wakacje z dziecmi

Wakacje z dziecmi na Costa Blanca

Costa Blanca, czyli wybrzeże prowincji Alicante jest jedną z najbardziej obleganych wakacyjnych destynacji Hiszpanii. Poszukując miejscowości na wakacje z dziećmi musimy zdecydować, co jest dla nas najważniejsze – spokojne otoczenie, dobry dostęp do plaży, plaża piaszczysta, atrakcje dla dzieci, etc.

Jak na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego, na Costa Blanca możemy znaleźć miejscowości-blokowiska, gdzie ani spokoju ani ładnych widoków raczej nie zaznamy i miejscowości nieco bardziej kameralne, w sam raz na rodzinne wakacje, takie jak Dénia czy Jávea (czyli Xàbia w wersji walencyjskiej).

Podczas gdy Dénia ma kilkukilometrową piaszczystą plażę, a dosyć zatłoczone centrum leży tuż przy porcie, sąsiednia Jávea znana jest ze swoich urokliwych zatoczek i spokojnego, zadbanego centrum. Jeżeli zdecydujemy się na noclegi w Jávea, musimy wziąć pod uwagę, że większość hoteli i apartamentów leży na okolicznych wzgórzach i że dostęp do plaż jest często utrudniony. Za to w zamian będziemy mogli odpoczywać w bajkowym otoczeniu.

Jávea słynie z uroczych kamienistych zatoczek, do których często dojście jest trochę utrudnione. Polecana jest więc na wakacje ze starszymi dziećmi, które nie będą narzekać na te “niedogodności”.

Z kolei wąskie uliczki Starego Miasta Jávea to idealne miejsce na spacery z małymi dziećmi – mogą swobodnie biegać po wyłączonej z ruchu najstarszej części miasteczka, podczas gdy my będziemy odpoczywać w jednej z wielu uroczych kafejek.

Przydatne informacje

Turismo Xàbia – portal turystyczny miasta Jávea (Xàbia)

Turismo Costa Blanca – portal turystyczny wybrzeża Costa Blanca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: