Narty w Alpach z dzieckiem

W końcu udało się – rozpoczęliśmy oficjalnie sezon zimowy! Jedną z (wielu) pozytywnych stron naszej emigracji to bliskość Alp. Nigdy nie przypuszczałam, że kiedyś zamieszkam zaledwie niecałe dwie godziny drogi od stacji położonych na prawie 2000m. Dla osoby z Gdańska to prawdziwa gratka.

Alpy południowe

Nasze Alpy to tzw. Alpy Południowe – Alpes du Sud. Pełne rodzinnych stacji narciarskich, to prawdziwy raj dla narciarzy z dziećmi. Mam w planach to wykorzystać z nadzieją, że kolejną rzeczą, którą nasze dzieciaki stąd wywiozą będzie to umiejętność jazdy na nartach.

Wilczy ośrodek narciarski w dolinie Ubaye – Pra Loup

 Alpy dla dzieci

Ostatni weekend spędziliśmy w Pra Loup, czyli na wilczej polanie. Położone na wysokości 1600m n.p.m. jest stacją narciarską, którą spokojnie można nazwać kids friendly, świadczy o tym także to, że należy do ośrodków rodzinnych Famille Plus Montagne. Od animacji przy stokach przez place zabaw po opiekę nad najmłodszymi dziećmi – nie dziwi więc, że stacja cieszy się popularnością wśród rodzin.

Raj dla dzieci

Atrakcje znajdziecie dla dzieci w każdym wieku. Najmłodsze mają do dyspozycji stok saneczkarski i kilka placów zabaw. Rodzice, którzy chcą pojeździć na nartach, a nie mają z kim zostawić dzieci, mają do dyspozycji opiekę w żłobko-przedszkolu dla dzieci od 6 miesięcy do 6 lat Halte-Garderie Les Petits Loups.

Początkujący narciarze

Szkólka dla najmlodszych - Praloup z dziecmi

Najmłodsze dzieci (3-5 lat) można zapisać do szkółki Piou-piou prowadzonej przez Francuską Szkołę Narciarstwa (EFS). W samym centrum stacji mają teren dla początkujących, a dzieci, które już opanowały podstawy, zabierają na stoki. Dla starszych dzieci jest jeszcze kilka innych szkółek. Do 5 lat dzieci jeżdżą na wyciągach za darmo. W stacji jest kilka stoków z wyciągami dywanowymi. Jeden z nich jest dostępny gratis dla wszystkich, bez względu na wiek. Z kolei na stokach położonych wysoko, oznaczone są trasy odpowiednie dla dzieci, tzw. Itinéraire Les P’tits Loups.

 

Noclegi w Pra Loup

Pra Loup dzieli się na dwie części. W Pra Loup 1500 jest sporo domów z apartamentami na wynajem. Tutaj jest tylko jedna kolejka linowa. Darmowy skibus dowozi do Pra Loup 1600, gdzie tak naprawdę rozpoczynają się wszystkie trasy kompleksu. Jeśli zdecydujecie się na nocleg tutaj, to praktycznie buty narciarskie możecie zakładać już w hotelu/apartamencie – to idealne rozwiązanie, gdy jedziemy na narty z dziećmi.

 Pra Loup - francuskie Alpy Poludniowe z dziecmi

Restauracje w Pra Loup

Do wyboru wszystkie możliwe rodzaje restauracji – od pizzerii, creperii po kuchnię lokalną. O tym, że jesteśmy w Alpach Południowych przypominają liczne ogródki restauracyjne, niektóre przy placach zabaw, w których można zjeść obiad grzejąc się w promieniach zimowego słońca.

Okolice Pra Loup

Barcelonette w Dolinie Ubaye - Alpy z dzieckiem

Pra Loup jest oddalone 7 kilometrów od Barcelonette – przyjemnego miasteczka, w którym znajdziecie sklepy, restauracje z kuchnią regionalną, basen, kręgle, itp.

 

Przydatne informacje

Dolina Ubaye – informacja turystyczna stacji położonych w Dolinie Ubaye

France-montagnes – wyszukiwarka stacji narciarskich we francuskich Alpach

Ski info – informacja o stacjach narciarskich we francuskich Alpach z aktualną pogodą, stanem śniegu i tras

Pra Loup – informacja stacji narciarskiej Pra Loup

Barcelonette – informacja turystyczna Barcelonette

%d bloggers like this: