Wycieczki w okolicach Nicei

Zwiedzanie Lazurowego Wybrzeża to temat rzeka. Atrakcje praktycznie czają się na każdym rogu i każdy znajdzie coś dla siebie – sztuka, architektura, parki wodne, urocze miasteczka, ogrody, etc. Do koloru do wyboru. My położone od naszego domu 200 km wybrzeże Nicei zwiedzamy wyrywkowo. Moja lista rzeczy do zobaczenia wydaje się nie mieć końca.

Zwiedzanie Lazurowego Wybrzeża jesienią

W tym poście zebrałam miejsca blisko Nicei, które wyjątkowo mi się podobały lub które mam w planach zobaczyć w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że przyda Wam się w czasie planowania Waszego wyjazdu do Nicei i okolic.

Zwiedzanie Lazurowego Wybrzeża – pomysły na wycieczki

Menton – dla wielbicieli ogrodów

Menton na Lazurowym Wybrzeżu

Pierwsze miasteczko od strony Włoch, leży 30 km od Nicei. Nas zachwyciło piękną promenadą nad morzem, czarującymi uliczkami wspinającymi się na wzgórze z widokiem na okolice. Prawdziwym skarbem Menton są liczne ogrody.

Oceanarium w Monaco

Oceanarium Monaco
Foto: Oceanarium Monaco

Przepych i ferrari na ulicach jakoś specjalnie mnie nie pociągają, ale oceanaria lubię ja i lubią nasze dzieciaki. Od czasu wizyty w barcelońskim Aquarium,  za każdym razem, gdy wybieramy się do jakiegoś muzeum, Ada dopytuje się, czy będziemy oglądać ryby. Dlatego na naszej liście mamy Musée Océanographique de Monaco.

Éze i ogród egzotyczny

Ogród Egzotyczny Eze
Foto: Jardin Exotique d’Eze

Uwielbiam wszelkiego rodzaju ogrody botaniczne, egzotyczne etc. I jeżeli jeszcze do tego rozciąga się z nich wspaniały widok na morze, to jest to obowiązkowy punkt na liście miejsc do odwiedzenia. Dlatego też na mojej liście znajdziecie Ogród Egzotyczny w Éze.

Le Cap Ferrat –  dla miłośników spacerów

Zwiedzanie Lazurowego Wybrzeża

Jedna z najpiękniejszych tras wzdłuż wybrzeża z punktami widokowymi i ukrytymi zatoczkami leży zaledwie 13 km od Nicei. Trasa zaczyna się w miejscowości St-Jean-Cap-Ferrat. Na obejście półwyspu Cap Ferrat potrzeba około 3.30 godzin. Oczywiście dużo więcej, jeśli zatrzymamy się na piknik w jednej  z zatoczek.

Villa i ogrody Ephrussi de Rothschild

Zwiedzanie Lazurowego Wybrzeża - Villa Rothschild
Foto: Villa et Jardins Ephrussi de Rothschild

Namiastka tego, co skrywa się za ogrodzeniami willi i rezydencji położonych wzdłuż całego wybrzeża za ogromnymi ogrodzeniami. Villa Rothschild to niesamowite wnętrza początku XX w. i jeszcze bardziej zachwycające ogrody. Do zwiedzenia mamy m.in. ogród japoński, prowansalski, egzotyczny, francuski, hiszpański.

Antibes

Antibes urzekło mnie od pierwszego momentu – uliczki w centrum, spacer wzdłuż morza z obowiązkowymi przystankami na placach zabaw, Muzeum Picassa, spacer lasem Bois de la Garoupe i dojście do punktu widokowego – tu się nie nudziliśmy i chętnie jeszcze wrócę. Zwłaszcza, że przez deszcz nie udało nam się przejść wokół Cap d’Antibes. Spacer szlakiem Tirepoil zajmuje około 2 godzin.

Grasse dla wielbicieli perfum

 

Lubię dowiadywać się, jak się wytwarza wino czy oliwę. Tym bardziej miałam ochotę poznać proces wytwarzania perfum. W Grasse (40 km od Nicei) możemy zwiedzić Muzeum Perfum lub jedną z perfumerii i jej fabryki.

Prowansalskie wiszące miasteczka

Zwiedzanie Lazurowego Wybrzeża
Foto: St Paul de Vence / Roland Michaud

Z jednej strony, co tu dużo ukrywać, prowansalskie miasteczka są podobne do siebie. Jednak z drugiej, lubię zwiedzać nowe, zawsze mają jakieś ukryte skarby. A ponieważ często położone są na wzgórzach, tym największym skarbem są widoki. Jedno z najładniejszych w okolicach Nicei (około 20 km) to St Paul de Vence.

Pociągiem przez Prealpy

Fajną opcją na dotarcie do niektórych miasteczek może być wycieczka pociągiem Train de Pigne. Jego trasa przebiega przez Prealpy i dociera aż do Digne le Bain w Górnej Prowansji. Po drodze, w miarę blisko Nicei, mamy średniowieczne miasteczka z niedługimi szlakami spacerowymi takie jak Touer-Sur-Var czy Puget-Theniers.

Więcej pomysłów na pobyt na Lazurowym Wybrzeżu znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: