Zwiedzanie Nowego Orelanu

Nowy Orlean urzekł nas od pierwszych chwil. Do miasta pasują wszystkie określenia typu autentyczne, klimatyczne, wyjątkowe. Nam bardzo przypadło do gustu i spędziliśmy tu dwa wspaniałe dni.

Co można robić w Nowym Orleanie – z dziećmi lub bez…

Spacerować wzdłuż Missisipi

Przyjechaliśmy w niedzielę po południu i pierwsze kroki skierowaliśmy nad rzekę. Na deptaku było sporo ludzi – mieszkańców, którzy łapali ostatnie niedzielne chwile i oczywiście turystów. Chłopak, który zaoferował się zrobić nam zdjęcie z dumą wskazał na rzekę – to nasza Missisipi, enjoy New Orleans!

Spacerować po Dzielnicy Francuskiej

Dzielnica Francuska w Nowym Orleanie

Tu zdjęcia robią się same, jest tak pięknie, kolorowo i autentycznie (powtarzam się, prawda). I jest to totalny misz-masz – nowoczesne knajpy w sąsiedztwie tych spelunowatych, wielogwiazdkowe hotele obok ruder. Oczywiście wszyscy kierują się na imprezową Bourbon Street. My spacerowaliśmy tuż przed zmierzchem, co już było sporym przeżyciem dla dzieci. Jedyne ale to nieprzyjemny zapach, który unosi się na całej ulicy. W dzień wszystko wygląda sporo spokojniej. A okoliczne ulice są dużo ładniejsze niż sama Bourbon.

Zajrzeć na French Market

To hala wypełniona straganami z pamiątkami, wyrobami lokalnych artystów, jedzeniem. Można kupić  karnawałowe korale lub typowe sosy. Albo zjeść przekąskę z aligatora.

Zjeść beignets w Café du Monde

Tuż przy French Market. We wszystkich przewodnikach po Nowym Orleanie Café du Monde wskazywane jako punkt obowiązkowy. Moim zdaniem przesadzone jest obowiązkowe spróbowanie pączków – beignets akurat w tym miejscu. Jest zbyt tłoczno i brudno jak na mój gust.

Przejechać się zabytkowym tramwajem

Tramwaje w Nowym Orleanie

Kolejny punkt obowiązkowy wizyty w Nowym Orleanie. W mieście jest kilka linii tramwajowych, które dojeżdżają w różne zakątki miasta. Bilet na 24 godziny kosztuje 3 USD. Dzieci od 2 lat płacą pełną stawkę. Trasa zabytkowej linii St Charles – zielone tramwaje – prowadzi z French Quartier do Garden District. To rzeczywiście jest obowiązkowa, przepiękna przejażdżka.

Odwiedzić dzielnicę Garden District

Spacer po Garden District

Dzielnica pięknych domów i zieleni. Nas urzekła. Warto wysiąść z tramwaju i zagubić się wśród willi. Dłuższą chwilę spędziliśmy w parku Audubon. Od strony Mississippi leży ZOO Audubon, ale akurat nas nie kręcił ten plan.

Spędzić popołudnie w City Parku

Zwiedzanie Nowego Orleanu

Do City Parku dojeżdża się tramwajem. Jak wszystko w Stanach, park jest ogromny i pełen atrakcji. Tuż przy wejściu New Orleans Museum of Arts, zaraz kawałek dalej znajduje się ogród botaniczny i ogród rzeźb. My planowaliśmy udać się na oldschoolowy plac zabaw z postaciami z bajek –  Storyland (wejście 4 USD od osoby). Nie sprawdziłam tylko wcześniej, że zamykany jest już o 17.00!! Dotarliśmy na 15 minut przed zamknięciem. Możecie sobie wyobrazić rozczarowanie dzieci. Na szczęście obok jest plac zabaw, a w nim ogromne dęby, po których można się wspinać. I typowa parkowa kawiarnia Morning Call.

Popłynąć w rejs statkiem po Missisipi

rejs po Missisipi

Nasza podróż po Stanach to niekończące się klimaty filmowo-książkowe: zaczynając w Disney Studios poprzez plantacje, rancha, a kończąc na rejsie po Missisipi. Popłynęliśmy w porze lunchu, który zjedliśmy na statku. Same widoki wybrzeży Missisipi nie są jakoś wyjątkowo atrakcyjne. To raczej fakt, że płyniemy po TEJ rzece jest niesamowity. Dodatkową atrakcją na statku jest koncert jazzowy.

Pozostałe atrakcje dla dzieci w Nowym Orleanie

Sesja jazzowa dla dzieci

Jazz w Nowym Orleanie

Jeśli nie załapiecie się na koncert na statku lub w którejś z restauracji oferującej lunchowe sesje jazzowe, możecie skorzystać z oferty Preservation Hall. O 18.00 mają darmowe sesje dla dzieci właśnie. Liczba miejsc siedzących ograniczona – obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy.

Luisiana Children‘s Museum

Z uwagi na nieludzki gorąc panujący w maju w Nowym Orleanie (podobno nietypowy) zastanawialiśmy się przez chwilę nad wizytą w Muzeum Dzieci, które ma dobre krytyki. Jednak w końcu wybraliśmy rejs po Missisipi. W końcu centra nauk mamy także w Europie…

Audubon Aquarium of the Americas

Podobnie było z Oceanarium. Ma dobre recenzje. Jednak tego typu atrakcje mamy blisko domu i raz na jakiś czas je odwiedzamy, więc tym razem woleliśmy poczuć atmosferę miasta raczej niż oglądać podwodne stworzenia.

Mardi Gras World

To może być ciekawe przeżycie dla wszystkich wielbicieli karnawału oraz … prac ręcznych. W Mardi Gras World nie tyko można obejrzeć karnawałowe dekoracje i platformy, ale także podpatrzeć, jak są wykonywane.

Gdzie nocować w Nowym Orleanie

Oczywiście w Dzielnicy Francuskiej jest dużo hoteli, ale… Po pierwsze jest tu bardzo głośno wieczorami, po drugie tą część miasta opanowuje niezbyt przyjemny zapach. Po trzecie może być trochę drożej. Tak naprawdę centrum miasta nie jest duże, więc w wiele miejsc dojdziecie na piechotę. Polecam Wam poszukać hotelu tuż na obrzeżach French Quartier w tzw. Arts-Warehouse District. My zatrzymaliśmy się w Best Western Plus St. Christopher. Położenie 10! Idealne. Moje zastrzeżenie to wielkość pokoju. Był dosyć mały w porównaniu do wszystkich pozostałych w czasie tej podróży. I śniadanie bez rewelacji. Jeśli będziecie w tygodniu, polecam Ace Hotel New Orleans. Można trafić na dobre oferty.

zwiedzanie Nowego Orleanu

Gdzie jeść w Nowym Orleanie

Wybór restauracji jest duży, także tych w dobrej relacji jakość-cena, co widać na załączonej mapce. Nie wszędzie udało nam się dotrzeć, ale tak! Kreolskie smaki  zdecydowanie przypadły mi do gustu.

Czy warto odwiedzić Nowy Orlean? Mnie zachwycił. Wydał mi się miejscem pełnym magii i uroku. Nawet jeśli jest to jedno z bardziej imprezowych miast w Stanach Zjednoczonych, z dziećmi także można spędzić tu super czas.

W Nowym OrleanieFrench QuarterNowy OrleanNowy OrleanParki w Nowym OrleanieZwiedzanie Nowego OrleanuWieczor w Nowym OrleanieNowy OrleanNowy OrleanNowy OrleanNowy OrleanNowy OrleanNowy OrleanNowy OrleanNowy OrleanNowy OrleanNowy OrleanNowy Orlean

Total
1
Shares

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: