Zwiedzanie Miami

W tym poście zebrałam wszystkie praktyczne informacje, które mogą się przydać w planowaniu pobytu w Miami. W poprzednim poście poczytacie o atrakcjach i zwiedzaniu Miami z dziećmi.

Hotele w Miami Beach

Hotele w Miami BeachZdecydowaliśmy się na noclegi blisko plaży. Zatrzymaliśmy się w Hilton Garden Inn. Idealny dla naszej czwórki, bez większych luksusów, ale nie można nic zarzucić. Mieliśmy jedno tylko ale, brakowało nam jednak basenu. Po całym dniu zwiedzania dzieci miały ochotę na trochę basenowej rozrywki. Co prawda hotel leży blisko plaży, ale to nie to samo. Wybór hoteli w Miami Beach jest ogromny, ale oczywiście trzeba liczyć się z wysokimi cenami. Zwłaszcza, że do ceny podstawowej zawsze trzeba doliczyć całą masę podatków, opłat, etc.

Dojazd z lotniska

Transport w MiamiDojazd do Miami Beach samochodem zajął nam 20 minut. Do Miami Beach kursuje Airport Express. Kosz biletu to 2,65 USD. Autobusy kursują od 6 rano przez cały dzień, co 30 min. Z kolei do Downtown w Miami  dojedziecie kolejką Metrorail. Przejazd 2,25 USD.

Darmowy Transport w Miami i Miami Beach

transport w MiamiOprócz standardowych autobusów, zarówno w Miami Beach (niebieskie), jak i w Miami (zielone) kursują stylizowane na stare darmowe autobusy tzw. trolley. W Miami Beach mają 4 linie, w Miami 10. Niektóre linie nie są obsługiwane w niedziele.

Transport między Miami Beach i Miami

Z Miami Beach do Miami można dotrzeć autobusem z przesiadką lub kilkoma przesiadkami. Tak nam powiedziano w hotelu i doradzono wziąć taksówkę lub Ubera.

Parkingi

Są horrendalnie drogie – ponad 30 USD za dobę. Jeśli nie będziecie używać samochodu w Miami, lepiej zarezerwujcie wynajem dopiero od dnia, w którym planujecie wyruszyć w trasę.

Autobus turystyczny

Zwiedzanie Miami - Ocean DriveNie planowaliśmy tego typu atrakcji, więc nie przygotowałam się na nią. Na miejscu zorientowaliśmy się, że będzie to najwygodniejszy sposób dotarcia do Miami z Miami Beach i przy okazji zobaczenia miasta. Najbliżej hotelu trafiliśmy do biura Miami Doubledecker. Nie ma zbyt wielu przystanków. Jeden z nich to Little Havana. Można wysiąść i wsiąść w któryś z kolejnych autobusów. My kupiliśmy łączony bilet na autobus i rejs. Kosz dla 4-osobowej rodziny około 140 USD.

Zwiedzanie Miami

Bus Hop-on Hop-off jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ ma aż 20 przystanków w różnych częściach miasta. Jest trochę droższy, ale przy zakupie biletu łączonego z rejsem po zatoce, dostajemy bilet na 2 dni. Autobusy odjeżdżają z Central Station, ale można wsiąść na którymkolwiek przystanku. Trzeba mieć wydrukowane bilety (nie wystarczy bilet w telefonie).

Rejs statkiem

rejs statkiem w MiamiChyba punkt obowiązkowy w Miami to rejs po Zatoce Biscayne. My zdecydowaliśmy się na pakiet łączony Bus and Boat. Sam rejs trwał 1,5 godziny. Jeśli lubicie atrakcje bardziej freaky, być może skusicie się na Duckboat. To pojazd, który z autobusu zamienia się w łódkę.

Restauracje w Miami

Moje wielkie przygotowywania do wizyty w Miami zdały się na nic 🙂 Po całym dniu zwiedzania i wczesnych pobudkach dzieci tak padały, że na kolację przynosiliśmy sobie cokolwiek do hotelu. Smaczny obiad zjedliśmy Little Havana. W Miami Beach wylądowaliśmy w … hiszpańskiej restauracji, bo ktoś musiał koniecznie obejrzeć El Clásico i tylko tam była transmisja meczu… Tak czy siak zostawiam Wam moją mapę z miejscami, które mają dobre opinie i dobre ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: