L'ostia-taverna-obiad-z-dzieckiem

La Barceloneta jest jednym z najbardziej obleganych przez turystów miejsc w Barcelonie i ma proporcjonalną do liczby gości ilość barów i restauracji. Jak we wszystkich miejscach turystycznych, można trafić do lokali o wątpliwej jakości lub miejsc niewspółmiernie drogich.

My wybieramy Barcelonetę, gdy mamy ochotę na paellę. To tutaj znajduje się kilka najlepszych arrocerías, czyli ‟ryżowni” miasta, jak np. Can Majó czy restauracja La Barceloneta.

A oto nasze typy na wyjście z dziećmi:

La Mar Salada

La Mar Salada - Barcelona-restauracje-z-dzieckiem

To nasze ulubione miejsce na ryż w większym gronie. Obszerna sala na piętrze, mila obsługa, przewijak w toalecie – to wszystko sprawia, ze można tu przybyć z dziećmi. W weekendy warto jednak zarezerwować stół z wyprzedzeniem, ponieważ La Mar Salada to ulubione miejsce na weekendowy obiad wielu barcelońskich rodzin.

Zazwyczaj wybieramy kilka przystawek, na przykład krokiety z szynką, cocas, czyli cieniutkie grzanki z sosem pomidorowym, kalmary i mule, a do tego ryż. Uwaga! Porcje są tak duże, że gdy np. jest nas 6 osób, ryż zamawiamy dla 5! Naszym stałym punktem jest Arroz de señorito – to po prostu paella, w której wszystkie owoce morza podane są już bez skorupek.

Warto jest też skusić się na desery – domowe i przepyszne.

Karta często się zmienia uwzględniając produkty sezonowe. W tygodniu oferują Menu (dwa dania i deser) w cenie 17,5 euro.

La Mar Salada

Pg. Joan de Borbó, 58-59;  T. 93 221 21 27

www.lamarsalada.cat

Metro Barceloneta (Linia 4)

Tuż przy plaży – Kaiku

 

Kolejnym miejscem na dobry ryż, które lubimy za luźną atmosferę i dobrą jakość jest restauracja Kaiku. Położona tuż przy plaży, ale w bezpiecznej odległości od morza, jest dobrym rozwiązaniem na obiad z dziećmi, jeśli zarezerwujemy stolika na zewnątrz. Rezerwacja w weekendy jest obowiązkowa!

Kaiku

Plaça del Mar, 1; T. 932 21 90 82

www.restaurantkaiku.cat

Metro Barceloneta (Linia 4)

Dzielnica portowa pełna barów

Plaza Barceloneta

Barceloneta znana jest też ze swoich barów tapas, kilka z nich to prawdziwe legendy, niestety często są ciasne, z dużą ilością stolików, wyjątkowo mało przyjazne dzieciom. Poza tym, przy tak dużej liczbie barów nie wszystkie lokale oferują przyzwoitą jakość dań. A nie ma nic gorszego niż zatłuszczone kalmary czy krokiety lub patatas bravas z sosem z marketu.

L’Òstia Taverna Gastronómica

Taverna l'Ostia z dziecmi

Lokal otwarty kilka lat temu przez wnuka właścicieli jednego z legendarnych barów Barcelonety. Przestrzenne wnętrza ciekawie zaprojektowane oraz ogródek, który wychodzi na Plaça de la Barceloneta – tu dzieci mogą w miarę bezpiecznie pobiegać. W karcie wszystkie klasyki tapas oraz propozycje z kuchni katalońskiej i hiszpańskiej, takie jak canelones czy duszony ogon byka.

L’Òstia Taverna Gastronómica

Plaça de la Barceloneta, 1-3; T. 932 214 758

www.lostiabarceloneta.com

Metro Barceloneta (Linia 4)

El Guindillo de la Barceloneta

Bar w Mercado de la Barceloneta

Ten w miarę nowy bar należy do grupy znakomitych restauracji Asador de Aranda, które się specjalizują w jagnięcinie. El Guindillo to miejsce na nieformalny posiłek, gdy chcemy otrzymać przyzwoitą jakość w dobrej cenie. Położony na tyłach hali targowej el Mercado de la Barceloneta, oferuje tapas, hamburgery, kanapki na ciepło. Wnętrze jest przestronne, co prawda nie ma specjalnego kącika dla dzieci, ale sami o sobie mówią, że są kids friendly, wiec biegające maluchy nikomu nie przeszkadzają. Na placu, na który wychodzi bar, jest ogrodzony plac zabaw, więc można dzieciom wynagrodzić ich cierpliwość zaraz po posiłku.

El Guindillo de la Barceloneta

Plaça del Poeta Boscà; T. 932 21 54 58

www.asadordearanda.com

%d bloggers like this: