USA z dziećmi - plaże Florydy

Tytuł tego postu wybrałam z premedytacją i przekąsem. Bo jak można wybrać tylko kilka najpiękniejszych plaż Florydy, stanu który ma około 2.000 kilometrów wybrzeża, z czego około 1.300 kilometrów to piaszczyste plaże. Jeśli popatrzycie na zdjęcia tych Top 10 czy 15 to niczym się nie różnią od tych z Emerald Coast – wybrzeża nad Zatoką Meksykańską w zachodniej części Florydy.

Plaże Florydy - szmaragdowe wybrzeże

Jak tu trafiliśmy? Po prostu było nam po drodze. Szukaliśmy miejsca na dwa dni odpoczynku gdzieś w połowie drogi między Orlando i Nowym Orleanem. No i oczywiście mieliśmy ochotę poplażować trochę. No bo jak, być na Florydzie i nie skorzystać z uroków cudownego wybrzeża? Gdy byliśmy w Miami, odpuściliśmy sobie wycieczkę do Key West, bo nie chcieliśmy robić dodatkowych setek kilometrów, w sumie ponad 500 km. Tym sposobem nie nadrzucając zbędnych kilometrów znaleźliśmy zakątek z naprawdę szmaragdową wodą, drobnym i delikatnym piaskiem i przecudownymi zachodami słońca.

Szmaragdowe wybrzeże Florydy

Plaże Florydy - wakacje w USA

Emerlad Coast to odcinek między miejscowościami Destin i Pensacola. My zatrzymaliśmy się bardziej na wschód przy Panama City Beach. Same miasta nie wyglądają zbyt zachęcająco – ogromne bloki nad brzegiem morza. Pomimo wielu atrakcji typowych dla nadmorskich kurortów,  mnie osobiście nie pociągają. Jednak między jednym a drugim betonowym centrum można znaleźć miejsca z bardziej kameralną zabudową – urocze kolorowe drewniane domy tak typowe dla amerykańskiego wybrzeża i niekończące się prawie puste plaże.

Tak właśnie wyglądał nasz zakątek na skraju Panama, bliżej Rosemary Beach. Taki przystanek w drodze oczywiście bardzo przypadł do gustu dzieciom.

Co nas rozczarowało? Jedzenie. Nijak nie mogliśmy trafić. Ani w klimatycznej knajpce w porcie ani w tłumnie odwiedzanych restauracjach w centrum Panama. Temacie jedzenia poświęcę więcej miejsca w poście podsumującym podróż z dziećmi po USA.

Główne atrakcje Emerald Coast

Plaże Florydy

Główne atrakcje tych okolic, oprócz wspominanych już plaż z turkusową wodą, to wędkowanie na otwartym morzu, snurkowanie i obserwowanie delfinów. Pierwsza w ogóle nas nie interesowała, dwie pozostałe jak najbardziej. W okolicach Destin najpopularniejsze miejsce na snorkel to Crab Island, w Panama City BeachShell Island. Wybraliśmy się więc i my. Zdecydowaliśmy się na popołudniowy rejs łączący snurkowanie z obserwowaniem delfinów. Ten drugi punkt programu był jak najbardziej udany i dzieciaki do dziś o delfinach mówią. Jednak snurkowanie to trochę klapa. Nie wiem, dlaczego wyobrażałam sobie, że będzie tak jak kiedyś w Meksyku. Popłyniemy w zaciszne miejsce, gdzie będzie roić się od kolorowych ryb. Nic z tych rzeczy. Na miejscu oprócz nas cumowało kilkadziesiąt łódek, a jedyne co udało nam się dostrzec pod wodą to jeżowce i małe kraby. Być może w okolicach Destin jest ciekawiej.

Emerald coast – gdzie się zatrzymać

Floryda - wakacje nad Oceanem

Jeśli w czasie całej podróży hotele wydawały mi się droższe niż w Europie, to na wybrzeżu ta różnica była naprawdę spora. I jak na cenę, standard nie zachwycał. Ale mieliśmy za to turkusowy ocean na wyciagnięcie ręki. To wystarczyło. Podobała mi się także lokalizacja, z dala od betonowych bloków Panama City Beach, niedaleko Rosemary Beach.

Wydaje mi się, że wiele przyjemnych miejsc można znaleźć w okolicach Destin lub jeszcze dalej w stronę Okaloosa Island i Pensacola Beach. Ponieważ jednak nasz pobyt miał być odpoczynkiem od samochodu, nie wyruszyliśmy zwiedzać okolic. Wystarczył nam widok naszej szmaragdowej plaży i …

Total
5
Shares

1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: