Kiedy NIE jechać do Barcelony

Kiedy jechać do Barcelony? To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań. Z tym postem nosiłam się od jakiegoś czasu. Aż ostatecznie wiadomość od jednego z czytelników, który miał problemy ze znalezieniem noclegów w rozsądnej cenie w okolicach jednych z targów, przypomniała mi, że może on być bardzo pomocny wszystkim planującym wypad do Barcelony. Jest to naprawdę irytujące, gdy najnormalniejsze w świecie hostale nagle życzą sobie za pokój tyle, co w normalne weekendy hotele 4-5*. A wiadomo, pokój dla rodziny to i tak znacznie większy koszt niż dwójka. Unikajcie więc tłumnych imprez, bo to przekłada się także na ilość ludzi w barach, w metrze i generalnie robi się niezbyt przyjemnie. Jestem pewna, że w takich okresach z wizytą przybywają także kieszonkowcy z innych regionów Hiszpanii!

Kiedy jechać do Barcelony

Cóż, urok Barcelony przyciąga różnego rodzaju kongresy. Firmy uwielbiają organizować duże imprezy dla swoich pracowników czy klientów właśnie tutaj. W mojej byłej firmie co chwilę mieliśmy 30-osobowe grupy z całego świata. Ale to nic w porównaniu z różnego rodzaju kongresami medycznymi, na które ściągają tysiące delegatów. Oczywiście wszystkie imprezy bije na głowę Mobile World Congress, który w roku 2017 pobił kolejny rekord i zarejestrował ponad 110 tysięcy uczestników!

Weekend w Barcelonie

Przed zakupem biletów na samolot radzę Wam rzucić okiem na listę dużych imprez w mieście – festiwale, wydarzenia sportowe, a także targi i kongresy międzynarodowe i niektóre krajowe potrafią skutecznie podbić ceny noclegów, np. motocyklowe mistrzostwa świata Moto GP czy Formuła 1. Sprawdźcie więc najpierw, czy w wybranym terminie jest jakieś duże wydarzenie i czy ceny hoteli nie poszły w górę. A oto lista z największymi imprezami i kongresami w Barcelonie zaplanowanymi na rok 2018:

Marzec – Kwiecień

26.02 – 01.03 – Mobile World Congress – ponad 100 tysięcy uczestników

11 marca – Marató Barcelona – ponad 20 tysięcy uczestników barcelońskiego maratonu

18-20 marca – Kongres Kardiologów EHRA – 5,5 tysiąca uczestników

21-23 marca – Konferencja nt. Raka Piersi – 5 tysięcy uczestników

20-24 kwietnia – Kongres Onkologiczny ESTRA

Maj – Czerwiec-Lipiec

11-13 maja – Gran Premio de Formula 1

30.05 – 01.06 –  Europejski Kongres Ortopedyczny – 8 tysięcy uczestników

30.05 – 3.06 – Festiwal Primavera Sound

15-17 czerwca – Moto GP – Motocyklowe Mistrzostwa Swiata

16-19 czerwca – Swiatowy Kongres Okulistyczny – 15 tysiące uczestników

1-4 lipca – Kongres Towarzystwa Medycyny Rozrodu ESHRE – 8 tysięcy uczestników

Wrzesień- Październik-Listopad

17-19 września – Kongres GASTECH – 20 tysięcy uczestników

6-9 października – Kongres  ECNP – 8 tysięcy uczestników

27-29 listopada – IBTM World – 15 tysięcy

Pogoda w Barcelonie

Kiedy jechać do Barcelony

I jeszcze na koniec kilka słów o pogodzie – subiektywnie, jak zawsze. Prawie 6 lat pobytu w Barcelonie daje mi prawo wypowiadać się na temat klimatu i pogody. Kiedy jechać do Barcelony, żeby nie było ani za zimno ani za gorąco? Najlepsze miesiące na wizytę w Barcelonie to czas od marca do czerwca i od września do listopada. Zimą, czyli od grudnia do lutego, można trafić na kilkudniowe opady, które w Barcelonie są o tyle nieprzyjemne, że wilgotność powietrza bardzo wzrasta i odczuwa się przenikający chłód. Do tego nie wszystkie mieszkania mają ogrzewanie, a tylko klimatyzatory używane do ogrzewania. To oznacza, że pomieszczenia bez klimatyzatora, np. łazienki, zamieniają się w lodówki. Wilgoć zresztą wpływa także na odczuwanie temperatury latem. Być może termometr nie wskazuje więcej niż 30 stopni, ale przy wysokiej wilgotności powietrza odczucie gorąca  i duszności jest okropne. Podsumowując – jesień i wiosna! Najlepiej wtedy, gdy w Polsce jest już lub jeszcze zimno. Kilka dni w Barcelonie potrafi być fantastyczną odskocznią.

 

 

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: