Katalonia z dziecmi

wakacje w Katalonii

Jeśli planujecie wakacje w Katalonii pomocną może być informacja zamieszczona na stronach Katalońskiej Agencji Turystyki oraz na portalu Catalunya.com. Na tej pierwszej zdobędziecie informacje o miejscowościach wyjątkowo przyjaznych dzieciom, z kolei na drugiej możecie poszukać pomysłów na miejsca do odwiedzenia, wycieczki i atrakcje oraz znaleźć promocje oferowane przez hotele i restauracje.

Destinos de Turismo Familiar – Family Holiday Destinations

Wakacje w Katalonii

Katalońska Agencja Turystyki przyznaje odznaczenie Family Holiday Destinations miejscom, które są szczególnie przyjazne rodzinom i dbają o bogata ofertę dla rodzin z dziećmi.

Certyfikacji podlegają obiekty noclegowe, restauracje oraz atrakcje turystyczne. W miejscowościach, które dostały odznaczenie możecie się spodziewać oferty pomyślanej specjalnie dla rodzin oraz sporego wyboru wydarzeń, usług i atrakcji dla dzieci. Przy nadawaniu certyfikatu bierze się pod uwagę także wyposażenie zaadaptowane na potrzeby najmłodszych, zarówno w miejscach publicznych, jak i w miejscach noclegowych oraz łatwy dostępu do informacji o wydarzeniach, tak aby rodziny mogły lepiej zaplanować pobyt.

Usługi i atrakcje to m.in. pokoje rodzinne lub łączone, bezpieczne baseny dla dzieci, dostępność łóżeczek dziecięcych w hotelach, kluby dziecięce przy plaży, menu dziecięce w restauracjach, przedstawienia i zabawy dla dzieci na wolnym powietrzu, place zabaw, parki wodne i parki tematyczne, trasy rowerowe, itp.

Obecnie certyfikat posiada 19 miejscowości i obszarów w Pirenejach, w Delcie Ebro i na wybrzeżu Katalonii (Costa Brava, Costa Barcelona, Costa Daurada), a kolejne 10 jest w trakcie certyfikacji. Wszystkie miejsca są opisane na stronie Agencji.

Poniżej przykładowa informacja o miejscu odznaczonym certyfikatem Family Holiday Destination:

Dolina Boí

Dolina otrzymała certyfikat w roku 2015. Wśród atrakcji turystycznych warto wymienić zespół budynków romańskich wpisany na listę Dziedzictwa Światowego UNESCO, na który składa się 8 kościołów i jedna pustelnia zbudowanych miȩdzy XI i XII wiekiem. Pod względem walorów przyrodniczych, przez cały rok można uprawiać aktywną turystykę w Parku Narodowym Aigüastortes. Poza tym dodatkową atrakcją jest uzdrowisko Caldes de Boí oraz ośrodek narciarski Boí Taüll Resort. W Dolinie Boí kultywuje się wiele lokalnych tradycji, często organizowane są jarmarki, a gastronomia opiera się na produktach ekologicznych. W sumie jest tu 60 km tras o zróżnicowanej trudności, wiele z nich nadaje się dla rodzin.

http://www.valldeboi.cat

Następnie na stronie można znaleźć informacje o wszystkich obiektach, które także otrzymały certyfikat Family Holiday Destinations. Są to miejsca noclegowe zarówno agroturystyka, pensjonaty, jak i hotele, restauracje, muzea oraz np. szkółki narciarskie.

Przydatne linki

Katalońska Agencja TurystycznaFamily Holiday Destinations

Catalunya.com – 100% for Family

Nie można dodać komentarza

%d bloggers like this: