Wiosenna Prowansja – Kanion Oppedette

Kanion Oppedette to nasze ostatnie odkrycie, świetne miejsce na kilkugodzinną wycieczkę, sprawdzone w 100% na 3-latkach. Na obrzeżach głównych szlaków turystycznych Prowansji, wiosną jest oazą spokoju.

Dojazd

Zaledwie kilka kilometrów od uwielbianej przeze mnie drogi D900 prowadzącej z Forcalquier przez Apt w stronę Awinion, w okolicach Céreste.

Kanion Oppedette

Prowansja - Kanion Oppedette

Gorges d’Opedette są dużo mniejsze od Gorges du Verdon, jednak jest to miejsce bardzo urocze. Fajną wyprawą ze starszymi dziećmi jest zejście na dno kanionu. Cała trasa ma 6 kilometrów długości i zajmuje około 2 godzin. Latem, jeśli w korycie jest woda, można pokusić się o kąpiel. My ograniczyliśmy się do spaceru wzdłuż balkonów widokowych, a następnie poszliśmy zwiedzić  Oppedette.

Wiosenna Prowansja - Oppedette

To praktycznie osada – w sumie 3 ulice kamiennych domów, niesamowicie klimatyczne miejsce. Po spacerze, na pobliskiej polanie urządziliśmy sobie piknik.

W okolicy znajdują się miejsca do wspinaczki oraz wiele domów do wynajęcia i pensjonatów Bed & Breakfast, jeśli  szukacie noclegu w sercu prowansalskiej wsi.

Viens

Wiosenna Prowansja - Viens - Prowansja z dzieckiem

Kilka kilometrów bliżej drogi D900 znajduje się malowniczo położone Viens. Jak to w naszych okolicach bywa, słyszałam kiedyś, że jest tam ładnie, ale nie oczekiwałam aż tak uroczego miejsca. Z uliczki biegnącej wokół miasteczka wychodzi się przejściami na tarasy widokowe, z których można  podziwiać całą okolicę.

Widok z Viens

Na koniec dochodzi się do miejsca piknikowego z równie pięknym widokiem. Planuję wrócić tu w czasie kwitnienia lawendy ponieważ wokół było widać sporo lawendowych pól i wyobrażam sobie, że letnim popołudniem musi tu być naprawdę cudownie.

Piknik w Viens

Przydatne informacje

Luberon – Apt – informacja turystyczna Apt i okolic

Altitude Rando – przewodnik z trasami spacerowymi

Provence Web – przewodnik po Prowansji i Lazurowym Wybrzeżu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: