Mama Shelter noclegi w Lyonie

Sieć hoteli Mama Shelter odkryłam poszukując miejsca na sobotni obiad z dziećmi w Marsylii. Nie miałam ochoty na kolejne bistro, w którym stolik dosłownie wchodzi na stolik sąsiada, wszyscy szepczą sobie do ucha, a dzieci – nawet jeśli jest to taras, to i tak pod koniec obiadu zbierają nieprzyjazne spojrzenia pozostałych gości. Wciąż wyjście na obiad z dziećmi we Francji jest dla mnie stresujące. Zdecydowanie mniej stresująco  pod tym względem jest w Hiszpanii. Po krótkim rekonesansie udaliśmy się na obiad do hotelowej restauracji, przy okazji poznaliśmy nową dzielnicę miasta. Miejsce okazało się być idealne, o czym świadczyła spora liczba rodzin z dziećmi w różnym wieku.

Mama Shelter Lyon

Lyon - hotel przyjazny dzieciom

Podczas naszego ostatniego weekendu w Lyonie zatrzymaliśmy się w Mama Shelter na dwie noce. Hotel nie leży w samym centrum, ale metrem dojeżdża się tam w 10 minut. Za to właśnie atmosfera jest bardzo kids friendly. W piątek wieczorem hotelowa restauracja pękała w szwach, a przy stolikach nie brakowało także najmłodszych, było nawet kilka wózków. Tak, Francuzi także wychodzą z domu z dziećmi po 19.00. Z kolei w niedzielne południe w hotelu serwowany był brunch.

mama-shelter-lyon-mama-double-2--1

Wracając do hotelu – pokoje są przestronne, co prawda my zatrzymaliśmy się w dwójce, ale w ofercie są też pokoje rodzinne. Na wejściu od razu wpadła mi w oko mikrofalówka – idealna, gdy podróżuje się z niemowlakiem, ale pomocna także przy starszych dzieciach. Lodówka z kolei nie do końca jest wygodna, ponieważ wypełniona jest po brzegi płatnymi napojami. Pokoje nie są zbyt duże, ale bardzo ładnie, prosto zaprojektowane. W końcu wnętrza projektował Philippe Starck.

Mama Shelter to sieć z hotelami w Paryżu, Marsylii, Lyonie i Bordeaux. Na stronie często można znaleźć oferty i zniżki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: