Gdynia z dzieckiem

Gdynia zawsze wymieniana jest na końcu po Gdańsku i Sopocie. Chociaż atrakcji dla dzieci nie brakuje. Dlaczego warto zajrzeć do Gdyni? Ja nie jestem obiektywna, bo tu spędziłam dzieciństwo. Z kuchennego okna z widokiem na port wypatrywałam statku taty. A gdy już wracał, zawsze chodziliśmy na długie spacery. Mój ulubiony? Ten bulwarem zakończony lodami u Marioli. Jeśli więc lubicie morze i spacery, to Gdynia jest dla Was.

Gdynia z dzieckiem – 12 pomysłów na pobyt w Gdyni

1. Skwer Kościuszki i okolice

Chyba wszyscy odwiedzający zaczynają wizytę w Gdyni od Skweru Kościuszki i zwiedzenia jednego z cumujących tu statków. Akurat mnie osobiście wojskowy Błyskawica nie pociąga, jednak Dar Pomorza to rodzinna historia. Na tym żaglowcu mój tata odbywał praktyki w czasie studiów w Szkole Morskiej. Kiedyś przyprowadzał więc mnie i siostrę, teraz zabiera wnuki. Na przeciwko znajduje się Akwarium Gdyńskie. Nie będę się wypowiadać, ponieważ nie byłam już tam ponad 20 lat. Dzieci były z dziadkami w wieku, w którym jeszcze nie miały wyrobionych opinii, więc trudno mi powiedzieć, czy warto czy nie.

2. Rejs po gdyńskim porcie

Ja lubię porty i już. Z pewnością jest to atrakcja dla dzieci, które nad morzem nie mieszkają na co dzień, a porty znają tylko z książek. Przystań statków wycieczkowych Żeglugi Gdańskiej znajduje się tuż obok Daru Pomorza.

3. Rejs na Hel lub do Sopotu

Gdynia - zlot żaglowców
Foto: Pomorskie Travel

Jednak jeśli rejsy są frajdą dla Waszych maluchów, warto zabrać je na trochę dłuższą wyprawę. Z Gdyni dopłyniecie na Hel od pierwszego długiego weekendu majowego do września. Rejs trwa godzinę. Tutaj sprawdzicie rozkład jazdy. Na tej samej stronie znajdziecie informacje o rejsach z Gdyni do Sopotu.

4. Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji - Gdynia z dzieckiem
Foto: Muzeum Emigracji © Bogna Kociumbas

Do Muzeum Emigracji należałoby przyprowadzić każde polskie dziecko. I wielu polityków, którzy albo nie chodzili na lekcje historii, albo mają bardzo króciutką pamięć. W dzisiejszych szalonych czasach, gdy tyle bzdur o uchodźcach i imigrantach wypowiadanych jest publicznie, warto przypomnieć historię polskiej emigracji. Mnie we Francji przypominają o tym codziennie polskie nazwiska osób, z którymi współpracuję, a które z Polską nic już nie mają wspólnego… Nowocześnie zaaranżowane Muzeum znajduje się w Porcie, w dawnym Dworcu Morskim. Oprócz ciekawych wystaw organizowane są także projekcje filmów, koncerty i warsztaty, także dla dzieci i młodzieży. Na miejscu działa kawiarnia. Najłatwiej dotrzeć można tu samochodem, dojeżdżają także autobusy, ale niezbyt często. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Muzeum Emigracji.

5. Spacer Bulwarem Nadmorskim

Już wspominałam, że dla mnie Gdynia to bulwar. Kiedyś wydawał mi się niesamowicie długi. Z biegiem lat jakoś się skurczył 🙂 Jeśli jesteście z małymi dziećmi, to tu znajdziecie place zabaw. W okolicach jest też sporo restauracji.

6. Kępa Redłowska

Rezerwat Kępa Redłowska to raj dla spacerowiczów. Na terenie rezerwatu wydzielonych jest kilka ścieżek przyrodniczych. Szlaki biegną częściowo przy plaży częściowo w lesie na klifie Orłowskim. Najłatwiej dostać się tutaj od strony plaży w Orłowie. Spacer można także rozpocząć od strony Bulwaru Nadmorskiego. Samochód można zostawić na parkingu przy ulicy Ejsmonda lub z parkingu przy szpitalu Morskim w Redłowie.

7. Parki Linowe

Mini Park Linowy Adventure Park Gdynia Kolibki

Co najbardziej lubią moje dzieci? Wspinać się, huśtać i krótko mówiąc udawać małpy. Dlatego radośnie reagują na wizyty w parkach linowych. Oczywiście jeżeli te ostatnie mają ścieżki odpowiednie dla nich. W osobnym poście znajdziecie informacje o Parku Kolibki na granicy Gdyni i Sopotu. W samej Gdyni  na końcu Bulwaru znajduje się czynna w sezonie letnim Góra Harców.

8. Teatr Muzyczny w Gdyni

Teatr Muzyczny w Gdyni
Foto: Pomorskie Travel

Teatr Muzyczny to prawdziwa instytucja w Trójmieście. Koniecznie sprawdźcie repertuar – Brzechwa dla dzieci, Piotruś Pan – prawie codziennie przed południem można trafić na przedstawienie dla najmłodszych. Na stronie Teatru Muzycznego znajdziecie wszystkie szczegóły.

9. Teatry dla dzieci w Gdyni

Jeśli traficie na deszczową pogodę, co na wybrzeżu nie jest takie rzadkie, w Gdyni oprócz Teatru Muzycznego repertuar dla dzieci ma także Teatr Miejski, Teatr Gdynia Główna oraz Centrum Kultury

10. Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment - Gdynia z dzieckiem
Foto: Centrum Nauki Experyment

Gdyński Experyment nie jest ogromnym obiektem. Wystarczy na spędzenie przedpołudnia. Latem i w weekendy nastawcie się jednak na kolejki. Nawet jeśli kupicie bilety z wyprzedzeniem przez internet (polecam), to i tak będziecie musieli czekać na wejście, ponieważ nie wskazuje się godziny. My wybraliśmy się w deszczowe lipcowe przedpołudnie i na ten sam pomysł wpadli chyby wszyscy urlopowicze przebywający w tym czasie w Trójmieście. Centrum znajduje się niedaleko stacji kolejki Redłowo. Parkingi w okolicach Centrum są płatne. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronach Centrum Nauki Experyment.

11. Molo w Orłowie.

Gdynia z dzieckiem - plaża w Orłowie

Okolice Mola w Orłowie to jeden z najbardziej uroczych zakątków Gdyni. Pięknie położone kameralne molo z widokiem na Klif i Kępę Redłowską. Kolorowe kutry. Kilka restauracji, plac zabaw. Molo znajduje się na końcu ulicy Orłowskiej. Tuż przy molu jest parking. Jeśli poruszacie się komunikacją miejską, to przygotujcie się na spacer od stacji kolejki SKM Orłowo – około 1.5 km. Latem tuż obok molo działa Letnia Scena Teatralna także z przedstawieniami dla dzieci.

12. Rejsy do Szwecji

Stena Line rejsy rodzinne
Stena Line – rejsy rodzinne

Co jeszcze można robić w czasie wakacji w Gdyni? Można wybrać się na wycieczkę do Szwecji! Na stronach Stena Line znajdziecie ogromny wybór opcji rejsów – jednodniowe, rejsy z atrakcjami dla dzieci, rejsy weekendowe, wycieczki kilkudniowe, a także wyjazdy do Legolandu.

Noclegi w Gdyni

Noclegi w Gdyni
Foto: Kamienica Gdynia

Gdzie się zatrzymać w Gdyni? Do wyboru macie duże hotele, kameralne hoteliki i mnóstwo mieszkań. Ciekawą opcją mogą być apartamenty w Sea Towers, oczywiście ze względu na widoki. Piękne widoki i pokoje rodzinne oferuje także Panorama Gdynia Rooms na Kamiennej Górze. W centrum miasta sprawdźcie By The Sea Apartments. Ciekawe noclegi znajdziecie także w Orłowie. Na przykład apartamenty w Villa Allegra z pięknym ogrodem i placem zabaw dla dzieci. Blisko do morza i do kolejki SKM. Trochę dalej od morza leży fajnie urządzona Kamienica. Do wyboru macie pokoje rodzinne lub apartamenty. Jeśli jednak wolicie hotele, to zawsze można zatrzymać się w hotelu Mercure Gdynia Centrum.

Jeśli planujecie wypad do Trójmiasta, zajrzyjcie do pozostałych postów o okolicach:

Gdańsk z dziećmi – pomysły na zwiedzanie Gdańska z dziećmi

Sopot z dziećmi – rodzinne wakacje w Sopocie

Noclegi w Gdańsku – ciekawe noclegi w Gdańsku w przystępnej cenie

1 comment

  1. W Gdyni mam dwa ulubione miejsca. Pierwszym jest Klif Orłowski, a drugim Muzeum Emigracji, które w nowoczesny sposób pokazuje historię emigracji Polaków. Uważam, że tych miejsc nie można pominąć będąc w Gdyni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: