Restauracje w Barcelonie z dziecmi

Fideua w La Llavor dels Origens

Gràcia jest tą dzielnicą, gdzie znajdziemy dobre lokale w dobrej cenie i na dodatek nie będą w całości wypełnione turystami. W tej części miasta mieszka dużo rodzin z małymi dziećmi, więc i atmosfera jest rodzinna. Opisane poniżej lokale nie mają specjalnych kącików dla dzieci, ale polecam je z uwagi na jakość i zestawy dziecięce.

Macchina Pasta Bar

Pasta Bar Macchina

Gdy chcemy zjeść Bueno, Bonito, Barato, czyli dobrze, w ładnym wnętrzu i tanio, a do tego szybko, to najlepiej wybrać się do Macchina Pasta Bar. Kilka kroków od stacji metra Fontana, to idealne miejsce na obiad z dziećmi, które same mogą skomponować swoje danie. A które dziecko nie lubi makaronu? Tu znajdziecie domowej roboty makaron, sosy i desery także na wynos. Restauracja działa na zasadzie samoobsługowej: wybieramy sos, rodzaj makaronu i topping, płacimy i za moment nasze danie przynoszone jest nam do stolika. Już za 8,90 euro możemy zamówić zestaw (czyli menú), na który składa się zupa lub sałatka, wybrany makaron i wybrany napój, a w zestawie dziecięcym (do 10 lat) za 3,90 euro dostaniemy makaron z wybranym sosem i lemoniadę lub wodę.

Ważne! Macchina jest otwarta non-stop od 12:30 do 24.00, a w piątki i soboty do 1.00 w nocy.

C/ Asturies 17

www.macchinapastabar.com

Metro Fontana (Linia 3)

 

La LLavor des Orígens

Gdzie jeść w Barcelonie - Gracia

 

Lokalna sieć 3 restauracji położonych w El Born i Gràcia. Ten ostatni lokal jest największym z trzech. Kuchnia oparta na produktach lokalnych, km. 0, często ekologicznych i tradycyjnych daniach katalońskich. Można spróbować typowych dla Katalonii cocas, czyli kanapek na domowym cieście, canelones, czyli katalońskiej odmiany cannelloni. Z mięs typowych dla regionu jest królik i jagnięcina. Poza tym w karcie znajdziecie dania sezonowe i oczywiście zestawy Menú składające się z dwóch dań i deseru.

Godziny otwarcia: 13:00 – 16:30 i 20:00 – 24:00

C/ Ramón i Cajal, 12

T. 93 213 60 31

www.lallavordelsorigens.com

Metro Fontana (Linia 3)

Metro Joanic (Linia 4)

 

L’Arroseria Xàtiva

Gdzie jeść w Barcelonie - Gracia

Xàtiva to miejscowość w Regionie Walencji, z którego pochodzi paella. Restauracja L’Arroseria Xàtiva to jedno ze sprawdzonych miejsc w Barcelonie na dobrą paellȩ. w którym nie znajdziecie turystów. Mają dwa lokale, ten w Gràcia i drugi w Les Corts. Restauracja nie jest zbyt duża, ale jak sami podkreślają są przyjaźni dzieciom, dlatego czasami w weekendy tworzą się tu wózkowe korki i może zabraknąć krzesełek.

W sumie w karcie znajdziecie 28 różnych dań z ryżu, czyli praktycznie przegląd wszystkich możliwych odmian paelli od tych podstawowych: paella warzywna, mięsna, rybna (ryby i owoce morza) i mixta, czyli mięsna z owocami morza przez arroz meloso, czyli ryż o konsystencji bardziej kremowej niż paella i arroz caldoso, czyli ryż w wywarze z owocami morza. Do tego można spróbowac jeszcze fideuà, gdzie ryż zastępuje makaron, który nazywa się właśnie fideuà. Propozycje wielu dań zmieniają się w zależności od pory roku i dostępności składników.

Poza weekendem dostępne są zestawy w cenie 14,50 euro, na które składają się dwa dania, deser i napój. W karcie jest także zestaw dziecięcy. Wieczorem oferowane są tapas. Uwaga! Nieczynne w niedziele wieczorem.

Godziny otwarcia: 13.00-16.00 i 19.30-24.00

C/Torrent d’en Vidalet 26

T.  932 848 502

www.grupxativa.com

Metro Joanic (Linia 4)

Nie można dodać komentarza

%d bloggers like this: