Dlaczego Minorka jest idealnym miejscem na wakacje z dziećmi?

W Minorce zakochałam się zaraz po przejechaniu kilku kilometrów. I od razu zdecydowałam, że jest to jeden z najpiękniejszych zakątków Hiszpanii. Udało się! Udało się zachować niezabetonowane wybrzeża, hotele i apartamentowce wpisać w krajobraz. Udało się nie zepsuć atmosfery krzykliwym turystycznym bazarem. Udało się utrzymać miejsce pełne uroku, klasy i spokoju…

Dlaczego polecam Minorkę  na wakacje dla rodzin z dziećmi?

Wakacje z dziecmi - Minorka, Baleary

Ponieważ jest nieduża, wszędzie jest blisko. Najdłuższa odległość to 47 kilometrów… Jest ładnie, jest spokojnie, rodzinnie. Można odkrywać tysiące plaż z kryształowoczystą wodą, codziennie inną. Do wyboru plaże dzikie i plaże rodzinne, plaże skaliste i piaszczyste, każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego na wielu z nich płycizny ciągną się sporo w głąb morza, więc dzieci bezpiecznie mogą się bawić na brzegu. Po południu można wybrać się na spacer lub wycieczkę rowerową szlakiem Camí de Cavall albo udać się do najbliższej latarni morskiej. A wieczorem z kolei można skoczyć na kolację do jednego z sympatycznych miasteczek portowych z knajpkami, straganami z rękodziełem, ulicznymi koncertami. Lub po prostu usiąść na skale i patrzeć na gwiazdy. Bez pośpiechu, bez ciśnienia na zwiedzanie czegokolwiek, tak po prostu #mediterráneamente… jak głosiła jedna reklama…

Jak tu dojechać?

Minorka ma ograniczoną ilość połączeń lotniczych, chyba najłatwiej jest dotrzeć przez Barcelonę. Z Barcelony i Majorki można także przypłynąć tu promem.

Noclegi na Minorce

Wakacje na Minorce - domy na wynajem

Oczywiście znajdziecie tu kompleksy hotelowe z klubikami dla dzieci, hotele położone w miasteczkach i większym zgiełku. Ja gorąco polecam mniejsze hoteliki lub apartamenty rozrzucone wzdłuż wybrzeża. Ponieważ wszędzie jest blisko, gdy zapragniemy miejskiego gwaru, w pół godziny dojedziemy do miasta.

Atrakcje dla całej rodziny

Minorka idealne miejsce na wakacje z dziećmi

Jeśli rajskie plaże i zatoczki, czyli calas, to oczywiście wszystkie możliwe sporty wodne od kajaków przez nurkowanie po rejsy stateczkami czy jachtami. Oferta jest przebogata. Do tego w trzech różnych krańcach wyspy znajdują się parki wodne.

Ponieważ na Minorce silna jest tradycja hodowli koni, bardzo bogata jest oferta wszelkiego rodzaju przejażdżek konnych, także dla dzieci.

 Wycieczki rowerowe

Wokól Minorki

Camí de cavall, czyli droga koni to szlak pieszy i rowerowy, który okrąża całą wyspę, w sumie ma 185 kilometrów i jest podzielony na 20 odcinków. Można nim dotrzeć do wspaniałych plaż, latarni morskich lub pozostałości po fortyfikacjach.

Miasteczka Minorki

Ciutadella - Minorka

Dwa główne miasta i jednocześnie porty to Maó (Mahon po hiszpańsku) i Ciutadella. Tu znajdziecie restauracje, parki, place zabaw, targi, etc. oraz oczywiście punkty informacji turystycznej.

Przydatne informacje

Discovering Menorca – przewodnik po wyspie z wyszukiwarką noclegów

Menorca – informacja turystyczna ze wszystkimi możliwymi przydatnymi adresami

The Balearic Islands – informacja turystyczna Balearów

Ferries – wyszukiwarka połączeń promowych

 P.S.

Oprócz własnych zdjęć, skorzystałam także z kolekcji fotek serdecznych przyjaciół, którzy co roku (!) spędzają kilka dni na Minorce – to się nazywa miłość.

%d bloggers like this: