Place zabaw w Barcelonie

Barcelona jest idealnym miejscem na wypad z dziećmi, co do tego nie ma wątpliwości. Mnóstwo atrakcji dla maluchów, deptak nad morzem, klimat przez (prawie) cały rok, pozytywne podejście do rozbrykanych (czytaj: głośnych) dzieci w barach i restauracjach – to wszystko sprawia, że rodzic nie stresuje się aż tak jak w innych miejscach Europy (na przykład we Francji). Do tego dochodzi jeszcze jedna fantastyczna cecha Barcelony, a mianowicie ilość i położenie placów zabaw.

Ponad 700 placów zabaw w Barcelonie

Place zabaw w Barcelonie

Już kiedyś pisałam, że w mieście wg strony ratusza jest prawie 700 placów zabaw! Że w każdym parku jest jedno lub kilka miejsc z huśtawkami jest rzeczą naturalną. Natomiast to, że huśtawki można znaleźć przy różnego rodzaju placykach i skwerkach, do tego z barem tuż obok, jest już bonusem, który sprawia, że w Barcelonie spędza się fajnie czas z dziećmi.

Też już kiedyś o tym pisałam, że my przy dwójce małych dzieci w tym samym wieku staramy się planować tak rozkład dnia, żeby każdy miał swoje pięć minut przyjemności. Dlatego też wybieramy strategiczne miejsca na przykład na popołudniową kawę lub staramy się zapewnić chwilę ruchu przed dłuższym pobytem w wózku czy przed wejściem do restauracji.

Oczywiście są takie miejsca w Barcelonie, gdzie nie trzeba zbytnio się natrudzić, żeby znaleźć plac zabaw – Montjuïc, plaże i okolice, parki. Gorzej jest w centrum, gdzie dobrze jest mieć przygotowany plan awaryjny.

Mapa barcelońskich placów zabaw

Plac zabaw w Barcelonie

Dziś dzielę się z Wami mapą z większością placów zabaw strategicznie położonych w pobliżu głównych traktów turystycznych. Zaznaczyłam więc place zabaw w Centrum czyli Passeig de Gràcia i okolicach (l’Eixample). A także na Starym Mieście – Barri Gòtic, w el Raval i la Barceloneta.

Moje sprawdzone typy w kategorii kids and parents friendly to plac zabaw na placu Vicenç Martorell przy mitycznym barze Kasparo. Plac zabaw na placu 8 de Març, ze stolikami baru Bosco wjeżdżającymi prawie pod huśtawki. Place zabaw w el Born, na przykład ten przy restauracji Doble Zeroo oraz ten na placu Poeta Boscà niedaleko Mercado de la Barceloneta.

Część palców zabaw w dzielnicy l’Eixample kryje się w tzw. patios interiores de manzana, czyli na wewnętrznych dziedzińcach kamienic. Są dostępne dla wszystkich i bardzo bezpieczne, bo zupełnie wyłączone z ruchu samochodowego. Zaglądajcie więc w podwórka i śmiało wchodźcie.

Tutaj znajdziecie szczegóły:

 

 

 

6 comments

  1. Jestem pod wrażeniem pracy jaką wykonałas! Będę w Barcelonie na przelomie kwietnia i maja i napewno pozwolę sobie wykorzystać twoje podpowiedzi😊 Dzieki

    1. Cieszę się, że informacje są przydatne. Mam nadzieję, że wyjazd się uda. Przełom kwietnia i maja to idealny moment na zwiedzanie Barcelony ☺

  2. Niech Ci Bozia jeszcze bardziej w dzieciach wynagrodzi za mapkę z placami zabaw 🙂 Wielka rzecz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: