Kraj Basków hotel

Szukanie noclegu w Kraju Basków to nie jest najłatwiejsza sprawa, jeśli chcecie zatrzymać się w fajnym miejscu blisko morza i nie płacić fortuny. Już wyjaśniam dlaczego. Wybór fajnych miejsc jest spory, ale … nie zawsze są położone blisko morza. Te najfajniej zaprojektowane położone są często w “głębi lądu”. W nadmorskich miasteczkach nie ma zbyt wielu hoteli, które spełniałyby moje wymagania. Tym sposobem trafiliśmy do Hotelu Gametxo.

Kraj Basków Hotel Gametxo

Zachwyciło nas położenie – hotel leży na wzgórzu z przepięknym widokiem na morze. Ogromny teren wokół hotelowych budynków, niewielki plac zabaw dla dzieci. Cudowne zachody słońca. Wydawać by się mogło, że jest to miejsce idealne. Jednak będę z Wami szczera, miało swoje braki.

Rodzinne apartamenty w Kraju Basków

Hotele w Kraju Baskow

Zdecydowaliśmy się na apartament, ale nie przewidziałam kilku ważnych drobiazgów. Po pierwsze, przyjechaliśmy tu prosto z Biarritz, gdzie mieliśmy nocleg idealny. Szczegóły opisałam w tym poście o Biarritz i hotelu Le Grand Large. W tamtym apartamencie część dzienna była oddzielona od wnęki dla dzieci i sypialni dla nas. Wieczorem mogłam więc pracować nikomu nie przeszkadzając. W Gametxo łóżkiem dzieci była kanapa stojąca w części wspólnej. I tu pojawia się drugi minus tego apartamentu. Gdybyśmy mieli balkon, nie byłoby problemu. Ale balkonu nie mieliśmy. Nie zwróciłam uwagi na to w czasie rezerwacji, a na miejscu trochę mi to przeszkadzało. Chociaż z drugiej strony, ponieważ jest tyle fajnych miejsc do zobaczenia w okolicach, do hotelu praktycznie przyjeżdżaliśmy tylko spać. Nie muszę więc dodawać, że nie mieliśmy kiedy skorzystać ze Spa 🙂

Hotele w Kraju Basków

Podsumowując, Hotel Gametxo jest idealnie położony. Bardzo blisko jednej z najpiękniejszych plaż Kraju Basków – Laga. Już z samego hotelu rozpoczynają się szlaki piesze po okolicy. Same apartamenty są w pełni wyposażone. Jeśli zdecydujecie się tu zrobić rezerwację, pamiętajcie jednak, żeby wybrać apartament z balkonem. Weźcie pod uwagę także to, że żeby dostać się do najbliższej miejscowości, trzeba korzystać z samochodu.

Tutaj znajdziecie link do rezerwacji w Hotelu Gametxo. Hotel jest położony 20 km od Guerniki, 40 km od San Juan de Gaztelugatxe i 50 km od Bilbao.

Więcej szczegółów o okolicach i propozycji noclegów znajdziecie w poście o najpiękniejszych miejscach na baskijskim wybrzeżu.

Z kolei w tym poście opisałam cudowne noclegi z naszych poprzednich wakacji w Kraju Basków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: