Girona - destynacja na majówkę

Zarówno Tarragona, jak i Girona (Gerona po hiszpańsku) pozostają w cieniu Barcelony i często są pomijane w czasie wyjazdu do Katalonii. Zupełnie niesłusznie, to po prostu inne rozmiary, inne atrakcje, inny klimat. Ani gorzej, ani mniej ciekawie, po prostu inaczej.

Spacery po Gironie

Będąc na Costa Brava koniecznie trzeba wpaść na chwilę do Girony. To urocze miasto urzeka zakamarkami, patiami, wąskimi uliczkami. Co prawda dla rodzin z wózkiem może być trochę niewygodnie z uwagi na schody i wspinanie się. Jednak na pewno można pokierować trasą tak, żeby pooddychać trochę atmosferą miasta i zagubić się w którymś zakątku. Z kolei fajne jest to, że duża część starego miasta jest wyłączona z ruchu. Jak to zazwyczaj bywa w na Półwyspie Iberyjskim, przeplatają się tutaj dzielnica żydowska ze średniowiecznymi murami, a do tego można znaleźć łaźnie arabskie.

Spacery po Gironie

Dlaczego koniecznie w maju trzeba odwiedzić Gironę?

Ponieważ wtedy odbywa się festiwal Temps de Flors, gdy całe miasto, wszystkie jego zakamarki ozdabiane są instalacjami z kwiatami i roślinami w roli głównej. Przez moment można znaleźć się w iście magicznej scenerii. Ponieważ instalacji tych jest naprawdę dużo, specjalny autobus obwozi po trasie festiwalu i może to być dobry pomysł na zwiedzenie miasta i poznanie jego ukrytych skarbów. zwłaszcza, gdy jesteśmy z małymi dziećmi, które nie są jeszcze gotowe na dłuższe spacery. W tym roku Temps de Flors odbywa się w dniach 7-15 maja.

festiwal kwiatów w Gironie
Foto: 20minutos, Nerea Guisasola (ACN)

Przydatne informacje

Girona for kids, by kids – przewodnik po Gironie on-line przygotowany przez najmłodszych mieszkańców, także po angielsku

Girona Turisme – informacja turystyczna miasta

Temps de Flors – strona Festiwalu Kwiatów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: