Wypad z dziecmi do Lacoste

Jak zaplanować zwiedzanie Prowansji? Jednym z obowiązkowych punktów jest Masyw Luberon pełen uroczych miasteczek. Praktycznie co druga z miejscowości masywu należy do którejś z kategorii miejsc wyjątkowych: najpiękniejsze miejscowości Francji, miejscowości z charakterem, etc. Nie jest więc łatwo zdecydować się na to, które z miasteczek wybrać do zwiedzania, zwłaszcza, gdy podróżuje się z dziećmi. My oczywiście kierowaliśmy się wygodą. Przez pierwszy rok naszego pobytu w Prowansji wybieraliśmy miejscowości położone w miarę nisko i płasko. Teraz, gdy dzieciaki przy dobrym nastroju same maszerują, powoli zaczynamy odwiedzać miasteczka położone nieco wyżej.

Leniwa niedziela na łące

W jedną z kwietniowych niedziel wybraliśmy się do Lacoste. Szczerze je polecam na wiosenny/jesienny piknik z dziećmi, a to dlatego, że nad miejscowością, tuż przy zamku znajduje się przepiękna łąka oferująca jeszcze piękniejsze widoki na Mont Ventoux z jednej strony i Luberon z drugiej. Do tego ciekawej atmosfery dostarczają stojące tu rzeźby. Dla starszych dzieci atrakcją może być jedenastowieczny zamek odrestaurowany tylko częściowo.

Samo Lacoste jest niewielkie i spacer kamiennymi, urokliwymi uliczkami nie zabierze zbyt wiele czasu. Latem można zwiedzić zamek, który w przeszłości należał do Markiza de Sade, a teraz jest własnością Pierre Cardin. W ciągu roku zajmowany przez studentów Savannah College of Art and Design, od czerwca do września jest dostępny dla zwiedzających.

Informacje praktyczne

Chociaż na wjeździe do Lacoste dostępne są parkingi, wygodniej jest dojechać w okolice zamku i zaparkować w niewielkiej odległości od niego. Przy samym zamku można francuskim zwyczajem urządzić piknik i delektować się widokami.

Wycieczkę do Lacoste można połączyć z wizytą w oddalonym o 6 km Bonnieux oraz ze spacerem w lesie cedrowym położonym przy drodze z Lacoste de Bonnieux.

www.lacoste-84.com

%d bloggers like this: