych atrakcji dla dzieci. Ale chyba nie są potrzebne, wziąwszy pod uwagę okolice. Pokoje rodzinne nie są zbyt przestronne. Przynajmniej ten, w którym się zatrzymaliśmy.

Cena

Ceny w sezonie (lipiec-sierpień) są jak na mój gust znacznie przesadzone. Płaci się po prostu za położenie tuż przy plaży. Przypuszczam, że w czerwcu i we wrześniu można trafić na promocje.

Hotel na Costa Brava

Podsumowując, jest to dobre miejsce dla osób, które szukają noclegu przy samej plaży i którym nie przeszkadza wakacyjny zgiełk dużego kurortu.

Więcej o Costa Brava poczytacie w tych postach: Przewodnik po najładniejszych miejscowościach Costa Brava, Costa Brava z dziećmi oraz Noclegi przy plaży w L‘Escala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: