Restauracje w Barcelonie z dziecmi

El Born to jedna z tych dzielnic Barcelony, gdzie turyści mieszają się z mieszkańcami. Bo jest to miejsce modne i tętniące życiem. Tu można spacerować trochę bez celu gubiąc się w gąszczu uliczek, można tez zrobić zakupy w którymś z butików z ubraniami made in Barcelona, pomedytować w gotyckiej Bazylice Santa María del Mar, zwiedzić Museo Picasso lub nowo otwarte El Born Centre Cultural, gdzie w odrestaurowanym budynku hali targowej z XIX w. odkryto dla zwiedzających ruiny miasta z około 1700r.

Zwiedzanie el Born można połączyć ze spacerem po Parku Ciutadella lub z wizytą w barcelońskim ZOO. Można też stąd przejść na piechotę do Barcelonety.

Restauracji i knajpek jest tutaj tysiące. Poniżej zaledwie kilka propozycji, ale są to miejsca sprawdzone i nadające się na obiad z dziećmi.

 

Kuchnia azjatycka z darmową opieką nad dziećmi w Doble Zeroo

Restauracje w Barcelonie - Doble Zeroo sushi z dziecmi

Podczas naszego ostatniego wypadu do Barcelony wybraliśmy się do Doble Zeroo. To, co nas przekonało to pozytywne opinie o jedzeniu, ale przede wszystkim darmowy serwis niani. Jedna z wnęk restauracji zamienia się w weekendy w wyłożoną materacami guardería. Nad dziećmi czuwają dwie miłe dziewczyny. Starszym dzieciom proponują wycinanki, rysowanie, etc. Młodsze, jeśli tylko będą miały ochotę zostać same, mają do wyboru zabawki i sporo książek. W sezonie można wybrać stolik w ogródku tuż przy huśtawkach. Trzeba się nastawić na iście rodzinną atmosferę, dzięki czemu możemy być pewni, że nasze pociechy nikomu nie będą przeszkadzać. Dla małych smakoszy w karcie przewidziano dwa zestawy dziecięce.

Menu Doble Zeroo to sushi i egzotyczne tapas. Nam smakowały Muay Thai K.O. i Gyosas. Nie mogliśmy się obejść bez maki, które pomyślnie przeszły naszą ocenę. Do tego na deser pyszny zestaw słodkości Cafe Gourmand.

Doble Zeroo

c/Jaume Giralt, 53

T. 93 315 17 44

www.doblezeroo.com

Metro Urquinaona lub Jaume I (Linia 4)

Metro Arc de Triomf (Linia 1)

Niezobowiązująco w Bar del Convent

Bar del Convent Miejsce przyjazne dzieciom

W budynku Klasztoru Sant Agustí, tuż obok Muzeum Czekolady, znajduje się osiedlowe centrum kultury a w nim kafejka uwielbiana przez rodziny. Jeśli zdecydujemy się na stolik na zewnątrz w krużganku, dzieci będą mogły swobodnie pobiegać po patio. Wewnątrz jest miejsce na wózki, przewijak w toalecie i strefa malucha z zabawkami i książkami. Plusem są nie tylko ceny, ale także fakt, że można coś zjeść przez cały dzień. W menu domowe wyroby: argentyńskie empanadas, hiszpańska tortilla, quiche, kanapki na ciepło i zimno, tarty słone i słodkie. Do tego codziennie oferowane jest tzw. danie dnia.

Bar del Convent

Plaça de L’Academia s/n – c/Comerç 36

T. 93 256 5017

www.bardelconvent.com

Uwaga! Nieczynne w niedziele i poniedziałki.

Metro Arc de Triomf (Linia1)

Metro Jaume I (Linia 4)

A może nachos i tacos? Najsmaczniej w Tlaxcal!

Restauracje w Barcelonie - Tasca Tlaxcal w el Born

Chociaż nie ma tu żadnych specjalnych atrakcji dla dzieci, polecam to miejsce, ponieważ oferuje przepyszną i autentyczną kuchnię (lokal prowadzą Meksykańczycy), a do tego obsługa jest bardzo miła i sprawna, więc nie będziemy ryzykować przedłużającego się w nieskończoność posiłku. W menu na pewno znajdziemy cos dla dzieci: quesadillas, flautas de pollo czy po prostu nachos z guacamole. My wybieramy zawsze różne tacos. Dodatkowy plus tego miejsca to to, ze w weekendy jest otwarte cały dzień od 13.00, wiec nie trzeba się stresować, jeśli nie zdążymy w porze hiszpańskiego obiadu.

Cantina & Taquería gastronómica Tlaxcal

c/Comerç 27

+34 932 684 134

www.tlaxcal.com

Metro Jaume I (Linia 4)

%d bloggers like this: