Kempingi na Lazurowym Wybrzeżu – Agay

Wybór kempingów na Lazurowym Wybrzeżu może spowodować zawrót głowy. Znajdziemy wszystkie opcje cenowe i jakościowe. Wybór jest naprawdę duży,  są miejsca, gdzie kemping leży przy kempingu. Jestem zdania, że bungalow na kempingu jest fajnym rozwiązaniem na wyjazd z dziećmi, zwłaszcza tymi młodszymi. My korzystamy z tej opcji na Lazurowym Wybrzeżu kilka razy w roku w związku z wyjazdami nurkowymi. Co prawda do tej pory nie byliśmy w sezonie, więc nie jestem w stanie powiedzieć, jak to jest przy pełnym obłożeniu. Na pewno polecam wyjazd na kemping tuż przed pełnią sezonu lub zara po niej, gdy jest jeszcze bardzo ciepło.

A oto trzy opcje kempingów w Agay, które jest moją sprawdzoną miejscówką na wyjazd z dzieciakami.  Tu znajdziecie wszystko, czego potrzeba do udanych rodzinnych wakacji – łatwo dostępne plaże, piękne tereny spacerowe, a w najbliższym sąsiedztwie typowe kurorty, ale także miejscowości z zabytkami. Oto więc propozycje kempingów, w tym dwie z  dojściem do morza:

Camping Rives d′Agay

Kempingi na Lazurowym WybrzeżuKemping na Lazurowym Wybrzeżu

To baza naszego klubu w Agay. Kemping leży nad kanałem, skąd nurkujący wypływają bezpośrednio w morze. Poza sezonem bardzo przyjemny. Do plaży trzeba niestety dojechać lub dojść (kemping leży 2 km od plaży), ja jednak w pojedynkę z dwójką trzylatków wybieram samochód. Część domków jest odnowiona – naprawdę na wysokim poziomie. Jedyny minus to bardzo stary, czytaj nieciekawy, plac zabaw.

Strona internetowa kempingu Rives d′Agay

Camping Agay Soleil

Kemping z dojściem do plaży w Agay, restauracją z widokiem na morze i pizzerią. Tu zaopatrujemy się w pizzę na wynos. Ma dwa rodzaje domków – mobile-home dla max. 4 osób oraz drewniane domki o powierzchni 25m. Nie wydają się być najnowsze, chociaż sam kemping ma 3 gwiazdki. Tuż obok znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Strona internetowa kempingu Agay Soleil

Camping Campéole Le Dramont

Kemping Lazurowe Wybrzeze

Ten kemping działa do kwietnia do końca września. Ma bezpośrednie wyjście na plażę Dramont naprzeciw Ile d’Or. Stąd też zaczynają się piesze szlaki wzdłuż wybrzeża i ten na wzgórze Przylądka Dramont. Na kempingu jest aż 8 różnych typów mobili i domków. Latem na terenie campingu działa basen i organizowane są zajęcia dla dzieci. Korzystaliśmy z kempingu Campéole na półwyspie Giens i bardzo nam się podobał.

Strona internetowa Campéole Le Dramont

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: