Klimatyczne noclegi we Francji – Młyn nad Loarą

Klimatyczne noclegi we Francji jest łatwiej znaleźć niż Wam się może wydawać. Wystarczy poszukać wśród tzw. gîtes czy chambres d′hôtes i naprawdę można znaleźć cudowne miejsca w dobrej cenie i poczuć się przez chwilę jak we francuskim filmie. Najczęściej mają przepiękne ogrody, które tylko dodają filmowego klimatu. My tak znaleźliśmy Młyn Bas-Pesé nad Loarą. Od momentu, gdy wjeżdża się w drogę prowadzącą do Młyna, ma się wrażenie, że jest to miejsce z bajki.

Klimatyczne noclegi we Francji - Młyn nad Loarą

Młyn otoczony jest ogrodem pełnym starych zabawek, stare są też leżaki i stoły. Nawet nie są odmalowane. Ale dzięki temu właśnie atmosfera jest niesamowita. Ogród przechodzi w las, w którym dzieci, gdy już się znudzą jazdą na stuletniej hulajnodze mają huśtawki. Nie brakuje także wszelkiego rodzaju zwierząt domowych od kur przez pawie, kozy do osiołków i kucyków.

Noclegi nad Loara

W Młynie jest 9 pokoi i apartamentów mieszczących od 2 do 7 osób. My spaliśmy w dużym pokoju dla 4 osób z częścią jadalnianą i kuchnią. Jest do dobre rozwiązanie na pobyt z dziećmi, gdy po całym dniu zwiedzania zamków nie mamy ochoty ciągać maluchów po restauracjach. Bardzo nam odpowiadał klimat starego domu na wsi, idealnie pasujący do okolic.

Noclegi we Francji

Gospodarze także przygotowują kolacje, trzeba jednak je wcześniej zamówić. Dodatkowo można wykupić śniadanie –  przepyszne domowe konfitury ze świeżutką bagietką lub rogalikami, jak kto woli.

Klimatyczne noclegi we Francji - Młyn nad Loarą

Młyn Bas-Pesé znajduje się 6 kilometrów od Zamku Cheverny, 13 od Zamku Chambord i 10 kilometrów od miasta Blois. W tym linku znajdziecie praktyczne informacje o zamkach nad Loarą.

Link do rezerwacji w Młynie Le Moulin de Bas-Pesé (Mont Près Chambord)

Informacje o innych klimatycznych noclegach we Francji znajdziecie w tym wpisie o wypadzie do Akwitanii. 

Jeśli poszukujecie noclegów w Prowansji zajrzyjcie do wpisu z pomysłami na wakacje w Prowansji.

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: