Z dziecmi w Parku Ciutadella

Park Ciutadella najczęściej znajduje się na liście miejsc do odwiedzenia i zawsze jest tu tłoczno, bo i mieszkańcy Barcelony chętnie tu zaglądają. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie wizyty w parku ze zwiedzaniem Bornu i posiłkiem w jednej z wielu restauracji. To jest właśnie nasz sprawdzony sposób na pogodzenie wymagań wszystkich członków rodziny – dzień zaczynamy od spaceru i dużej dawki ruchu dla dzieci, później obiad w jakimś kids friendly miejscu. Po tej porcji atrakcji wyczerpane bliźniaki zasypiają na dobre 2-3 godziny i wtedy rodzice mają czas dla siebie: zakupy, wystawy, czy spokojna kawa ze znajomymi.

Zielony raj dla dzieci

Park Ciutadella - plac zabaw Ludoteca

Dla dzieci już chodzących, ale wciąż potrzebujących wózka na dłuższych trasach Park Ciutadella jest miejscem idealnym. Tu mogą spokojnie pobiegać czy poskakać i połapać bańki mydlane, do tego jest dużo miejsca na rozłożenie pikniku. Na obrzeżach parku znajdują się dwa place zabaw i oprócz tego można spędzić kilka chwil w Ludotece Przyrodniczej. Miejsce przeznaczone dla dzieci w wieku 0-5 lat łączy edukację ekologiczną z placem zabaw. W części zewnętrznej oprócz huśtawek znajduje się mini-ogród, a w części zadaszonej kącik z książkami, kącik budowlańca i kącik badacza. W ciągu tygodnia organizowane są warsztaty przyrodnicze, ogrodnicze, recyklingu, etc.

Ludoteca otwarta jest codziennie od 11.00 do 13.30, w tygodniu też po południami. Nieczynna w sierpniu.

Pozostałe atrakcje Parku Ciutadella

Park Ciutadella

Niewątpliwie dużą atrakcją dla dzieci jest możliwość popływania łódką. W parku żyje ponad 100 gatunków ptaków i obserwowanie ich z wody na pewno spodoba się małym biologom. Łódki wynajmuje się na 30 min za 6 lub 9 euro w zależności od ilości osób. Tuż obok Parku znajduje się ZOO.

My wyjściem od ulicy Passeig de Picasso kierujemy się w poszukiwaniu restauracji w stronę el Born.

Kuchnia azjatycka z darmową opieką nad dziećmi w Doble Zeroo

Podczas naszego ostatniego wypadu do Barcelony wybraliśmy się do Doble Zeroo. To, co nas przekonało to pozytywne opinie o jedzeniu, ale przede wszystkim darmowy serwis niani. Jedna z wnęk restauracji zamienia się w weekendy w wyłożoną materacami guardería. Nad dziećmi czuwają dwie miłe dziewczyny. Starszym dzieciom proponują wycinanki, rysowanie, etc. Młodsze, jeśli tylko będą miały ochotę zostać same, mają do wyboru zabawki i sporo książek. W sezonie można wybrać stolik w ogródku tuż przy huśtawkach. Trzeba się nastawić na iście rodzinną atmosferę, dzięki czemu możemy być pewni, że nasze pociechy nikomu nie będą przeszkadzać. Dla małych smakoszy w karcie przewidziano dwa zestawy dziecięce.

Menu Doble Zeroo to sushi i egzotyczne tapas. Nam smakowały Muay Thai K.O. i Gyosas. Nie mogliśmy się obejść bez maki, które pomyślnie przeszły naszą ocenę. Do tego na deser pyszny zestaw słodkości Cafe Gourmand.

Doble Zeroo sushi z dziecmi

Doble Zeroo

c/Jaume Giralt, 53

T. 93 315 17 44

www.doblezeroo.com

Metro Urquinaona lub Jaume I (Linia 4)

Metro Arc de Triomf (Linia 1)

%d bloggers like this: