Wycieczki z Amsterdamu – ogrody Keukenhof i Haarlem

Ogrody Keukenhof i pola tulipanów to chyba pierwsze, co nam przychodzi na myśl, gdy myślimy o wiosennej Holandii. Keukenhof i okolice to idealne miejsce na jednodniową wycieczkę z Amsterdamu. Ponieważ pola tulipanów mamy także w Prowansji, my postanowiliśmy odwiedzić największą na świecie ekspozycję tulipanów w ogrodach Keukenhof.

Magiczne ogrody Keukenhof

Jest to jedno z tych miejsc, które warto zobaczyć pomimo dosyć wygórowanej ceny, tłumów ludzi i, w naszym przypadku, niezbyt sprzyjającej aury. Ogrody otwarte są tylko przez dwa miesiące w roku, więc wśród odwiedzających jest równie dużo Holendrów, co turystów.

Oczywiście nie brakuje atrakcji dla dzieci – od placu zabaw, po labirynt oraz mini-gospodarstwo ze zwierzętami. W czasie świąt Wielkanocy dzieci mogły brać udział w  tematycznych zabawach, co nasze nie omieszkały uczynić. Na terenie ogrodów jest kilka restauracji i barów, sklepy z cebulkami oraz wystawy poświęcone historii tulipanów w Holandii. Na zwiedzanie Keukenhof i spokojny spacer warto zarezerwować sobie kilka godzin.

Haarlem

Zwiedzanie Holandii - Haarlem

Z Keukenhof udaliśmy się autobusem do Haarlem, które jest bardzo przyjemnym miasteczkiem z mnóstwem knajpek i kawiarni. Mnie przypominało trochę Gdańsk. Jak stwierdził Abel, to taki Gdańsk z trochę bardziej rozrywkowym klimatem. Pomimo chłodnego popołudnia tarasy przy barach były pełne po brzegi. W Haarlem można zwiedzić tradycyjny wiatrak, popływać po kanałach lub wypożyczyć rower i udać się w stronę morza. Trasa rowerowa do plaż w Bloemendaal aan Zee to tylko 8 kilometrów.

Informacje praktyczne

Holandia z dzieckiem - Ogrody w Keukenhof

Daty otwarcia

Ogrody Keukenhof są otwarte przez kilka wiosennych tygodni. W roku 2018 będą otwarte od 22 marca do 13 maja.

Dojazd do Keukenhof

Jadąc na wycieczkę do Ogrodów Keukenhof należy zaopatrzyć się w kartę pozwalającą na podróże kolejami regionalnymi. Istnieje kilka możliwości dojazdu. My dojechaliśmy pociągiem do lotniska Schipol i stąd pojechaliśmy specjalnym autobusem 850, który podjeżdża pod samo wejście ogrodów. W drodze powrotnej przeszliśmy spory kawałek do autobusu nr 50, który dowiózł nas do centrum Haarlem. Z Haarlem do Amsterdamu pociągi odjeżdżają co 15 minut.

We wszystkich punktach informacji turystycznej w Amsterdamie można kupić zestaw składający się z karty na  komunikację miejską i regionalną oraz biletów wstępu do Keukenhof – my zapłaciliśmy 32 euro od osoby dorosłej oraz 12.5 euro za każde dziecko. Dzieci płacą od 4 lat. Dodatkowo dla dzieci należy dokupić bilet na pociąg w cenie 2.5 euro.

Jeśli znacie już datę swojej wizyty, możecie kupić bilety łączone na autobus i wejście bez kolejki do Ogrodów w cenie 29,50 euro na stronie Ticketbar. Bilet otrzymacie mailem. Na tej samej stronie możecie zarezerwować sobie rower, który odbierzecie wraz z mapą tras nieopodal wejścia do Ogrodów. Okolice to niekończące się pola tulipanów, więc jest to kusząca propozycja. Opcjonalnie możecie kupić pakiet wynajem roweru i wejście do Ogrodów Keukenhof.

Ogrody Keukenhof

Informacja turystyczna Haarlem

Top 10 atrakcji Haarlem

Karta turystyczna I Amsterdam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: