Wakacje w Andaluzji – atrakcje dla dzieci w Kadyksie i okolicach

Gdzie można połączyć wakacyjne plażowanie ze zwiedzaniem ciekawych miejsc? Na pewno w andaluzyjskiej prowincji Kadyksu. W osobnym poście opisałam atrakcje na Costa de la Luz. Jeśli jednak znuży się Wam plażowanie, na pewno nie będziecie się nudzić. W Kadyksie i okolicach znajdziecie wiele atrakcji dla całej rodziny.

Atrakcje dla dzieci w Kadyksie

Kadyks - Andaluzja z dziecmiKadyks nie jest być może tak bogaty architektonicznie jak Sewilla czy Kordoba, jednak także ma ciekawe zakątki, do tego jest bardzo przyjemnym miastem do zwiedzania z dziećmi. Położone na półwyspie, centrum ze wszystkich stron otoczone jest oceanem. Ma sporo ulic i placów wyłączonych z ruchu pełnych barów i restauracji, do tego kilka parków. Tutaj znajdziecie plan z atrakcjami. A co można zrobić w Kadyksie z dziećmi? Oto miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć:

Torre Tavira

Ta wieża leży w samy środku centrum, a wspinaczkę na jej dach nagradza fantastyczny widok na miasto i ocean. Jej dodatkową ciekawostką jest Camera Obscura.

Forteca San Sebastián

Wakacje w Andaluzji - Kadyks
Foto: Turismo Cádiz

Atrakcją jest sam spacer do fortecy, która leży na osobnej wysepce i połączona jest z lądem za pomocą falochronu. Fortecę można zwiedzać, tutaj organizowane też są różnego rodzaju imprezy i koncerty.

Park Genovés

Wakacje w Andaluzji z dziecmi

Ten wspaniały park jest jednocześnie ogrodem botanicznym. Leży blisko centrum i oczywiście poza cieniem i chwilą wytchnienia oferuje super widoki na ocean.

El Puerto de Santa María

Rejs statkiem do El puerto de Santa MaríaMieszkańcy Kadyksu często wybierają się na obiad statkiem do serwujących świetne owoce morza i ryby restauracji w El Puerto de Santa María. Przenosimy się w czasie i możemy wyobrazić sobie, jak ten port tętnił życiem w czasach prosperity. Tutaj także znajdziecie Park Wodny.

Park Naturalny Bahía de Cádiz

Dla rodzin lubiących ruch na świeżym powietrzu ciekawym pomysłem może być wycieczka rowerowa po Parku Bahía de Cádiz. Oznaczone ścieżki rowerowe biegną m.in. przez mokradła i dochodzą do dzikich plaż.

Jerez de la Frontera

Wakacje w Andaluzji - Jerez de la Frontera

Zaledwie 35 kilometrów od Kadyksu leży Jerez de la Frontera. To niewielkie miasto pełne ciekawych budynków, znane jest przede wszystkim z Królewskiej Szkoły Jeździectwa. Do głównych atrakcji należą:

  • Alcázar – imponujący kompleks budynków arabskich (najstarsza część pochodzi z XII w) i dobudowanych później pałaców i ogrodów.Alcázar w Jerez de la Frontera
  • La Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre – w Królewskiej szkole Jeździectwa można obejrzeć przedstawienie „Jak tańczą andaluzyjskie konie” – sześć do ośmiu choreografii do hiszpańskiej muzyki z końmi w roli głównej – dla maluchów na pewno będzie to niesamowite przeżycie.Spektakl tanczace konie w Jerez de la Frontera
  • Miasto Dzieci (La Ciudad de los Niños y las Niñas) – to gigantyczny plac zabaw częściowo bezpłatny. Opłata obowiązuje przy atrakcjach z obsługą personelu parku. Przed wizytą warto skonsultować stronę i sprawdzić dostępność poszczególnych części parku.

Sanlúcar de Barrameda

Sanlúcar replika zaglowcaJeśli szukacie typowego białego andaluzyjskiego miasteczka, pełnego kolonialnych kościołów i pałaców, do tego barów wypełnionych beczkami lokalnego wina – to koniecznie zajrzyjcie do Sanlúcar. Tu wciąż żywa jest historia odkrywców Nowego Świata, na elewacjach budynków można podziwiać mapy wypraw żeglarzy, a w centrum informacji Parku Narodowego Doñana Fábrica de Hielo znajdziecie repliki żaglowców Magellana.

Park Narodowy i Rezerwaty Doñana

Rezerwat Donana

Będąc w tych okolicach nie można nie zobaczyć jednego z największych rezerwatów w Europie – Doñana. Park Narodowy Doñana obejmuje niekończące się plaże od strony Huelvy, wydmy, mokradła, las śródziemnomorski i daje schronienie m.in. lokalnym rasom koni, rysiom, żółwiom, orłom, a także danielom.

Do rezerwatów można wejść tylko w zorganizowanej grupie, park zwiedza się z kilkuosobowych pojazdów, istnieje także możliwość wyprawy statkiem z Sanlúcar. Wyprawa trwa kilka godzin i jest świetną lekcją biologii.

Przydatne informacje

Cadiz.es strona informacji turystycznej miasta Kadyks

Cadiz  Tourism – strona informacji turystycznej prowincji Kadyks

Turismo El Puerto de Santa María – strona informacji turystycznej miasta El Puerto de Santa María

Turismo Jerez  – strona informacji turystycznej miasta Jerez de la Frontera

Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre – Królewska Szkoła Jeździectwa

Salúcar Turismo – strona informacji turystycznej miasta Sanlúcar de Barrameda

Doñana – wizyty z przewodnikiem po parku narodowym

%d bloggers like this: