Zwiedzanie Miami

Floryda i Miami były pierwszym przystankiem naszej majowej wyprawy po Południu USA. Trasa biegła z Miami przez Orlando, Szmaragdowe wybrzeże – Emerald Coast, Nowy Orlean do Houston, o czym poczytacie w kolejnych postach. W tym pierwszym skupię się na zwiedzaniu Miami.

Zwiedzanie Miami - Art Deco

Wrażenia z Miami? Nie powaliło mnie jakoś strasznie na kolana. Nie nastawiałam się z resztą na to. Z góry założyłam, że nie zachwyci mnie tak, jak zachwycił Nowy Jork. Fajnie było je zobaczyć, to wszystko.

Zwiedzanie Miami - Little Havana

Do zwiedzania Miami oczywiście przygotowałam się należycie. Na mojej liście nie brakowało miejsc do zobaczenia, dodatkowo przygotowałam mapę z polecanymi restauracjami (dobra kuchnia w dobrej cenie). I co? No niestety, mieliśmy dwa wyjścia. Albo narzucić sobie i dzieciom szalony rytm albo wyluzować i podejść do pobytu i zwiedzania na spokojnie. Wybraliśmy to drugie. Zwłaszcza że pierwsze dni po przylocie mieliśmy trochę poprzestawiane godziny. Dzień zaczynaliśmy wcześnie rano, co przekładało się na krótszy wieczór. W pierwszy dzień zdecydowaliśmy się więc na spacer brzegiem morza, ogromne śniadanie, spacer po Miami Beach, sjestę w lokalnym, świetnym zresztą parku. Trafiliśmy na dzieci grające w baseball, więc tym bardziej była to atrakcja dla naszych maluchów. Drugi dzień poświęciliśmy na wycieczki po mieście. A trzeciego ruszyliśmy dalej. Jeśli chcecie zobaczyć wszystkie atrakcje Miami, a do tego jeszcze wybrać się do Parku Everglades czy Key West, musicie przeznaczyć na pobyt tutaj więcej czasu niż 2-3 dni.

Zwiedzanie Miami z dziećmi – główne atrakcje

Miami Beach

Miami South BeachNa nocleg polecam Miami Beach. O naszym hotelu będzie więcej w poście Miami Praktycznie. Dlaczego podobało mi się w Miami Beach? Ponieważ jest w miarę kameralnie. Dobry lokalny transport. Mnóstwo restauracji. My chcieliśmy mieszkać przy plaży, żeby albo dzień zacząć spacerem wzdłuż morza lub skończyć popołudniową kąpielą. I tak też robiliśmy ku radości maluchów.

Ocean Drive i dzielnica Art Deco

Zwiedzanie Miami - Ocean Drive

To był oczywiście punkt nr 1 na mojej liście i nie zawiodłam się. Jest filmowo, gwarnie, kolorowo. Co prawda dzieciom jest wszystko jedno, czy to Art Deco czy nie. Najważniejsze jest to, że w parku międyz Ocean Drive i plażą jest plac zabaw 🙂

Little Havana

Zwiedzanie Miami - Mała Havana

Ciekawe doświadczenie, chociaż serce dzielnicy to zaledwie kilka przecznic. Główna atrakcja do sklepy z cygarami i restauracje z kubańskim jedzeniem. Dzieciakom podobał się klimat i koguty 🙂

Wycieczka autobusem turystycznym

Panorama Miami

Nie brzmi to jakoś bardzo chic, ale zdecydowanie jest to najlepszy sposób, żeby zobaczyć Miami, gdy nie planujemy spędzić tu zbyt wiele czasu. Nie nastawiajcie się jednak na leniwy przejazd przez miasto. Nasz przynajmniej pędził z zawrotną prędkością po autostradach i mostach. Trasa prowadzi tak, że można obejrzeć panoramę miasta z różnych stron. Jednak w przeciwieństwie do europejskich Hop On Hop Off, mało jest przystanków.

Rejs po zatoce Biscayne

Domy gwiazd w Miami

To chyba najbardziej typowa atrakcja w Miami. Statki wypływają z mariny przy centrum handlowym Bayside. Co się ogląda? Oprócz panoramy miasta raz jeszcze, niesamowite wille należące do gwiazd muzyki i filmu. No może nie wszystkie powalają architekturą, o gustach się nie dyskutuje. Na pewno wielkością i rozmachem.

Zwiedzanie Miami

Na mojej liście miałam jeszcze kilka atrakcji i miejsc do zobaczenia:

Miami Children Museum wpisałam na listę na wypadek załamania pogody. Zapowiada się ciekawie. Jednak przy trzydniowym pobycie i idealnej pogodzie nie mieliśmy ochoty na przesiadywanie wewnątrz budynków. Cena także nie zachęcała – 20 USD od osoby, dzieci powyżej 1 roku życia płacą normalną cenę.  

Peréz Art Museum Miami ma bardzo ciekawe wystawy i fajną architekturę. Ale podobnie nie starczyło nam czasu i trochę chęci spędzania czasu wewnątrz.

Wynwood District – jest mi szkoda, że nie udało mi się dotrzeć do dzielnicy graffiti. Zwłaszcza że na mojej restauracyjnej mapie miałam zaznaczonych kilka miejsc. Przypuszczam, że jest to dobre miejsce na spacer ze starszymi dziećmi.

W następnym poście zbiorę wszystkie praktyczne informacje przydatne przy organizowaniu pobytu w Miami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: