Zamek Belmonte – obowiązkowy przystanek na szlaku Don Kichota

Zamek w Belmonte - Hiszpania z dzieckiem

Zwiedzanie zamków zawsze ma w sobie coś niezwykłego. A jeśli na dodatek jest to zamek pięknie odrestaurowany, z oryginalnym wyposażeniem, może pomóc w zainteresowaniu dzieci historią. Dla dwulatka to prawdopodobnie zbyt wcześnie, ale już zbroje rycerzy czy wspinanie się na wieże na naszych bliźniakach zrobiły wrażenie.

Zamek w Belmonte łączący gotyk ze stylem mudéjar położony jest na trasie Szlaku Don Kichota. Od czasu restauracji sprzed kilku lat stał się prawdziwym skarbem okolicy. Właściciele skwapliwie to wykorzystują, nie tylko udostępniając zamek zwiedzającym, ale przede wszystkim wynajmując go na różnego rodzaju wydarzenia i uroczystości.

La Mancha z dziecmi - zamek w Belmonte

Budowa zamku rozpoczęła się w roku 1465 na miejscu istniejącej fortecy arabskiej. Od tamtej pory należy do tej samej rodziny. Jedna z właścicielek, Eugenia de Montijo, cesarzowa Francji dzięki małżeństwu z Napoleonem III, zarządziła przebudowę dzięki której wystrój zamku nabrał francuskiego charakteru. To właśnie meble i sprzęty z tamtej epoki można dziś oglądać w odbudowanym zamku.

Przed wizytą warto sprawdzić, czy w programie przewidziane są dodatkowe atrakcje w czasie zwiedzania. Na przykład w sierpniu można było spotkać dawnych mieszkańców zamku, wziąć udział w warsztatach wyrabiania galanterii skórzanej czy zwiedzić zbrojownię z przewodnikiem.

Przydatne informacje

Wstęp: dorośli 12 €, dzieci 5-12 lat – 8€, dzieci do lat 4 – gratis

Castillo Belmonte – strona zamku z informacją o programie. Dostępna wersja angielska, jednak pełne informacje znajdują się w wersji hiszpańskiej.

Ruta Don Quijote – informacja o trasie Szlaku Don Kichota

Los Caminos del Quijote – strona internetowa z baza atrakcji, noclegów i restauracji na Szlaku Don Kichota

%d bloggers like this: