Klimatyczne noclegi we Francji – Młyn nad Loarą

Jedno z bardziej klimatycznych miejsc, w którym nocowaliśmy we Francji w 2016 roku to Młyn Bas-Pesé nad Loarą. Od momentu, gdy wjeżdża się w drogę prowadzącą do Młyna, ma się wrażenie, że jest to miejsce z bajki.

Noclegi nad Loarą

Młyn otoczony jest ogrodem pełnym starych zabawek, stare są też leżaki i stoły. Nawet nie są odmalowane. Ogród przechodzi w las, w którym dzieci, gdy już się znudzą jazdą na stuletniej hulajnodze mają huśtawki. Nie brakuje także wszelkiego rodzaju zwierząt domowych od kur przez pawie, kozy do osiołków i kucyków.

Noclegi nad Loara

W Młynie jest 8 pokoi i apartamentów. My spaliśmy w dużym pokoju dla 4 osób z częścią jadalnianą i kuchnią. Jest do dobre rozwiązanie na pobyt z dziećmi, gdy po całym dniu zwiedzania zamków nie mamy ochoty ciągać maluchów po restauracjach.

Noclegi we Francji

Gospodarze także przygotowują kolacje, trzeba jednak je wcześniej zamówić. A na śniadanie oczywiście nie może zabraknąć domowych konfitur ze świeżutką bagietką lub rogalikami, jak kto woli.

Mlyn nad Loarą

Młyn Bas-Pesé znajduje się 6 kilometrów od Zamku Cheverny, 13 od Zamku Chambord i 10 kilometrów od miasta Blois. Praktyczne informacje o zamkach nad Loarą znajdziecie tutaj.

Le Moulin du Bas-Pesé

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: