wakacje z dziecmi

Costa Blanca, czyli wybrzeże prowincji Alicante jest jedną z najbardziej obleganych wakacyjnych destynacji Hiszpanii. Poszukując miejscowości na wakacje z dziećmi musimy zdecydować, co jest dla nas najważniejsze – spokojne otoczenie, dobry dostęp do plaży, plaża piaszczysta, atrakcje dla dzieci, etc.

Urocze miejscowości na Costa Blanca

Wakacje na Costa Blanca

Jak na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego, na Costa Blanca możemy znaleźć miejscowości-blokowiska, gdzie ani spokoju ani ładnych widoków raczej nie zaznamy i miejscowości nieco bardziej kameralne, w sam raz na rodzinne wakacje, takie jak Dénia czy Jávea (czyli Xàbia w wersji walencyjskiej).

Podczas gdy Dénia ma kilkukilometrową piaszczystą plażę, a dosyć zatłoczone centrum leży tuż przy porcie, sąsiednia Jávea znana jest ze swoich urokliwych zatoczek i spokojnego, zadbanego centrum. Jeżeli zdecydujemy się na noclegi w Jávea, musimy wziąć pod uwagę, że większość hoteli i apartamentów leży trochę dalej od morza, sporo na okolicznych wzgórzach i że dostęp do najładniejszych plaż wymaga marszu po kamieniach. Za to w zamian będziemy mogli odpoczywać w bajkowym otoczeniu.

Wakacje na Costa Blanca – plaże w Jávea

wakacje na costa blanca

Jávea ma trzy miejskie plaże z prysznicami i toaletami – kamieniste Platja de la Grava i Platja del Benisero i piaszczystą Platja de l′Arenal. Tu znajdziecie także bary i restauracje. Ale tak naprawdę Jávea słynie z uroczych kamienistych zatoczek – calas, do których często dojście jest trochę utrudnione. Polecana jest więc na wakacje ze starszymi dziećmi, które nie będą narzekać na te “niedogodności”.

Z kolei wąskie uliczki Starego Miasta Jávea to idealne miejsce na spacery z małymi dziećmi – mogą swobodnie biegać po wyłączonej z ruchu najstarszej części miasteczka, podczas gdy my będziemy odpoczywać w jednej z wielu uroczych kafejek.

Noclegi w Jávea

Apartament w centrum miasta (Stare Miasto)

Apartament dla rodzin You and I  położony na osiedlu z basenem, 1.5 km od plaży

Apartament Oasis dla 6 osób, 5 minut spacerem od plaży

Aparthotel Bahia Pinosolapartamenty dla rodzin, na terenie hotelu baseny, piaszczysta plaża w odległości 2 km

Przydatne informacje

Turismo Xàbia – portal turystyczny miasta Jávea (Xàbia)

Turismo Costa Blanca – portal turystyczny wybrzeża Costa Blanca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: