Kiedy NIE jechać do Barcelony

Kiedy jechać do Barcelony? To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań. Z tym postem nosiłam się od jakiegoś czasu. Aż ostatecznie wiadomość od jednego z czytelników, który miał problemy ze znalezieniem noclegów w rozsądnej cenie w okolicach jednych z targów, przypomniała mi, że może on być bardzo pomocny wszystkim planującym wypad do Barcelony. Jest to naprawdę irytujące, gdy najnormalniejsze w świecie hostale nagle życzą sobie za pokój tyle, co w normalne weekendy hotele 4-5*. A wiadomo, pokój dla rodziny to i tak znacznie większy koszt niż dwójka. Unikajcie więc tłumnych imprez, bo to przekłada się także na ilość ludzi w barach, w metrze i generalnie robi się niezbyt przyjemnie. Jestem pewna, że w takich okresach z wizytą przybywają także kieszonkowcy z innych regionów Hiszpanii!

Kiedy jechać do Barcelony

Cóż, urok Barcelony przyciąga różnego rodzaju kongresy. Firmy uwielbiają organizować duże imprezy dla swoich pracowników czy klientów właśnie tutaj. W mojej byłej firmie co chwilę mieliśmy 30-osobowe grupy z całego świata. Ale to nic w porównaniu z różnego rodzaju kongresami medycznymi, na które ściągają tysiące delegatów. Oczywiście wszystkie imprezy bije na głowę Mobile World Congress, który co roku odwiedza około 110 tysięcy uczestników!

Weekend w Barcelonie

Przed zakupem biletów na samolot radzę Wam rzucić okiem na listę dużych imprez w mieście – festiwale, wydarzenia sportowe, a także targi i kongresy międzynarodowe i niektóre krajowe potrafią skutecznie podbić ceny noclegów, np. motocyklowe mistrzostwa świata Moto GP czy Formuła 1. Sprawdźcie więc najpierw, czy w wybranym terminie jest jakieś duże wydarzenie i czy ceny hoteli nie poszły w górę. A oto lista z największymi imprezami i kongresami w Barcelonie zaplanowanymi na koniec roku 2018 i rok 2019:

Październik-Listopad 2018

6-9 października – Kongres  ECNP – 8 tysięcy uczestników

27-29 listopada – IBTM World – 15 tysięcy

 

Luty – Kwiecień 2019

25-28 lutego – Mobile World Congress – ponad 100 tysięcy uczestników – pamiętajcie, że “najazd” na miasto trwa praktycznie 10 dni – od weekendu przed do weekendu po kongresie

10 marcaMarató Barcelona – ponad 20 tysięcy uczestników barcelońskiego maratonu

15-19 marca – Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Urologów – 13 tysiący uczestników

27-29 marcaKongres Farmaceutów – 4 tysiące uczestników

 

Maj – Czerwiec-Lipiec

10-12 majaGran Premio de Formula 1

19-23 maja – Euromedlab Congress – 4000 uczestników

30.05 – 1.06 – Festiwal Primavera Sound

14-16 czerwcaMoto GP – Motocyklowe Mistrzostwa Swiata

20-26 czerwcaITMA – Swiatowe Targi Tekstyliów i Technologii Włókienniczych – 100 tysięcy uczestników

 

Sierpień -Wrzesień- Październik-Listopad 2019

18-23 sierpnia – Goldschmidt Conference – 4 tysiące uczestników

7-11 września – CIRSE – 6500 uczestników

7-10 września – Swiatowa Konferencja Raka Płuc – 8 tysięcy uczestników

16-20 września – EASD – Konferencja Towarzystwa Diabetyków  – 20 tysięcy uczestników

27.09 – 01.10 – ESMO – Europejskie Stowarzyszenie Onkologów  – 20 tysięcy uczestników

12 – 16 października  – EANM – Europejski Kongres Medycyny Nuklearnej – 6 tysięcy uczestników

19 – 23 października  – UEG Week – 14 tysięcy uczestników

19 – 21 listopada  – IBTM World – 15 tysięcy uczestników

Pogoda w Barcelonie

Kiedy jechać do Barcelony

I jeszcze na koniec kilka słów o pogodzie – subiektywnie, jak zawsze. Prawie 6 lat pobytu w Barcelonie daje mi prawo wypowiadać się na temat klimatu i pogody. Kiedy jechać do Barcelony, żeby nie było ani za zimno ani za gorąco? Najlepsze miesiące na wizytę w Barcelonie to czas od marca do czerwca i od września do listopada. Zimą, czyli od grudnia do lutego, można trafić na kilkudniowe opady, które w Barcelonie są o tyle nieprzyjemne, że wilgotność powietrza bardzo wzrasta i odczuwa się przenikający chłód. Do tego nie wszystkie mieszkania mają ogrzewanie, a tylko klimatyzatory używane do ogrzewania. To oznacza, że pomieszczenia bez klimatyzatora, np. łazienki, zamieniają się w lodówki. Wilgoć zresztą wpływa także na odczuwanie temperatury latem. Być może termometr nie wskazuje więcej niż 30 stopni, ale przy wysokiej wilgotności powietrza odczucie gorąca  i duszności jest okropne. Podsumowując – jesień i wiosna! Najlepiej wtedy, gdy w Polsce jest już lub jeszcze zimno. Kilka dni w Barcelonie potrafi być fantastyczną odskocznią.

Jeśli zastanawiacie się, gdzie się zatrzymać, koniecznie przeczytajcie ten post z opisem różnych dzielnic w Barcelonie.

 

 

4 comments

  1. Myślisz, że druga połowa listopada to dobry pomysł na całodzienne łażenie? Na upały się nie nastawiam 🙂 ale czy nie będzie nieprzyjemnie zimno? Może lepiej celować w początek listopada?

    1. W listopadzie jeszcze nie powinno być zimno, często dochodzi nawet do 20 stopni, ale im bliżej grudnia, tym może zacząć padać. W połowie listopada powinno być przyjemnie, nawet te dni w połowie mają swoją nazwę – Lato Sw. Marcina – Veranillo de San Martin – zazwyczaj jest to kilka cieplejszych dni w okolicach 11 listopada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: