zwiedzanie Bilbao

W czasie podróży po Kraju Basków koniecznie zajrzyjcie do Bilbao. Zaryzykowałabym stwierdzeniem, że Bilbao podoba mi się nawet bardziej od uwielbianego przez wszystkich San Sebastián. W Bilbao czuję się jakbym była gdzieś na północy Europy raczej niż w Hiszpanii. Lubię je za bezpretensjonalność, za stare miasto z mnóstwem barów, za długie trasy spacerowe wzdłuż Ría del Nervión, no i oczywiście za Muzeum Guggenheima.

Zwiedzanie Bilbao

Co można robić w Bilbao z dziećmi? Oto kilka pomysłów na rodzinne zwiedzanie Bilbao:

  • Spacer po starym mieście i obowiązkowo przystanek na pintxos w jednym z tysiąca barów
  • Spacer wzdłuż Ría de Bilbao – po drodze znajdziecie na pewno place zabaw. Alternatywą może być rejs. Bilboats oferują dwie opcje – 60-minutowy rejs wzdłuż centrum miasta i 2-godzinny rejs aż do Mostu Biskajskiego.
  • W poszukiwaniu placu zabaw można się także udać do jednego z wielu  parków, m.in. Parku Doña Casilda czy Paseo de la Memoria.
  • Kolejny punkt obowiązkowy podczas zwiedzania Bilbao to wizyta w Muzeum Guggenheim – tu zawsze możecie liczyć na ciekawą wystawę. Dla dzieci organizowane są warsztaty, wydzielona jest strefa edukacyjna, a nawet kącik Baby art.
  • Wizyta w Alhóndiga. Nazywane inaczej Azkuna Zentroa to ogromne świetnie zaprojektowane centrum kultury, w którym znajdziecie sale wystawowe, kina, Mediatekę z kącikiem dla bobasów nazywanym bebeteka, a także bary, restauracje i ciekawe sklepy.
  • Piknik w Parku Etxebarria – położony na wzgórzu, największy park Bilbao oferuje super widok na całe miasto. Można tu się dostać wspinając po schodach nad Starym Miastem lub windami z ulicy Esperanza lub Unamuno.
  • Panoramę Bilbao można także podziwiać ze Wzgórza Artxanda, na które można dojechać funikularem ( stacja dolna znajduje się przy Plaza del Funicular).

Jeśli planujecie kilka dni w Bilbao i okolicach, koniecznie udajcie się do San Juan de Gaztelugatxe, które leży tylko 30 kilometrów od miasta.

Co zwiedzać w Kraju Baskow

Noclegi w Bilbao

zwiedzanie Bilbao

Pokoje rodzinne znajdziecie między innymi w hotelach Petit Palace AranaSercotel Gran Bilbao i Silken Indautxu oraz w Hostalu Casual Gurea na Starym Mieście. Fajnie prezentują się także Baps Apartments i Baps Apartments 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: