W przeddzień wielkanocnego wyjazdu do Niemiec wspomnieniami wracam do tego sprzed ponad roku, gdy w drodze do Polski zatrzymaliśmy się w Norymberdze. Ja miałam nadzieję, że uda nam się nacieszyć świąteczną atmosferą na Bożonarodzeniowym Jarmaku. Jarmak, owszem, zachwyca. Niestety podwójny wózek, dzieci chcące biegać i tłumy turystów to mieszanka wybuchowa. Wizytę na jarmarku musieliśmy więc ograniczyć do minimum. Natomiast przedpołudnie spędzone w FunParku Playmobil zdecydowanie było strzałem w dziesiątkę. Wtedy, co prawda, zaszczepiona przez tatę miłość do Playmobil dopiero raczkowała, a i tak dzieciaki miały świetną zabawę. Teraz, gdy miłość już rozkwitła i nasze zabawki praktycznie ograniczają się do playmobilowych rycerzy i piratów, mogę sobie wyobrazić, jakie emocje spowodowałby wypad do FunParku.

FunPark zimą

Playmobil FunPark

Chociaż zimą ilość atrakcji jest ograniczona, zwłaszcza dla maluchów w okolicach 2 lat, to i tak bawiliśmy się super. W dwóch salach dostępne są najnowsze modele zabawek do nieograniczonej niczym zabawy. Spędziliśmy tam kilka godzin i nie wiadomo było, dla kogo było to większe przeżycie, dla dzieci, czy ojca.

Park Playmobil - zadaszony plac zabaw

Na zadaszonym placu zabaw z kolei dzieciaki mogą się wyszaleć – wspinaczka, zjeżdżalnie, huśtawki, labirynt – mi spodobała się aranżacja sali zabaw, nowoczesna i w niczym nie przypominająca standardowych centrów zabaw.

Park Playmobil latem

Piraci Playmobil FunPark - milosc od najmlodszych lat

Latem ilość atrakcji powiększa się o te na wolnym powietrzu – ciekawe place zabaw przeplatają się z naturalnej wielkości budowlami wzorowanymi na zabawkach. W sumie dostępnych jest 9 stref tematycznych, m.in. farma, statek piratów, budowa, zamek, Dziki Zachód i kilka różnych placów zabaw wszystkich grup wiekowych, w tym tory przeszkód i ściany do wspinaczki. Do tego oczywiście atrakcje wodne, m.in. pływanie na tratwach czy rowery wodne. To, co mi się podoba w koncepcji parku, to nacisk na aktywną zabawę, zarówno wysiłek fizyczny, jak i ćwiczenie wyobraźni.

Jeszcze nie wiem kiedy, ale na pewno do FunParku wrócimy.

Przydatne informacje

Playmobil FunPark – strona internetowa parku

Tourism Nuernberg – strona informacji turystycznej Norymbergi

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: