Costa Brava - Llanca

W Llançà byliśmy już wcześniej, ale prawdę mówiąc było to kilka dobrych lat temu i nie pamiętałam już, że jest tu tak fajnie, kameralnie… Nie ma wysokich budynków, hotelowych molochów, nie ma tłumów, a jesteśmy w połowie sierpnia, gdy cała Hiszpania jest na urlopie. Siedzę właśnie przy hotelowym basenie i jestem prawie sama! Do tego cudowne okolice Parku Cap de Creus, pełne tras trekkingowych, a dla wielbicieli wody – klub nurkowy, szkoła windsurfingu, kajaki…

Noclegi na Costa Brava Llanca

Nie ma porównania z sąsiednim Roses, które przytłoczyło mnie wrzawą. Podobnie tłocznie jest teraz w Estartit. Właśnie wróciła stamtąd nasza rodzina i byli rozgoryczeni tłumem ludzi. Spotkał ich tzw. ręcznik w ręcznik na plaży. W Llançà oprócz głównej plaży jest 13 zatoczek – cales, gdzie można znaleźć spokój i nikt nikomu nie wchodzi w drogę. Szczegóły opiszę w osobnym poście.

To, co wyróżnia mój blog w części poświęconej Hiszpanii, to fakt, że opisuję Wam miejsca autentyczne, takie, do których chodzą mieszkańcy. Instagramowe gwiazdy modne przez jeden sezon omijamy z daleka. Tak się jakoś złożyło, że mamy znajomych rozrzuconych po całym kraju i zawsze z nimi konsultujemy, dokąd się udać, żeby było smacznie, miło i przyjemnie.

Noclegi na Costa Brava

noclegi na Costa Brava

Wracając do Llançà, tutaj też mamy koleżankę, która dała nam całą listę sprawdzonych restauracji i barów tapas. Co się jeszcze okazało? A więc ta nasza koleżanka od niedawna wynajmuje mieszkanie dla turystów. Nowiutkie, z fantastycznym widokiem na morze, tarasem i basenem, w pełni urządzone. Idealne dla 4-osobowej rodziny – salon z kuchnią i sypialnia. Mieszkanie leży przy drodze do Port de la Selva. Do centrum Llançà jest około 3 kilometrów. W pobliżu jest jedna plaża, trzeba tylko pamiętać, że mieszkanie leży na sporym wzniesieniu, więc w drodze powrotnej trzeba się wdrapywać wysoko w górę. Tak więc jeśli nie macie jeszcze pomysłu na wakacje w last minute w jednym z najpiękniejszych zakątków Katalonii, to proszę bardzo. Może to być fajne rozwiązanie.

Link do rezerwacji znajdziecie tutaj Apartament Fane de Dalt

Llançà leży 80 kilometrów od lotniska w Gironie i 180 kilometrów od lotniska El Prat w Barcelonie. Można się dostać pociągiem, ale i tak na miejscu samochód jest niezbędny.

A co można robić w okolicach? Przypominam posty poświęcone tej części Katalonii:

Za co kocham Katalonię

Północna Katalonia czyli Empordà śladami Salvadora Dalí

Katalonia francuska – Collioure

Katalońskie Prepireneje – la Garrotxa

Zwiedzanie Girony

Total
5
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: