Wakacje na Fuerteventura – atrakcje dla dzieci

Fuerteventura jest idealna jeśli macie ochotę na wakacje spokojne, bez dużego zgiełku, bez szaleństwa zwiedzania. Z drugiej strony znajdziecie tutaj niesamowite widoki, fajne trasy spacerowe i rowerowe i możliwość uprawiania sportów wodnych.

Fuerteventura - atrakcje dla dzieci

Fuerteventura leży zaledwie 97 kilometrów od wybrzeża Afryki. Ma 100 kilometrów długości i niekończące się plaże. Z uwagi na silne wiatry jest mekką wielbicieli wind i kitesurfingu. Nurkujący także znajdą tu coś dla siebie.

Fuerteventura atrakcje

Mnie osobiście podobała się z kilku względów. Po pierwsze niesamowity jest jej  wulkaniczny, wręcz księżycowy krajobraz. Poza tym spodobało mi się to, że nie ma tu turystycznego natłoku i masyfikacji hoteli. Oczywiście hotele i turyści są, bo w końcu z turystyki żyje wyspa. W miejscowościach turystycznych hotel leży na hotelu, ale to nie oznacza, że całe wybrzeże jest ściśle  zabudowane. Bez problemu można znaleźć hotel na uboczu z bezpośrednim dojściem do plaży. Pamiętajcie o silnych wiatrach, które tu wieją praktycznie zawsze.

Gdzie spać na Fuerteventura

Hotele na Fuerteventura

My zatrzymaliśmy się niedaleko Costa Calma i okolice bardzo mi się podobały. Co prawda potrzebowaliśmy samochodu, aby dostać się gdziekolwiek. Ale z drugiej strony prosto z hotelu wyruszaliśmy na kilkukilometrowe spacery brzegiem oceanu. Oprócz sieciowych molochów na wyspie jest kilka uroczych hotelików, tzw. hoteles con encanto. Można także pokusić się o opcję agroturismo – pensjonaty i domy do wynajęcia oddalone od plaży.

Atrakcje dla dzieci na Fuerteventura

Oasis Park

źródło: Oasis Park

To chyba jest najbardziej znana atrakcja dla dzieci. Ogród botaniczny i zoo w jednym – ponad 3000 zwierząt i liczne atrakcje – pokazy ptactwa, lwów morskich, rezerwat wielbłądów i przejażdżki na nich. Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę Granja Infantil, gdzie mogą oglądać z bliska i dotykać kozy, krowy, emu, żółwie, etc.

Rejsy statkiem na wyspę Lobos

Fuerteventura jest Rezerwatem Biosfery Unesco. Dla mających ochotę podziwiać podwodne życie wyspy fajnym rozwiązaniem może być rejs statkiem ze szklanym dnem połączony ze snorkelingiem. Można także wybrać się do rezerwatu wysepki Lobos. Rejs z portu w Corralejo trwa 15 minut.

Podwodna Fuerteventura

Codziennie pływają także promy z Corralejo na sąsiednią Lanzarote. Rejs trwa 45 minut. Przewoźnicy organizują także wycieczki fakultatywne łączące rejs na przykład ze zwiedzaniem wulkanów i winnic.

Rowerem po Fuerteventura

Trasy rowerowe Fuerteventura

Na wyspie jest ponad 30 tras rowerowych, z czego aż 20 to zadbane ścieżki rowerowe.  Można więc pokusić się o rodzinną wyprawę rowerową. W Corralejo jest kilka wypożyczalni. W ofercie mają rowery dla dzieci, a także przyczepki.

Wycieczki w głąb wyspy

Wycieczki po Fuerteventura

Księżycowy krajobraz, o którym już pisałam, lokalna flora i urocze białe miasteczka – warto poświęcić jeden dzień na zwiedzanie interioru wyspy. Wycieczki z łatwością można dostosować do wieku dzieci. Na przykład niedaleko miasteczka Betancuria znajdują się dwa łatwo dostępne punkty widokowe. Oczywiście można wybrać się na dłuższe spacery. Szlaki piesze – w sumie 21 szlaków i ponad 250 kilometrów – podzielone są na trzy kategorie:

  • szlaki i ścieżki lokalne senderos locales oznaczone SL-FV o długości 1.5 -4 km – idealne na spacery z dziećmi
  • krótkie szlaki – pequeñas rutas oznaczone PR-FV o długości od 7 do 17 kilometrów
  • szlak międzynarodowy – La Gran Ruta 131 – GR-131 –  który składa się 8 odcinków

Tutaj znajdziecie opis wszystkich szlaków.

Informacje praktyczne

Hola Canarias – Cześć Wyspy Kanaryjskie – informacje po polsku

Visit Fuerteventura – informacja turystyczna Fuerteventura po polsku

Visit Corralejo

Betancuria Tourism – informacja turystyczna miasteczka Betancuria

Caleta de Fuste

Oasis Park Fuerteventura – ogród zoologiczny i botaniczny

Lineas Romero – wycieczki statkiem i promy na Lanzarote

Early Booking Summer ES 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: